Oglądamy dom szeregowy 150 m2 – Osiedle Puszcza Zielonka w Miękowie

Tuż przy podpoznańskiej Puszczy Zielonce powstaje osiedle domów w zabudowie szeregowej – Osiedle Puszcza Zielonka. Byliśmy w jednym z domów, a efekty naszej wizyty możecie oglądać w wideo recenzji.

Dom o powierzchni 150 m2 zaskoczył nas jeszcze zanim weszliśmy do środka. Po pierwsze – las zaczyna się dosłownie zaraz przy osiedlu, co tworzy niecodzienną atmosferę. Otacza nas aura spokoju – tak najprościej można to opisać. Oprócz tego, okazało się, że mimo lokalizacji w otulinie puszczy, osiedle posiada dostęp do wszystkich mediów, w tym do kanalizacji sanitarnej. Segment zbudowany w technologii tradycyjnej posiada spadzisty dach. Taki typ zabudowy pasuje do leśnej okolicy.

Zgodnie z naszymi oczekiwaniami, trzypoziomowy dom o powierzchni 150 m2 okazał się bardzo przestronny. Warto podkreślić, że układ pomieszczeń można modyfikować według indywidualnych potrzeb.

Na parterze można otrzymać albo otwartą przestrzeń – w sumie około 50 m2 – na co składa się: salon z jadalnią i kuchnią (na parterze jest jeszcze dodatkowo gabinet), albo przestrzeń ograniczoną poprzez usytuowaną w centralnym miejscu dodatkową toaletę. Przez okna – zarówno od strony kuchni, jak i salonu – widzimy zieleń. Z salonu jest wyjście na balkon.

Na piętrze również można samodzielnie rozplanować przestrzeń. Przykładowo, otrzymując dwie duże, 14-metrowe sypialnie plus jedną mniejszą oraz łazienkę. Istnieje również możliwość wygospodarowania dwóch łazienek. Skosy na poddaszu tworzą specyficzny klimat i stanowią dodatkowe wyzwanie aranżacyjne.

Na najniższej kondygnacji mieści się garaż (z bramą otwieraną automatycznie), miejsce na piec, pralnia z suszarnią oraz mnóstwo miejsca na składowanie rzeczy, na przykład rowerów, które z pewnością przydadzą się w tak ciekawym przyrodniczo miejscu.

Dom na Osiedlu Puszcza Zielonka oceniamy pozytywnie również za sprawą bogatego pakietu dodatkowych elementów, których próżno szukać na innych osiedlach. Mowa o takich elementach wyposażenia jak: ogrzewanie podłogowe, automatyczne rolety okienne, instalacja pod kominek, gotowy podjazd, balkon, ogrodzenie, chodnik i trawnik.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 23.02.2016