NOWE ZDJĘCIA: Nowoczesny dom bliski mieszkańcom – Osiedle Lubczykowe / Poznań

Osiedle Lubczykowe - nowe -domy w PoznaniuNowoczesny dom to coś więcej niż zaawansowane technologie, z rekuperacją na czele. To przede wszystkim architektura przyjazna mieszkańcom. Dlatego Osiedle Lubczykowe w Poznaniu zapewnia przestrzeń dopasowaną do potrzeb konkretnej rodziny. Układ pomieszczeń jest elastyczny – o jego kształcie zadecydują sami mieszkańcy. Jednocześnie zyskają prywatność, ponieważ domy łączą się tu jedynie garażami i posiadają duże ogrody. Fakt, że osiedle powstało w zielonej – północnej części Poznania, w pobliżu Rezerwatu Meteoryt Morasko, dodaje miejscu uroku. Sprawdź szczegóły!

Zlokalizowane przy ulicy Lubczykowej w Poznaniu, Osiedle Lubczykowe obejmuje 20 wygodnych domów w zabudowie bliźniaczej. Na powierzchni 135 m2 do dyspozycji mieszkańców są 3 sypialnie, w tym jedna z wyjściem na taras, 2 łazienki – każda z oknem, dodatkowy pokój na parterze oraz przestronna, niemal 40-metrowa część dzienna, a także – garaż. Oczywiście to tylko jedna z dostępnych wersji – o finalnym kształcie wnętrz zadecydują sami mieszkańcy.

Deweloperem Osiedla Lubczykowego jest firma Yard Development z Poznania. Budowa osiedla dobiegła końca, pierwsi mieszkańcy już urządzili się w nowych domach.


Coraz częściej pracujemy w domu. Rozwiązaniem jest dobrze zaprojektowane, domowe biuro. W tym przypadku rolę gabinetu z powodzeniem może pełnić dodatkowy pokój na parterze. Jego wyraźne oddzielenie od strefy rodzinnej sprawia, że możemy spokojnie pracować i przyjmować gości, bez naruszania prywatności pozostałych domowników. W innej konfiguracji, zamiast gabinetu, można urządzić oddzielną kuchnię. Natomiast całkowicie rezygnując z gabinetu, można powiększyć strefę dzienną do niemal 50 m2.

Kształt dużej strefy dziennej można zmieniać i dopasować do własnych potrzeb. W wersji maxi może ona zająć aż 50 m2 otwartej przestrzeni.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest oddzielne pomieszczenie gospodarcze z piecem. Zgodnie z własnymi potrzebami, można je nieco zmniejszyć, nie tracąc na jego funkcjonalności. Wówczas, łazienka z oknem na parterze zyska dodatkowe miejsce na spory brodzik.

Na drugiej kondygnacji znajdziemy kolejną łazienkę – również z oknem, oraz z miejscem na wannę. Liczbę i powierzchnię sypialni – podobnie jak układ parteru – można dowolnie kształtować. W wersji z trzema pokojami na szczególną uwagę zasługuje główna sypialnia o powierzchni niemal 18 m2, z której będzie można wyjść na taras 14 m2.

Komplet udogodnień w domu energooszczędnym

Tym, co wyróżnia nowe domy przy ul. Lubczykowej od innych inwestycji w Poznaniu i okolicy, jest też staranny dobór wyposażenia i materiałów, na czele z ponadczasowym modrzewiem syberyjskim, wysokiej jakości orynnowanie tytan – cynk, oraz – ociepleniem ze styropianu grafitowego o najlepszych dostępnych parametrach. Brama garażowa oraz zewnętrzne rolety okienne będą sterowane elektrycznie. Ogrzewanie podłogowe obejmie całą powierzchnię parteru oraz łazienkę na piętrze. To elementy, którym daleko do standardowych. W mojej opinii, kluczowym dodatkiem, który wpłynie na dobre samopoczucie wszystkich mieszkańców, jest jednak coś innego.

System rekuperacji z wentylacją mechaniczną nie tylko dostarczy świeże powietrze do domu i pomoże ograniczyć koszty ogrzewania, ale również oczyści powietrze z drobinek smogu i alergenów.

Będąc w domu, rodzina będzie mogła liczyć na stały dopływ świeżego powietrza, jak również – na ciszę. Każdy segment jest niezależnym budynkiem, z przynależną dużą działką. Bliźniaki łączą się jedynie garażami, co sprawia, że dźwięki powstające w domu sąsiada będą u nas niesłyszalne. Podoba mi się też fakt, że odległość dzieląca sąsiednie tarasy śniadaniowe wynosi aż 20 m, a powierzchnia ogrodów wynosi od 295 aż do 590 m2. Tak rozplanowana działka sprzyja swobodnemu wypoczynkowi z rodziną i przyjaciółmi.

Celem inwestora było zapewnienie mieszkańcom możliwie jak największej swobody i poczucia prywatności, zarówno w domu, jak i na ogrodzie. Taki efekt pomaga osiągnąć duży ogród – aż do 590 m2.

Natomiast niewielkie rozmiary osiedla wzmacniają poczucie bezpieczeństwa. Podobnie, jak brama wjazdowa, otwierana na pilota, która ograniczy ruch kołowy na osiedlu, zapewniając spokój i bezpieczeństwo również najmłodszym. Do ich dyspozycji będzie także pobliska, nowa szkoła na Umultowie, będąca najnowocześniejszym obiektem edukacyjnym w Poznaniu ostatnich lat.

Dzięki lokalizacji domów na północnych krańcach Poznania, mieszkańcy Osiedla Lubczykowego będą mogli korzystać z uroków życia wśród zieleni, bez konieczności przeprowadzki za miasto.

Liczne trasy rowerowe i spacerowe Rezerwatu Przyrody Meteoryt Morasko prowadzą do znanych wśród rowerzystów terenów Poligonu Biedrusko, i dalej – do Ośrodka Edukacji Leśnej Łysy Młyn.

Kompleksowość zastosowanych rozwiązań pozwoli stworzyć osiedle nowoczesne i przyjazne zarazem, ukierunkowane na zaspokojenie wszystkich potrzeb mieszkańców, w każdym wieku.

Ceny nowych domów przy ulicy Lubczykowej aktualnie wynoszą od 649 do 750 tys. zł za 135 m2 powierzchni w standardzie deweloperskim podwyższonym. Cena obejmuje opisane w artykule elementy dodatkowe wyposażenia.


WIZYTA NA BUDOWIE – NOWE ZDJĘCIA z 18 stycznia 2021 r.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2

Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 20.01.2021 r.