Piękne jak rzeźba, ponadczasowe jak drewno – Ręcznie gięte meble TON (nie tylko) do salonu

Krzesła TON - MeranoSzukając ponadczasowych mebli do waszego salonu, strefy relaksu czy przedpokoju warto zwrócić uwagę na jedną z najpopularniejszych kolekcji TON, czyli – Merano. Ręcznie gięte krzesła, fotele i hokery Merano, TON łączą wyjątkowy design, wygodę i tradycyjne rzemiosło. Powstają w czeskich Bystricach, a więc w miejscu, w którym unikalną technologię gięcia drewna stosuje się już od 1861 roku.

Możliwości tej tradycyjnej metody TON stale poszerza i łączy z nowoczesnymi koncepcjami projektantów. Tym sposobem meble TON są wyjątkową kombinacją wysokiej jakości, nowoczesnych kształtów, tradycyjnego rozumienia drewna oraz wiedzy i doświadczenia zdobywanego przez pokolenia. Wybitną jakość potwierdza 5-letnia gwarancja producenta, a piękne i ergonomiczne kształty mebli – liczne nagrody min. Red Dot dla Merano, kolekcji Leaf, fotela Split i wieszaka Petalo oraz IF Design Award, Good Design, German Design Award.


Krzesła Merano – dzięki swojej lekkiej, prostej formie – świetnie pasują zarówno do wnętrz klasycznych, jak i do tych bardziej nowoczesnych, co możecie zobaczyć na filmie:


Kolekcję Merano zaprojektował Alexander Gufler. “Chciałem stworzyć modele tak proste i funkcjonalne jak pozwala ich kształt. Chciałem aby krzesła wywierały wrażenie estetyczne jak rzeźby, ale z drugiej strony muszą być wygodne i praktyczne jak tylko to możliwe” – mówi Alex Gufler. „Krzesła, fotele i hokery Merano to kombinacja postawy wykonanej z litego drewna i harmonicznych kształtów giętej sklejki na siedzisku i oparciu. Dzięki zaawansowanej technologii są niebywale lekkie i nie zawierają żadnych metalowych łączników. Możecie wybierać spośród dwu wysokości krzeseł barowych, a krzesło jest sztaplowane” dodaje. TON oferuje te modele wykonane z drewna buka, dębu lub orzecha amerykańskiego, również w wersji tapicerowanej.

Te same zasady zostały zastosowane podczas tworzenia kolejnego modelu kolekcji – fotela klubowego Merano. Jest doskonały do hotelowych lobby, firmowych poczekalni i domowych stref relaksu.

Poprzez swoje innowacje, designer stworzył nie tylko elegancki wzór pasujący do różnych typów wnętrz prywatnych i komercyjnych, ale skompletował też rodzinę Merano, zaprezentowaną przez TON po raz pierwszy w 2010 roku. Fotel Merano – ikona designu, zdobył szereg prestiżowych, międzynarodowych nagród, włączając w to Red Dot Design Award i Good Design Award.

  • Salon TON Polska
    Chcecie zobaczyć meble TON osobiście? Flagowy salon znajduje się w Warszawie, przy Alei Komisji Edukacji Narodowej 47/U10 (wejście boczną uliczką przy Deutsche Banku).
    A o najbliższy salon Waszego miejsca zamieszkania pytajcie: warszawa@ton.eu lub telefonicznie +48 22 406 20 00

bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 9.05.2019 r.