DOM pod lasem dla dużej rodziny! Ma kuchnię MARZEŃ i 3 sypialnie, a jest tani w budowie!

Oglądamy mały, ale praktyczny dom marzeń dla dużej rodziny na Kujawach! Gdy Asi i Jackowi urodziły się bliźniaczki, znaleźli ten przytulny dom z widokiem na las i dopasowali go do swoich potrzeb! Sami wykończyli wnętrza domu i taras tak, aby były piękne i wygodne dla 5-osobowej rodziny! Na filmie pokazują świetne, niedrogie rozwiązania do domu i ogrodu, w tym pomysł na mały salon z jadalnią, kuchnię marzeń z wyspą i ukrytą spiżarnią, łazienkę z wanną pod skosem, niewielki przedpokój, oraz pergolę tarasową DIY. Zyskali też garderobę! Zapraszam na wspólne zwiedzanie domu i tarasu!

Goście odcinka i zarazem autorzy aranżacji wnętrz domu: Asia i Jacek Wojtasiak, https://www.instagram.com/zblizniakamisieurzadza/
Projekt domu taniego w budowie: ARCHON+, Dom w ligolach
Partner odcinka: Sklep Papierówka
Okrągły stół do jadalni Izumi:
Konsola Silvia
Stolik kawowy Andy

Na parterze pokazujemy mały salon i jadalnię z modnym, okrągłym stołem ze sklepu Papierówka, pomysły do szarej, klasycznej kuchni z wyspą, oraz aranżację bawialni i niewielkiego przedpokoju z przechowywaniem przyjaznym rodzinie z małymi dziećmi. Zaglądamy też do pierwszej, małej łazienki.

Następnie oglądamy urokliwą działkę przy lesie. Będzie drewniana pergola na taras, którą mieszkańcy zbudowali samodzielnie i dodatkowo zamontowali osłonę tarasu od wiatru i słońca z ruchomych desek. Aranżacja tarasu to jednak nie wszystkie pomysły diy! Jacek zbudował w ogrodzie drewnianą huśtawkę dla trzech córek.

W naszym cyklu “Domy Marzeń” nie tylko zobaczycie, jak mieszkańcy urządzili wymarzony dom dla rodziny z trójką dzieci, ale poznacie też sposób na dom ze skosami!

Jak urządzić łazienkę ze skosami? Jak urządzić osobną garderobę w sypialni pod skosem? Zobaczcie inspiracje do wnętrz!


Ile kosztuje dom z filmu?

Koszt budowy domu 130 m2 + garaż na III kwartał 2023 roku, na podstawie kosztorysu ARCHON+, wynosi od 270 tysięcy zł do 330 tysięcy zł za stan surowy zamknięty. Sprawdź zestawienie kosztów budowy domu.


Metamorfoza domu rodzinnego zaczęła się od salonu zintegrowanego z kuchnią i jadalnią. Marzeniem Asi był drewniany, okrągły stół, który pomieści całą rodzinę i przyjaciół.

Aby na niedużej przestrzeni znaleźć miejsce na wymarzony stół, w strefie wypoczynku Asia postawiła funkcjonalny narożnik zamiast foteli. Natomiast kuchnię przerobiła w taki sposób, że zamiast półwyspu postawiła wyspę kuchenną. Kwestię przechowywania w klasycznej, szarej kuchni rozwiązała tanim kosztem. Na filmie oglądamy ukrytą spiżarnię pod schodami, oraz prosty i tani pomysł na wykorzystanie narożnika w kuchni, na organizację kuchennych szuflad, czy trik na łatwe wypakowywanie naczyń ze zmywarki!

Czy łazienka ze skosem może stać się łazienką marzeń?

Dzięki przesunięciu wanny na środek pomieszczenia i dobudowaniu panelu z półką, Asia nie tylko wykorzystała przestrzeń pod skosem, ale zyskała też łazienkę, która jest łatwa w utrzymaniu porządku. Pomieściła tutaj zarówno wannę, prysznic, jak również podwójne umywalki. Znalazła też sposób na elegancką aranżację łazienki z akcentem zieleni, marmuru i złota.

W głównej sypialni miejsce pod skosem zyskało praktyczne zastosowanie na przechowywanie ubrań! Pokoje dziewczynek zdobią tapety z motywami przyrody.

Ogrzewanie domu oparte jest na pompie ciepła i rekuperacji. Jacek samodzielnie wykonał wiele instalacji w domu. Jeśli interesuje Was ten temat to piszcie w komentarzach!

Zapraszam do energooszczędnego domu na Kujawach!