DOM 100m2 – Jak urządzić wnętrza oraz TARAS przy bliźniaku lub szeregowcu? Czarna kuchnia i Zieleń na ścianie telewizyjnej / Naturalnie Czarno

Sama urządziła dom bliźniak i taras marzeń!Jak urządzić wygodny salon połączony z kuchnią i jadalnią, jak wykorzystać przestrzeń pod schodami, i wreszcie – jak można stworzyć klimatyczny taras, nawet na niedużym metrażu – między innymi z takimi pytaniami mierzą się wszyscy, którzy zdecydowali się zamieszkać w szeregowcu czy bliźniaku. W nowym odcinku, razem z Olą z bloga Naturalnie Czarno postaramy się odpowiedzieć na te najczęściej zadawane. Pokażemy też ciekawe pomysły na wkomponowanie dużej liczby roślin w przestrzeń mieszkania. A tłem naszej rozmowy będą wnętrza utrzymane… w czarnej tonacji, przełamanej drewnem! Miłego oglądania!

Oglądając wnętrza 110-metrowego bliźniaka Oli i jej męża poznamy rozwiązania, które sprawdzają się na co dzień. Co ważne, cały dom mieszkańcy zaprojektowali samodzielnie, własnymi siłami wykonali też wiele elementów wystroju.

– W naszym domu chcieliśmy czegoś innego niż mają wszyscy. Wszędzie jest dużo wnętrz, gdzie króluje biel. Natomiast ja lubię czerń. – mówi Ola.

– Czerń jest idealną bazą, którą można łączyć z innymi kolorami czy z innymi materiałami.- kontynuuje. W całym wnętrzu czerń pojawia się więc w towarzystwie drewna oraz – ukochanych roślin właścicieli.
To właśnie chęć ich lepszej ekspozycji zainspirowała Olę do wykonania pomysłowej dekoracji ściany telewizyjnej czy autorskiej lampy z półką nad wyspą kuchenną.

– Chcieliśmy, żeby lampa nad wyspą była nie tylko elementem oświetlającym ale też dekoracyjnym. Nie znaleźliśmy nic, co byłoby odpowiednie jeśli chodzi o dobór materiałów. Dlatego zaprojektowaliśmy ją sami.

– Konstrukcja to stal malowana proszkowo, w naszym przypadku na czarno, a deska to lite drewno, w tym przypadku dąb. Lampa łączy dwie funkcje, ponieważ jest lampą, a druga funkcja to funkcja dekoracyjna. Możemy umieścić na niej rośliny doniczkowe. Gdy dodałam jej zdjęcie w internecie, od razu dość sporo osób pytało, skąd ta lampa jest. To zainspirowało nas do tego, by tworzyć takie lampy pod indywidualne zamówienie. Każda jest inna, dopasowana do danego wnętrza. – opowiada Ola.

Zieleń pojawia się też na ścianie telewizyjnej, gdzie mieszkańcy połączyli stalową konstrukcję oraz cegłę, zyskując niepowtarzalny efekt.

To oczywiście nawiązanie do innych elementów w stylu industrialnym, w tym do loftowych drzwi ze szkła i metalu oddzielających przedsionek od przestrzeni dziennej. – Chcieliśmy żeby były nawiązaniem do tego industrialnego stylu, który w całym domu możemy zauważyć. Natomiast zależało nam też na funkcji praktycznej, na tym, żeby one zatrzymywały ciepło, żeby to ciepło nie ulatywało zimą. I spełniły swoją funkcję w stu procentach. Jednocześnie nie zamykają nam przestrzeni i po prostu otwierają wnętrze.Wchodząc do domu, już widzimy salon, widzimy co dalej dzieje się we wnętrzu. – tłumaczy właścicielka.

Funkcję użytkową zyskała też przestrzeń pod schodami. Autorska zabudowa kryje między innymi pralkę, oraz pokaźnych rozmiarów, wysuwaną szufladę na obuwie. Nie zabrakło również szafy na płaszcze oraz kurtki. Szafa została wykonana z czarnych płyt, przez co idealnie komponuje się z zabudową kuchni.

Wyróżnikiem domu Oli jest czarna kuchnia z wyspą. Dzięki szerokim, mogącym pomieścić wszystkie zapasy szufladom pełni ona również funkcję spiżarni. Jest też łatwa w utrzymaniu. To zasługa matowej powierzchni płyty laminowanej, odpornej na odciski palców. Właścicielka ceni sobie też wyspę kuchenną. – Wyspa ma wymiary 180 cm na 60 cm i jest – jak dla mnie – idealnych wymiarów. – przyznaje Ola.

– Nie wyobrażam sobie, żeby tej wyspy w kuchni nie było. Dzięki niej, gotując, mam wgląd na cały salon, na taras.

Zdaniem właścicielki, wcale nie ma potrzeby łączenia we wnętrzu czy też na tarasie tych samych gatunków lub odcieni drewna. W strefie wypoczynku na świeżym powietrzu pojawia się więc świerk skandynawski zabarwiony na kasztanowy odcień, dopasowany do elementów dekoracyjnych elewacji.

– Nasz taras ma około 20 m2 powierzchni i jego konstrukcja jest dość masywna. Starałam się nadać mu lekkości.

– Taras udało nam się podzielić na dwie strefy, czyli mamy strefę jadalnianą, oraz strefę wypoczynkową, czyli narożnik, stolik i fotel wiszący, a całość dopełniona jest jasnymi dodatkami. Dzięki temu wizualnie taras prezentuje się lekko.

Więcej praktycznych patentów i całe wnętrze poznasz, oglądając nowy odcinek na moim kanale YouTube! Koniecznie dajcie znać, które pomysły z tego wnętrza widzielibyście we własnym domu!

Natomiast szczegóły dotyczące metamorfozy sypialni właścicielka domu prezentuje na swoim instagramowym koncie @naturalnie.czarno, do odwiedzenia którego serdecznie zapraszam.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 14.10.2021 r.