Zobacz szeregowiec z efektem WOW: Betonowa ściana w salonie i niebieska kuchnia [FILM]

Marzy Ci się betonowa ściana w salonie? Koniecznie zobacz nowy szeregowiec, w którym surowy beton z połączono z subtelnymi kolorami. Efekt? Przytulne wnętrze z charakterem. Zobacz FILM!

Chcesz stworzyć podobne wnętrze? Zobacz wybrane elementy aranżacji:
– Projekt i realizacja: Pracownia Architektoniczna Hanna Pietras

Salon z jadalnią i aneksem kuchennym:

Design24.com.pl – Kanapa Cushions
– Dywan: Arte.pl Model Ragolle Argentum
– Lampa stojąca od ragaba.pl: Model Ragaba Wanda
– Stół z dębowym blatem Stół Mezzo: Takemehome.pl
– Las w słoiku: Pracownia Nature Glass
– Worki z celulozy na zioła: Moyha
– Schody: Stolms.pl
– Zastawa stołowa: Duka

Łazienka na parterze:
– Designerskie, okrągłe lustro na pasku Scandi: Giera Design

Sypialnia:
– Kinkiet industrialny Talaro: Multilampy.pl

Łazienka główna:
– Płytki: Tubądzin, Epoxy Grey
– Kompozycja roślinna w szkle: Pracownia Nature Glass

Korytarz:
– Płytki podłogowe: Imola Ceramica, Oficina

Salon: Beton na ścianie jak dzieło sztuki…

Jak uzyskać efekt betonowej ściany w salonie? W przypadku tej aranżacji, projektantka sięgnęła po prawdziwy beton wypalany przez rzemieślnika. Najpierw zaprojektowała oryginalny, nieszablonowy wzór. Potem ustaliła wymiary poszczególnych płyt, a następnie gotowe elementy starannie zamontowano na ścianie, tworząc jedyną w swoim rodzaju betonową dekorację. Niepowtarzalny efekt ściany z betonu podkreśla oświetlenie LED. Dzięki listwom ledowym ściana z betonu urosła do rangi dzieła sztuki.Tym bardziej, że mamy tu do czynienia z efektem 3D. Betonowa ściana idealnie
wpasowała się w aranżację pełną subtelnych, ocieplających wystrój kolorów. Surowy beton kontrastuje z ciepłym odcieniem drewnianej podłogi i jest idealnym tłem dla foteli w odcieniu zgaszonego różu.

Motyw betonu i barwy natury przewijają się w różnych strefach. Efekt to spójne wnętrze, w którym chce się wypoczywać.

Płytki gresowe w przedpokoju oraz w łazience mają betonową strukturę oraz bardzo duży format. Dzięki temu nawiązują stylistyką do betonu z salonu. Podobnie jak drewno widoczne w zabudowie w salonie czy w łazienkach. Celowość użytych materiałów i konsekwencja. To klucz do ciekawej aranżacji Mimo użycia wielu różnych materiałów, detali i kolorów, mieszkańcy zyskali przytulny azyl, gdzie chce się wypoczywać. A jeśli grafika na ścianie się znudzi, to łatwo można ją wymienić.

Niebieska kuchnia i niebiańska grafika nad blatem

W części kuchennej uwagę przyciąga oryginalna grafika na szklanej ścianie. Jej błękitno-biała tonacja dopasowana jest do kolorystyki zabudowy. Ta z kolei tworzy tło dla efektownych lamp z drewnianym wykończeniu oświetlających blat stołu. Zarówno designerski stół z białymi metalowymi elementami, jak i blaty kuchenne wykonano z olejowanego dębu, który samodzielnie można poddać szybkiej renowacji. Dzięki temu, zawsze będą prezentować się elegancko.

Jak łączyć kolory we wnętrzu?

Zdaniem projektantki, Hanny Pietras kluczem do dobrego łączenia kolorów we wnętrzu jest postawienie na jedną barwę podstawową i następnie dobranie do niej kolorów uzupełniających, przy czym wszystkie powinny być przygaszone, stonowane i powinny sprzyjać wyciszeniu. W przypadku tego domu, tonację zabudowy, ścian czy dodatków zaczerpnięto z natury. Pojawiają się kolory nieba, zieleń, turkus morza i szarości, które dobrze współgrają z pojedynczymi mocnymi akcentami – np. z brudnym różem odnowionych foteli, które – dzięki projektantce – zyskały drugie życie.

Liczy się detal

Modne dodatki – las w słoiku, motyw miejskiej dżungli w łazience, worki z celulozy czy
ceramika w intensywnym odcieniu turkusu – zdecydowanie podkręcają całą aranżację. Geometryczny wzór to kolejny nowoczesny akcent w domu młodej rodziny. Błękitny dywan w trójkąty, szare płytki o ciekawym, heksagonalnym kształcie w łazience czy ściana w sypialni, również z motywem geometrycznym, przyciągają wzrok, ale nie męczą. Widać, że mieszkańcy nie boją się wyrazistych elementów, które stanowią o wyjątkowości ich domu.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 12.03.2019