Podkręciła M3 w bloku! Małe mieszkanie wygodne jak dom! / Architektownia

Podkręciła M3 w bloku. Małe mieszkanie jak dom!Życie w mieszkaniu w bloku nie musi oznaczać uciążliwych kompromisów, nawet na ograniczonej przestrzeni. Udowadnia to najnowsza realizacja studia Architektownia w Poznaniu. W mieszkaniu na jednym z nowych osiedli architekt Sandra Gałuszka wprowadziła szereg zmian układu, spełniając marzenia właścicielki o łazience w stylu domowego spa, oddzielnej garderobie z pralnią oraz dużej wyspie w kuchni. Stylistyczną klamrą spinającą wnętrze w całość są wszechobecne zaokrąglenia, lustra użyte w nieoczywistych miejscach, oraz otulające tkaniny i przyjemne odcienie kaszmiru. Partnerem odcinka jest porównywarka internetowa Rankomat.pl – na filmie sprawdzam z Rankomat, jak łatwo można samemu wybrać najlepszą polisę dla domu czy mieszkania.


Partnerem odcinka jest Rankomat.pl, zobacz jak działa:


Już od progu widać staranne połączenie funkcjonalności z estetyką. Z uwagi na niewielką, wynoszącą zaledwie 2m2 powierzchnię przedpokoju, schowek na buty jest jednocześnie siedziskiem. Dzięki swojemu opływowemu kształtowi oraz welurowemu wykończeniu, wpisuje się w estetykę całego mieszkania.To niewielkie rozwiązanie na wymiar zapowiada też charakter pozostałych pomieszczeń.

Aranżacja mieszkania na planie prostokąta zakładała stylistyczną spójność wszystkich stref, oraz wydzielenie zaplecza gospodarczego z części przedpokoju.

Jakie jeszcze wyzwania czekały na architektkę? – Przede wszystkim musieliśmy w jednym pomieszczeniu o powierzchni około 26 m2 połączyć kilka stref: strefę wypoczynkową, jadalnianą i oczywiście strefę kuchenną. Było to wymagające, ponieważ mieszkanie jest zaprojektowane na planie wydłużonego prostokąta. – mówi arch. Sandra Gałuszka, studio Architektownia.

– Chcieliśmy połączyć wszystkie strefy, stąd zaokrąglone brzegi pojawiają się właściwie wszędzie, w tym również na siedzisku, które z przedpokoju przechodzi w zabudowę kuchenną, a przez swój kształt tworzy z nią spójną całość. Te obłości pojawiają się nie tylko na meblach, ale również na oświetleniu i na innych elementach wyposażenia. – kontynuuje Sandra.

W tym mieszkaniu lustra pojawiają się w tak zaskakujących miejscach jak front wyspy kuchennej, czy zagłówek łóżka. Wszystko po to, aby optycznie powiększyć wnętrze.

– Jeśli chodzi o kolorystykę to również staraliśmy się uzyskać spójność. Pojawiają się tutaj kolory bielonego drewna, beżowe fronty z kroplą szarości, czyli inaczej mówiąc kolor kaszmirowy, oraz białe i czarne akcenty. – wymienia Sandra.

W stole jadalnianym – również o zaokrąglonych krawędziach – pojawia się ten sam odcień bielonego drewna, co na pozostałych meblach oraz na podłodze, również wykończonej drewnianymi deskami.

Ważną ozdobą wnętrza są lampy – wszystkie w czarnym kolorze. Odpowiedni dobór oświetlenia sprawia, że nawet w pochmurne dni czujemy w mieszkaniu pogodny nastrój. Moją uwagę szczególnie zwróciła lampa podkreślająca wyspę o znacznej długości.

Wyspa jest dość długa jak na tak niewielką przestrzeń, ma ponad 3 metry długości. Dzięki temu, zachowano łatwą komunikację zarówno ze strefą wypoczynku, jak też z jadalnią.

– Możemy sobie na wyspie łatwo przygotowywać posiłki. Ona też zdecydowanie sprzyja wypoczynkowi i spotkaniom z przyjaciółmi. – tłumaczy architektka.

Jasnej sofie o organicznym kształcie towarzyszy oryginalna pufa oraz okrągły stolik z bielonego drewna. Po przeciwnej stronie, przy wyspie, czarne hokery z giętego drewna o ponadczasowym designie.

W strefie telewizyjnej nie zabrakło również szafki. Podobnie jak wszystkie zabudowy została wykonana na wymiar, co podkreślają delikatne frezowania na frontach – identyczne jak te w górnych szafkach kuchennych.

Sypialnię o powierzchni 12 m2 urządzono w tym samym stylu, co resztę mieszkania. Właścicielka miała potrzebę posiadania podręcznej biblioteczki na ulubione książki. Specjalnie dla nich architektka zaprojektowała regał zintegrowany z szafą.

Klasyka i niuans: – Na optyczne powiększenie sypialni wpływ mają lustra, które znalazły się po obu stronach łóżka. Jego zagłówek wykonano z wyjątkowego weluru, na którym nie zostają ślady.

Aby poznać więcej detali na temat tego wnętrza, koniecznie zobacz cały film na kanale YouTube Oglądamy domy marzeń! Pokazujemy tam między innymi sposób na efektowne połączenie funkcji wanny oraz prysznica w łazience 5m2.

Będzie też okazja, aby sprawdzić, jak w szybki sposób możecie znaleźć dla siebie najlepsze ubezpieczenie nieruchomości na stronie Partnera tego odcinka Rankomat.pl.
Zapraszam!

Artykuł zawiera lokowanie produktu – porównywarki internetowej Rankomat.pl.