Osiedle Przy Trakcie w Rokietnicy – wysoki standard w dobrej cenie

Osiedle Przy Trakcie w Rokietnicy. Nowe mieszkania na sprzedaż - deweloper ArielNowoczesny projekt, bogaty pakiet wyposażenia dodatkowego, szkoły w sąsiedztwie oraz sprawny dojazd do Poznania – to najważniejsze atuty Osiedla Przy Trakcie powstającego w Rokietnicy.

W ramach nowego, aktualnie budowanego etapu można kupić mieszkania w kameralnych willach miejskich o powierzchni wynoszącej od 37 do 54 m2., co ciekawe, mieszkania na najwyższych kondygnacjach można powiększyć, adaptując nieużytkowe poddasze.

Wszystkie mieszkania posiadają własne balkony lub ogródki. W zależności od indywidualnych preferencji, można wybrać mieszkanie z oddzielną kuchnią albo z aneksem. Co ważne, pokoje są jasne i ustawne – nawet w przypadku salonów z aneksem kuchennym, gdzie znajduje się dodatkowe okno. Ogrzewanie podłogowe w salonie wyeliminowało konieczność montażu tradycyjnych grzejników, dzięki czemu mamy większą dowolność aranżacji wnętrza.

Niska, willowa zabudowa oraz funkcjonalne części wspólne wyróżniają osiedle powstające w sąsiedztwie nowego gimnazjum i przedszkoli oraz blisko innych szkół – od podstawowej, przez zawodową, po technikum i liceum.

Dzięki zakończeniu budowy ostatniego odcinka obwodnicy, czas dojazdu samochodem z Rokietnicy do Poznania skrócił się do 20 minut. Pociągiem do centrum dojedziemy w zaledwie 15 minut, co docenią osoby nieposiadające własnego auta.

Kolejnym istotnym plusem Osiedla Przy Trakcie jest wysoki standard wykonania i wykończenia budynków. Budynki powstają z najlepszych dostępnych na rynku materiałów. Ściany zewnętrzne są wykonane z cegły ceramicznej Porotherm i ocieplone nowej generacji styropianem grafitowym grubości 12 cm, co zapewnia dobrą izolację cieplną. O podwyższonym standardzie mieszkań świadczą również instalowane w salonie duże okna trzyszybowe odstawno-przesuwne, które po otwarciu nie zajmują miejsca w pokoju. Ponadto, wszystkie okna są wyposażone w rolety zewnętrzne, a w wybranych mieszkaniach, w salonie są wstawiane okna narożnikowe.

Wyróżnikiem niskiej, willowej zabudowy na Osiedlu Przy Trakcie jest nowoczesny projekt, przestronne klatki schodowe z dużymi przeszkleniami oraz ogrzewanie podłogowe w standardzie.

Ogrzewanie podłogowe jest dostępne we wszystkich pomieszczeniach z wyjątkiem sypialni. To rzadko spotykane udogodnienie znacznie podnoszące komfort mieszkania. Każde mieszkanie posiada też własny piec gazowy oraz przypisane do danego lokalu – komórkę lokatorską i miejsce postojowe.

Moją uwagę przykuł fakt, że  w mieszkaniach na najwyższym piętrze można zaadaptować nieużytkowe poddasze, zyskując dodatkową przestrzeń, którą można dowolnie kształtować. W szczycie budynku zostało zamontowane duże okno, a w dachu okno typu Velux. Całość dopełniają starannie zaprojektowane części wspólne – przestronne klatki schodowe z dużymi przeszkleniami, podjazdy dla wózków i rowerów oraz ładnie utrzymane trawniki. Co ważne, po zakończeniu trwającej rozbudowy zostanie wybudowana droga dojazdowa do osiedla, podobnie jak wszystkie drogi wewnętrzne.

Obecnie na Osiedlu Przy Trakcie można kupić mieszkania w dobrej cenie – 4 150 zł/m2. Cena ta obejmuje bogaty pakiet wyposażenia dodatkowego – między innymi wspomniane ogrzewanie podłogowe, rolety okienne oraz parapety wewnętrzne z konglomeratu. Za miejsce postojowe nie trzeba dodatkowo płacić. Uważam, że w zestawieniu z dobrą lokalizacją blisko obwodnicy oraz bogatym wyposażeniem, oferowana cena jest naprawdę korzystna. Osiedle Przy Trakcie w Rokietnicy to propozycja warta rozważenia, szczególnie dla młodych rodzin z dziećmi oraz osób chcących zamienić zgiełk miasta na komfortowe miejsce do życia blisko Poznania.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 4.08.2016 r.