Osiedle Miętowa Park! Nowe domy w zielonej części Poznania! / Przestrzeń stworzona z myślą o wygodzie rodziny!

Osiedle Miętowa Park w PoznaniuOsiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMNowy dom w mieście, ale blisko terenów zielonych, z własnym, przydomowym ogródkiem i praktycznymi patentami we wnętrzu. To wszystko zapewnia kameralne osiedle dwulokalowych domów w zabudowie bliźniaczej – Osiedle Miętowa Park, realizowane przez dewelopera JANDACH, Położone jest w willowej, północnej części Poznania, przy ul. Miętowej i Perłowej. Poznajcie szczegóły, oglądając nowy odcinek!

Inwestycja charakteryzuje się ciekawą formą architektoniczną, funkcjonalnym rozkładem pomieszczeń, a bryła budynków stanowi przemyślane i zarazem umiejętne połączenie nowoczesności z klasyką. Funkcjonalny dom zapewnia dobrą lokalizację, sprzyja odpoczynkowi, a także ułatwia codzienne funkcjonowanie całej rodziny.

Zacznijmy od miejsca, w którym powstaje nowe osiedle dewelopera JANDACH. Okazuje się, że mieszkając w samym Poznaniu, można cieszyć się sąsiedztwem zacisznych terenów zielonych o wyjątkowych walorach.

Spokojne miejsce idealne na codzienne spacery wśród zieleni zagwarantują unikalne w skali miasta tereny nadwarciańskie znajdujące się tuż obok Osiedla Miętowa Park.

Podobnie jak pobliski Rezerwat Meteoryt Morasko, tak i liczne trasy rowerowe oraz pływalnia, zapewnią mieszkańcom osiedla komfortowe warunki do aktywnego wypoczynku. W bliskim sąsiedztwie znajdziecie nie tylko malownicze tereny spacerowe, ale również nowoczesne szkoły i sprawną komunikację autobusową oraz – UWAGA! – nową linię tramwajową na Naramowice. Atuty te szczególnie zwrócą uwagę rodzin z dziećmi.

Co równie ważne, mieszkańcy osiedla zyskają dostęp do pełnej infrastruktury osiedlowej, kompletu mediów oraz aż czterech wariantów powierzchni użytkowej lokali do wyboru. Do każdego segmentu przynależy też ogródek oraz podjazd z dwoma miejscami postojowymi.

Na Osiedlu Miętowa Park można kupić dwupoziomowe mieszkania o powierzchni wynoszącej 76, 86, 91 lub 107 m2. Na filmie możecie zobaczyć jak odwiedzamy z kamerą jedno z dostępnych mieszkań o powierzchni użytkowej 86 m2.


UKŁAD POMIESZCZEŃ NA PARTERZE:

Na parterze zaplanowano salon z jadalnią o powierzchni niemal 30 m2 z otwartą kuchnią – takie nowoczesne budownictwo zakłada wykorzystanie przestrzeni w jak największym stopniu i umożliwia mieszkańcom maksymalne zagospodarowanie dostępnych metrów. Salon z jadalnią to najczęstsze połączenie dwóch funkcji w jednym pomieszczeniu. Aranżacja jadalni, jako przestrzeni przechodniej oraz usytuowanie jej pomiędzy salonem a kuchnią, zapewnia bliskość do kuchni, skąd serwowane są potrawy, a jednocześnie jest doskonałym miejscem rodzinnych spotkań i wspólnego spożywania posiłków. Część salonowa zaś to centrum i reprezentacyjne miejsce całego domu, gdzie można wygodnie odpocząć.

Idąc dalej, oglądamy kuchnię, czyli serce domu! Deweloper proponuje wydzielenie kuchni jako osobnego pomieszczenia z oknem i zabudową kuchenną o wygodnym układzie w kształcie litery U, zapewniającą sprawną komunikację zgodnie z uniwersalną zasadą trójkąta roboczego. To właśnie w kuchni spotykamy się z rodziną, przygotowujemy i najczęściej jemy posiłki, przesiadujemy z gorącą kawą rano i prowadzimy długie rozmowy z przyjaciółmi na organizowanych przez nas imprezach. Trudno wyobrazić sobie dom bez tego pomieszczenia i jego wyjątkowego klimatu.


Na uwagę zasługuje kilka rozwiązań ułatwiających codzienne funkcjonowanie rodziny:

  • tuż po przekroczeniu progu znajdziecie wiatrołap, a dalej – dodatkowe, oddzielne pomieszczenie gospodarcze z miejscem na pralkę. To ważny WALOR, który doceni każda rodzina! Dobra organizacja to podstawa i, przy okazji, oszczędność miejsca w pozostałych pomieszczeniach
  • Deweloper wyszedł również naprzeciw oczekiwaniom rodzin, projektując dodatkową toaletę na parterze
  • strefa dzienna to ustawna, niemal 30-metrowa przestrzeń, którą można dopasować do własnych potrzeb, maksymalne wykorzystując dostępny metraż. Dobrze doświetlona przestrzeń łączy dwie funkcje – rodzinną jadalnię ze sprawną komunikacją z kuchnią.
  • schody rozplanowano w optymalny dla tego układu sposób, dzięki czemu nie zabierają one miejsca w pokoju dziennym

UKŁAD POMIESZCZEŃ NA PIĘTRZE:

Cześć nocna to najbardziej prywatna strefa domu, w dużej mierze decydująca o komforcie wypoczynku, a w przypadku dzieci, również nauki i zabawy. Strefę nocną tworzą trzy sypialnie oraz wyjątkowo ustawna łazienka na piętrze – w zacisznej części domu, gdzie ważny jest spokój i ograniczenie bodźców zewnętrznych. Właśnie tutaj spędzicie wieczory i noce, a także skupicie się na zadaniach związanych z życiem zawodowym. To miejsce, w którym swobodnie możecie się skoncentrować i odosobnić.

Zwróćcie uwagę, że pokoje na piętrze posiadają pełną wysokość z minimalną liczbą skosów, które zaczynają się bardzo wysoko i pozostają neutralne dla funkcjonalnej aranżacji wnętrza. Na korzystny odbiór przestrzeni wpływ mają duże okna doświetlające pokoje.

Kolejnym ciekawym patentem jest rozjaśnianie sypialni oknami niemal do podłogi. Tym sposobem również podczas wypoczynku w strefie prywatnej można podziwiać ogród. A wszystkie okna wyposażone są w rolety zewnętrzne.

Prawie 5-metrowa łazienka jest pozytywnym zaskoczeniem. Możecie w niej zaaranżować zarówno wannę, jak i prysznic.

Potrzebujecie więcej miejsca na składowanie? W każdym bliźniaku dodatkową przestrzeń, pełniącą rolę składzika na różne rzeczy, zapewnia strych. Wykorzystajcie go, by zyskać dodatkową powierzchnię magazynową.

Nowe domy i mieszkania na sprzedaż Poznań. Osiedle Miętowa Park to nowe bliźniaki z ogrodami na sprzedaż. Deweloper Jandach.

Tak jak wspomniano wcześniej, każdy lokal posiada własny ogródek.

Na tej powierzchni uda się połączyć wszystkie pomysły i oczekiwania tak, aby powstała estetyczna i kameralna aranżacja. Taras z kompletem wypoczynkowym, piaskownica dla dzieci, rabaty z kwiatami i bylinami, niewielki warzywnik, trawnik, drzewka dające przyjemny cień – to wszystko można mieć na kilkudziesięciu metrach kwadratowych ogrodu.

A teraz najważniejsze! Mieszkańcy zyskają dostęp do pełnego zaplecza osiedlowego oraz ważnych udogodnień w jego otoczeniu, a mianowicie:

  • gotowych dróg wewnętrznych
  • kompletu mediów, w tym dostępu do sieci kanalizacji sanitarnej, instalacji światłowodowej i usług multimedialnych INEA
  • pobliskiej linii autobusowej przy ul. Naramowickiej (autobusy nr 167, 188, 348 i 911), pętli autobusowej Różany Potok (autobusy linii 187 i 198), a także nowej linii tramwajowej na Naramowice (dojazd do ul. Błażeja)
  • sąsiedztwa zaplecza handlowo-usługowego, nowoczesnej szkoły podstawowej na Umultowie, a także przedszkoli i kampusu UAM ze sprawną komunikacją miejską z pętli Różany Potok

Szczegółowe informacje o ofercie znajdują się na stronie Dewelopera.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 20.09.2022 r.