Jak urządzić kawalerkę? Zobacz FILM!

Jak urządzić kawalerkę - przykładowa aranżacjaCzy kawalerka może być wygodna i przestronna? Zobacz FILM, na którym odwiedzamy oryginalną kawalerkę na nowym osiedlu! Sprawdź, jak ciekawie można urządzić kawalerkę –   jedyne 43 m2, a ile miejsca!

Tym razem odwiedzamy kawalerkę w nowoczesnej aranżacji. Całe mieszkanie zajmuje prawie 43 m2. Jednak otwarta przestrzeń z dużym oknem z wyjściem na balkon sprawia, że w rzeczywistości kawalerka wygląda na znacznie większą! Mimo, że jedno pomieszczenie pełni tu zarówno funkcję salonu, jadalni, kuchni, jak i sypialni, to miejsca jest tyle, że wygodnie mogą tu mieszkać dwie osoby.

Oryginalny projekt i nietypowy kształt kawalerki stanowi o jej potencjale, który pozwala na stworzenie przyjaznej przestrzeni do życia oraz swobodne przyjmowanie gości.

Miejsca na przechowywanie również jest tu całkiem sporo. W przedpokoju znalazła się pojemna szafa. Zastosowane w salonie oraz w aneksie jasne meble w wysokim połysku optycznie powiększają mieszkanie. Aneks kuchenny, jak na kawalerkę, jest bardzo pojemny i zajmuje całą długość ściany. Żeby strefa kuchenna nie zdominowała pozostałych, zrezygnowano z górnych szafek w aneksie na rzecz lekkich półek pozwalających na eksponowanie ulubionych szklanek i kubków, po które sięgamy najczęściej.

Co ważne, wszystkie strefy łączy jednolita aranżacja z jasnym tłem i wyrazistymi dodatkami. Kolory pełnią bardzo ważną funkcję w przypadku urządzania kawalerki. Lepiej unikać intensywnych barw na dużych powierzchniach. Mocne plamy koloru sprawdzą się raczej w detalach.

Modna stylizacja idzie w parze z funkcjonalnością. W salonie mamy dużo miejsca nawet po wstawieniu szafek i innych mebli. Nawet w łazience – oprócz standardowych elementów – zmieszczono wysokie, pojemne szafki na ręczniki, odkurzacz i środki czystości. Duże lustro oraz liczne źródła światła korzystnie działają na percepcję pomieszczenia. Podobnie jak kolorystyka nawiązująca do klimatów wakacyjnych, nadmorskich.

Co ciekawe, kawalerka posiada własny balkon z ładnym widokiem na osiedlową strefę relaksu. Dzięki temu, mieszkańcy mogą złapać oddech, podziwiając okoliczną zieleń.

Prezentowana kawalerka znajduje się w Poznaniu – na Osiedlu Nowe Ogrody. Więcej o osiedlu możecie przeczytać na naszym drugim blogu – adrespoznan.pl, gdzie odkrywamy ciekawe osiedla do zamieszkania w mieście. Dziękujemy inwestorowi osiedla – firmie Proxin Ogrody – za udostępnienie nam kawalerki na potrzeby nagrania.

Jak urządzić kawalerkę – podsumowanie:

  • Otwarta przestrzeń, bez zbędnych ścianek działowych
  • Duże okno z delikatnymi firankami lub bez dodaje wnętrzu lekkości
  • Jasne kolory ścian i podłogi jako tło dla dodatków oraz jeden styl w całym mieszkaniu
  • Nowoczesne, lekkie meble – w połysku, z elementami szkła, na kółkach lub rozkładane
  • Górne szafki w aneksie warto zastąpić półkami, dającymi lżejszy efekt
  • Sprytne schowki – w łazience, przedpokoju, pod kanapą – to więcej miejsca w salonie
  • Liczne lampy rozświetlające przestrzeń
  • Rośliny zielone tworzą przyjazny klimat we wnętrzu. To lepsza opcja niż “ozdobne” komódki czy bibeloty, które nie pełnią konkretnej funkcji, a zabierają miejsce w kawalerce

bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 5.10.2017 r.