Jak urządzić białą kuchnię i salon w szarościach? Zobacz przytulne mieszkanie dla pary!

Zobacz, jak odwiedzam przytulne mieszkanie dla pary, która w domu stawia na praktyczne rozwiązania. Jednym z nich jest oddzielna kuchnia w bieli i elegancki salon w szarym kolorze.

Wybrane produkty OZNACZONE na filmie:


Biała kuchnia to rozwiązanie w ponadczasowym stylu. Zabudowę w odcieniu bieli ociepla blat w kolorze drewna. Kontrast we wnętrzu uzyskano dzięki płytkom podłogowym w odcieniu szarości. Zarówno blat z laminatu, jak i fronty bez uchwytów są łatwe w utrzymaniu czystości. Pracę w kuchni ułatwia duża powierzchnia blatów roboczych i sam projekt kuchni zgodny z zasadą trójkąta roboczego. Odległości pomiędzy lodówką, zlewozmywakiem a płytą indukcyjną są minimalne. Ciekawym zabiegiem jest rezygnacja z tradycyjnego parapetu na rzecz zintegrowanego blatu. Dzięki temu, w kuchni udało się zyskać dodatkowe miejsce na spożywanie posiłków. Dwa hokery nie zajmują miejsca w kuchni – po posiłku z powodzeniem można je wsunąć pod blat.

Stonowany salon sprzyja wyciszeniu.  W przytulnym wnętrzu dominują kolory ziemi – odcienie brązu widoczne w wykończeniu podłogi i eleganckich meblach oraz odcienie szarości widoczne na ścianach. Rośliny dodają wnętrzu energii i pomagają się wyciszyć. Uwagę zwraca stolik kawowy z litego drewna wykonany na zamówienie. Wyrazisty styl salonu podkreślają kontrastujące z resztą wystroju dodatki. Szczególnie efektowna lampa w kolorze czerni i złota. Nastrojowe światło daje tez lampa stojąca, także w czarnym kolorze. Salon jest stonowany i elegancki, ale przede wszystkim – wygodny.

Całe mieszkanie jest spójne. Kolory ze strefy dziennej powtarzają się na korytarzu oraz w sypialni, z której także można wyjść na balkon. Obok łóżka, w sypialni zaplanowano miejsce na szafę. Kolejną strefę przechowywania zaplanowano w przedpokoju.

W łazience – podobnie jak w kuchni – dominuje uniwersalna biel, przełamana czarnymi detalami i elementami drewna. Aby optycznie powiększyć przestrzeń, na ścianie znalazło się duże lustro.

Za udostępnienie mieszkania dziękuję inwestorowi Osiedla Red Park w Poznaniu, firmie Red Real Estate Development.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 20.01.2018