Oglądamy szeregowiec 74 m2 w stylu industrialnym + Pomysł na mały ogród – Osiedle Leśna Polana / Dąbrówka

Osiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMBeton, metal i drewno oraz designerskie formy mebli dominują w szeregowcu zaprojektowanym dla mężczyzny. Zapraszam Was zatem do wnętrza w stylu industrialnym i do małego ogrodu w wielkim stylu! Na filmie zobaczycie praktyczne rozwiązania, które sprawdzą się w mieszkaniu 74,5 m2 z tarsem i ogrodem.

Na co dzień żyje dynamicznie, prowadzi własny biznes. Każdą wolną chwilę spędza aktywnie – od 11 lat regularnie startuje w zawodach triathlonowych w Polsce i zagranicą. – Wybierając własne mieszkanie, chciałem mieć tereny biegowe, rowerowe i jezioro jak najbliżej, tak żebym jeszcze przed pracą mógł wykonywać codzienny trening. – mówi nam Tomek. – Wiarygodny deweloper, który istnieje na rynku już od dłuższego czasu to był kolejny dość oczywisty warunek. Do tego opcja zakupu mieszkania pod klucz, skorzystania z usług architekta, który poszuka materiałów, doradzi. – Leśna Polana w Dąbrówce, jak dla mnie, spełnia te warunki. – dodaje właściciel.

Dwupoziomowe mieszkanie typu Largo podzielono na część prywatną znajdującą się na piętrze oraz część dzienną z wyjściem do ogrodu. W pierwotnym projekcie wprowadzono kilka zmian. Dzięki zmniejszeniu pierwszej łazienki na parterze, udało się zyskać pomieszczenie gospodarcze z pralką. Co ciekawe, w salonie zrezygnowano z tradycyjnego stołu. – W poprzednim mieszkaniu miałem duży stół, który zajmował może pół pokoju. I zacząłem się zastanawiać, ile razy w zasadzie jadłem przy nim posiłek. Okazało się, że niewiele. Gdy spotykam się ze znajomymi, to też raczej w kameralnym gronie. Ten mebel był mi po prostu niepotrzebny. Dlatego w nowym mieszkaniu nie mam stołu. Zamiast tego postawiłem na dwa małe stoliki kawowe plus barek. Zyskałem w ten sposób dużo więcej przestrzeni. – zdradza nam Tomek.

Na optyczne powiększenie mieszkania wpływa również spójna kolorystyka z przewagą szarości i czerni. Surowe, industrialne wnętrze z betonową ścianą ocieplają elementy drewna i wygodne meble, w tym designerskie fotele o charakterystycznej, zaokrąglonej formie.

Kolejnym mocnym akcentem w mieszkaniu jest stylowa kuchnia z wygodnymi metalowymi uchwytami, które dobrze komponują się z czarnymi dodatkami oraz oświetleniem w stylu loft. Kompleksowo wyposażona, pojemna kuchnia nie zdominowała całości. Elementy dużej zabudowy znalazły się naprzeciw blatu roboczego i pozostają niewidoczne dla osób wypoczywających w salonie.

Latem kolejnym miejscem wypoczynku jest ogród. Malując deski tarasowe na szary kolor zbliżony odcieniem do podłogi widocznej w części dziennej, udało się zyskać efekt “przedłużenia mieszkania”. Ponieważ właściciel prowadzi aktywny tryb życia i nie ma zbyt wiele wolnego czasu, to w ogrodzie dominują łatwe w pielęgnacji rośliny. – Chciałem, aby styl ogrodu pasował do stylu całego mieszkania. Stąd szara kolorystyka desek i betonowe donice na tarasie. Z drugiej strony, ogród miał pasować do krajobrazu okolicy, w której jesteśmy. Oczywiście wysokie trawy i drzewa pełnią też czysto praktyczną funkcję – osłaniają taras i zapewniają prywatność.

Ten sam styl widać również w strefie prywatnej, gdzie znowu pojawia się motyw betonu i jasna kolorystyka. Z małym wyjątkiem…Grafika na froncie szafy w łazience przedstawia zdjęcie wykonane podczas zawodów triathlonowych. Inwestor zapewnia, że taki widok co rano skutecznie motywuje do treningu. Tym bardziej, że leśne trasy rowerowe ma na wyciągnięcie ręki, a najbliższe jezioro znajduje się w odległości 10 minut jazdy samochodem.


Poznaj okolicę! Zobacz więcej zdjęć z Dąbrówki i Dopiewca k. Poznania


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 4.06.2019 r.