NA WEEKEND: Magiczna kraina i stary młyn 5 km od Poznania

Ośrodek Edukacji Leśnej - Łysy Młyn, BiedruskoMieszkając blisko Poznania, koniecznie trzeba się tu wybrać! Odkryj malownicze miejsce na piknik w plenerze ze świetnie przygotowaną bazą turystyczną, odrestaurowanym młynem wodnym i scenerią jak z magicznej baśni!

Samemu, z rodziną, na rowerze albo pieszo. Nie ważne, który sposób wybierzesz, Przystanek Leśny Łysy Młyn to miejsce niezwykłe, a znajduje się tylko 5 km od granic Poznania, na Obszarze Natura 2000 – Biedrusko.

Dla aktywnych i spragnionych niesamowitych widoków, polecam spacer nad stawem specjalnie przygotowaną ścieżką dydaktyczną z pięknie położonymi mostkami. Można tu podziwiać dziką przyrodę, ale też poćwiczyć na przyrządach i poznać garść przyrodniczych ciekawostek. Te znajdziemy na kolorowych, przyjaznych dzieciom tablicach informacyjnych.

Nie lada atrakcją jest odrestaurowany (i działający!) młyn wodny, w którym obecnie mieści się Ośrodek Edukacji Leśnej Łysy Młyn. Można tu poznać m.in. leśne laboratorium oraz tajemniczy świat owadów. Ośrodek jest czynny w dni powszednie od 8.00 do 15.00. W weekendy trzeba się umówić na zwiedzanie ze znajomymi (grupa minimum 10 osób) pod numerem tel. 692 704 099 lub drogą elektroniczną: karolina.prange@poznan.lasy.gov.pl. Co ważne, wycieczka jest całkowicie bezpłatna.

Jak dojechać do Łysego Młyna?

Można rowerem – z Radojewa prowadzi tu nowa, bezpieczna trasa rowerowa. Samochodem, jadąc z Poznania w kierunku Biedruska drogą nr 2406P trzeba skręcić w lewo, na widoczny z drogi duży parking leśny. Można też autobusem – kursuje tu linia nr 911 (z Ronda Śródka) oraz nr 348 (z Os. Sobieskiego).


Niespodzianka! A po plaży – pokaż dzieciom żaglowiec Kolumba oraz zaginiony skarb Azteków!

Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie

bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 9.05.2018 r.