Oglądamy dom “bliźniak” 128 m2 – Osiedle Probudzianka w Krzyszkowie

Osiedle Probudzianka w Krzyszkowie sąsiadującym z Rokietnicą to jedno z nielicznych miejsc blisko Poznania, gdzie kupując nowy dom, mamy naprawdę duży wpływ na to, jak będzie wyglądać jego wnętrze. O co chodzi? Zobacz film!

Wnętrze i układ pomieszczeń całkowicie dopasowane do indywidualnych potrzeb konkretnej rodziny. Wyjątkowo duży ogród oraz aż cztery przestronne sypialnie i oczywiście – konkurencyjna cena – to najważniejsze powody, dla których bliźniaki w Krzyszkowie wybierają przede wszystkim młode rodziny z dziećmi, których mieszka tu już ponad 50.

Bliźniak w Krzyszkowie jest gotowy z zewnątrz. Natomiast wnętrze można dopasować do własnych potrzeb, samodzielnie wybierając między innymi rodzaj tynków, projekt instalacji elektrycznej oraz grzewczej. Istnieje możliwość instalacji zarówno ogrzewania podłogowego, jak i tradycyjnego. Modyfikować można również liczbę, kształt i przeznaczenie pomieszczeń.


ZOBACZ Dom parterowy z garażem pod klucz + duży ogród:


Bliźniak na Osiedlu Probudzianka jest dopasowany do konkretnych potrzeb rodziny, która – mając swobodę wyboru – samodzielnie wykańcza wnętrze domu. Często poszukiwanym elementem domu jednorodzinnego jest też garaż, do którego akurat w tym bliźniaku można przejść bezpośrednio z korytarza, co ułatwia życie zwłaszcza zimą. Z uwagi na funkcjonalny projekt i powierzchnię17 m2, garaż pomieści nie tylko duży samochód, ale również regały na narzędzia oraz sprzęt sportowy, np. rowery.

Kierując się z korytarza na parterze w drugą stronę wchodzimy do łazienki (6 m2) z prysznicem i pralnią. Takie usytuowanie pralni to moim zdaniem funkcjonalny, dobrze przemyślany szczegół. Jednak w zależności od potrzeb rodziny, to pomieszczenie można zamienić na mniejszą toaletę i kolejny, dodatkowy pokój.

Oczywiście centralnym punktem domu jest salon (25 m2) z aneksem kuchennym (7,4 m2). Tutaj również można wprowadzić indywidualne modyfikacje, na przykład zamykając kuchnię całkowicie lub tylko częściowo i otrzymując tym sposobem efektowny barek lub wyspę kuchenną. W salonie jest przygotowane miejsce pod kominek z płaszczem wodnym. Część dzienna jest bardzo jasna dzięki dużym oknom wychodzącym na ogród. Trzyszybowe okna w okleinie w kolorze drewna nadają wnętrzu elegancki charakter. O podwyższonym standardzie domu świadczą także użyte materiały budowlane – pustaki Porotherm – oraz wykończeniowe, w tym drewniane drzwi wejściowe z antywłamaniowymi okuciami oraz drewniana podbitka dachu z ozdobnymi cokołami. Dom posiada dostęp do wszystkich mediów, w tym do instalacji światłowodowej.

Wyjątkowo duży ogród pozwala na realizację wszystkich ogrodniczych pasji i jest prywatną, zieloną enklawą całej rodziny.

Szczególną uwagę warto zwrócić na okazały ogród, który w przypadku bliźniaków na Osiedlu Probudzianka zajmuje około 350 m2, czyli bardzo dużo jak na ten typ zabudowy. Tak duża przestrzeń gwarantuje wysokie poczucie prywatności i pozwala na realizację ogrodniczych pasji.

Cztery ustawne sypialnie i dodatkowa przestrzeń na składowanie rzeczy na poddaszu to elementy poszukiwane zwłaszcza przez rodziny z dziećmi.

Ogród można podziwiać z okien sypialni zlokalizowanych na piętrze, których w domu mamy aż cztery. Pokoje są funkcjonalne dzięki sporej powierzchni wynoszącej od 10 do 12 m2 oraz – dzięki wnękom zaprojektowanym z myślą o uczniach i osobach pracujących w domu. Dodatkową przestrzeń na składowanie rzeczy znajdziemy też na poddaszu. Oprócz sypialni, na piętrze mieści się przestronna łazienka, gdzie spokojnie zmieści się zarówno wanna, jak i prysznic.

Dla mnie dużym atutem inwestycji jest atmosfera relaksu i wszechobecny spokój. Domy sąsiadują z lasem, w promieniu niespełna 0,5 km mieści się plac zabaw. W odległości 1,5 km znajduje się Jezioro Pamiątkowskie z ładną, piaszczystą plażą. Zielonych terenów spacerowych i tras rowerowych jest tu pod dostatkiem, a spokoju mieszkańców nie zakłócają ruchliwe drogi ani przemysł. Z drugiej strony, z Krzyszkowa do centrum Rokietnicy (przedszkola, nowoczesne szkoły wszystkich szczebli, markety, przychodnie zdrowia) można dojechać w zaledwie kilka minut. Dzięki Zachodniej Obwodnicy Poznania dojazd do stolicy Wielkopolski zajmuje dosłownie kwadrans. Tyle samo trwa podróż do centrum pociągiem ze stacji kolejowej w Rokietnicy. Można też wybrać autobus – przystanek znajduje się w odległości 400 m od osiedla.

Samo osiedle ma kameralny charakter. Docelowo powstanie tu 80 domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej lub wolnostojącej. Jak dotąd, domy na Osiedlu Probudzianka wybrało już 50 rodzin – głównie młodych, z dziećmi.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 6.09.2016

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie pokazowe w bliźniaku na nowym osiedlu koło Poznania. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-nowe-zlotniki-yt-play-300x169