Ada zamieniła zwykły DOM BLIŹNIAK w MARZENIE DUŻEJ RODZINY – Piękna METAMORFOZA WNĘTRZA DOMU w stylu Farmhouse!!

Ada przerobiła zwykły dom bliźniak na prawdziwy DOM MARZEŃ dla swojej 5-osobowej rodziny! Metamorfoza domu inspiruje! Zobacz, jak optycznie powiększyć salon, oraz zyskać potrzebne, dodatkowe pomieszczenia i schowki! Remont obejmował zmianę układu pomieszczeń. W tym odcinku “Domów Marzeń” sprawdzam, jak – niedużym kosztem – można zyskać czwartą sypialnię w domu, oraz jak wydzielić osobną garderobę z sypialni 12m2. Adzie udało się też wygospodarować praktyczną, choć niedużą 1,5 m2 spiżarnię i dodatkowy pokój na parterze, a to jeszcze nie wszystko! W kuchni pokazujemy, jak maksymalnie i praktycznie możesz wykorzystać półwysep kuchenny! Koniecznie sprawdź z nami, jak stworzyć przytulne wnętrza w stylu Farmhouse! Zapraszam!

Pokażemy, jak zaplanować małą kuchnię marzeń i sprawdzony pomysł na organizację kuchni 9 m2. Będą sprytne schowki, oraz sposoby na optyczne powiększenie salonu z jadalnią i kominkiem. Jak urządzić łazienkę, która pomieści zarówno wannę, jak i prysznic w domu typu bliźniak lub szeregowiec? Oglądajcie do końca! Mieszkańcy sami wykończyli przytulny dom 120m2, w tym odnowili stare meble vintage. Razem zwiedzamy ich jasne wnętrza! Zapraszam!

Gościem odcinka jest projektantka wnętrz Ada Winnicka / ada_winnicka
Odcinek powstał we współpracy reklamowej z marką Dreame – poznaj robota sprzątającego Dreame L10s Pro Ultra Heat


– Od zawsze marzyłam o kuchni amerykańskiej z wyspą na środku. Natomiast, zwyciężył rozsądek, ponieważ postanowiliśmy podzielić tą przestrzeń i wygospodarować niewielki pokój, czyli gabinet i nie wyobrażam sobie już teraz nie mieć tej przestrzeni do pracy na parterze. Na kuchnię zostało nam 9 m2, więc żeby też nie rezygnować do końca ze swoich marzeń, zamiast wyspy kuchennej mam półwysep. Spełnia on swoją funkcję, ponieważ jest to kącik śniadaniowy dla naszych dzieci i cała trójka może sobie przy tym półwyspie zasiąść i zjeść śniadanie. – opowiada bohaterka odcinka.

-Tak samo, cieszymy się, że wygospodarowaliśmy spiżarkę z dolnej części łazienki, bo to jest miejsce, które ma zaledwie 1,5 m2, a jest niezwykle przydatne. Chowanie podręcznych rzeczy w spiżarce bardzo się przydaje na co dzień. – dodaje z zadowoleniem.

Największą zmianą podczas remontu było podzielenie naszej sypialni, która w pierwotnym projekcie domu miała aż 25m2. – kontynuuje w odcinku Ada. Zdecydowaliśmy z mężem, że nie potrzebujemy aż tak dużej przestrzeni, a ponieważ mamy troje dzieci, naturalna była potrzeba posiadania czterech sypialni, aby każde dziecko miało swoją przestrzeń. Z jednej sypialni powstały więc dwa przytulne pokoje po 12m2 i jeszcze dodatkowo z naszej sypialni udało się wygospodarować osobną garderobę. – podkreśla.

– Kolejną małą zmianą, która jednak wprowadziła bardzo dużo przestrzeni do salonu, było przesunięcie schodów. Zdecydowaliśmy się skrócić ścianę, za którymi znajdują się schody. Niby to jest niewielka zmiana, ale ten fragment, który zyskaliśmy spowodował, że mamy większą przestrzeń salonową. Postanowiłam wykorzystać ją na dekoracje, czyli na konsolę i na lustro. Ten niewielki kawałek przestrzeni robi wielką różnicę. – dopowiada właścicielka domu.

Z kolei drewno wizualnie ociepla jasne wnętrze. – Bez belek na suficie nasz dom nie wyglądałby tak samo. One bardzo zmieniły charakter tego wnętrza. Początkowo, chciałam, aby to były belki dębowe. Niestety cenowo nas to przerosło, dlatego zdecydowaliśmy się kupić szczotkowane drewno świerkowe, które zabejcowaliśmy w kolorze dąb rustykalny i myślę, że efekt jest równie zadowalający. – dodaje z uśmiechem.


Jak zaoszczędzić na remoncie?

  • Część mebli i dodatków do wnętrz mieszkańcy wykonali samodzielnie, na przykład odnowili stary fotel, czy hokery do kuchni znalezione na pchlim targu. Sami wykonali zabudowę okapu w kuchni, czy przygotowali drewniane belki zdobiące sufit niskim kosztem. Tym sposobem sporo zaoszczędzili, ale przede wszystkim stworzyli niepowtarzalny, przytulny styl swojego domu. Wszystkie pomysły omawiamy na filmie na kanale YouTube Oglądamy domy marzeń!
  • Ponadto, marzeniem rodziny z trojgiem dzieci były siedziska na wymiar w oknach, które pełnią kilka funkcji – zarówno funkcję dodatkowego schowka, jak też miejsca do zabawy.Mieszkańcy wykonali je samodzielnie!

W pokojach dziecięcych, na ścianie pojawiły się również piękne tapety, a klimat całego wnętrza tworzy jasna kolorystyka, drewno i starannie dobrane dodatki. Jeśli więc zastanawiacie się, jak praktycznie wykorzystać każdy metr to ten odcinek jest pełen konkretnych przykładów, oraz inspiracji!

Na co szczególnie warto zwrócić uwagę w projekcie małego domu typu bliźniak lub szeregowiec dla dużej rodziny? Jak myślicie? Piszcie w komentarzu! Do zobaczenia na YouTube!