Gotowe mieszkania, skąd wszędzie blisko – Osiedle Familijne Lusówko / gm. Tarnowo Podgórne

Osiedle Familijne Lusówko - nowe mieszkania na sprzedażOsiedle Familijne Lusówko to kameralna inwestycja, skąd wszędzie można dojść pieszo. Przyszli mieszkańcy w kilka minut odprowadzą pociechy do miejscowej szkoły i przedszkola, zrobią zakupy po sąsiedzku i zrelaksują się na plaży nad Jeziorem Lusowskim. Do ich dyspozycji jest też gęsta sieć tras rowerowych i biegowych w Lusówku i okolicy, dlatego lokalizację polecam osobom stawiającym na zdrowy tryb życia. Gotowe mieszkania w zabudowie bliźniaczej wykończono w podwyższonym standardzie. Sprawdź szczegóły i zobacz aktualne zdjęcia inwestycji!

Osiedle Familijne Lusówko obejmuje 24 dwupoziomowe mieszkania z ogrodami w zabudowie bliźniaczej. Większość z nich – bo aż 16 – jest gotowa. Podobnie jak teren wokół budynków, gdzie przygotowano rozległy parking, wybrukowane dojścia do budynków, tarasy oraz ogrodzenia posesji.

Uważam, że lokalizacja spodoba się rodzinom z dziećmi, które do przedszkola czy szkoły dotrą w kilka minut pieszo.

Dla każdej rodziny przewidziano tu po dwa przynależne miejsca postojowe, więc zaparkowanie auta również będzie łatwe i szybkie.

Powierzchnia dostępnych lokali wynosi ponad 103 m2, z tym że można ją jeszcze powiększyć, wykańczając poddasze.

Taki metraż pozwoli wygodnie mieszkać 4-osobowej rodzinie, ponieważ w każdym lokalu przygotowano 3 pełnowymiarowe sypialnie. Parter obejmuje sporą część dzienną, oraz – co ciekawe – dodatkowy gabinet, który opcjonalnie może pełnić funkcję pokoju gościnnego lub pokoju fitness. Szczegółowo układ mieszkań omawiam w oddzielnym artykule, do którego odsyłam. Tutaj chciałabym skupić się na jakości ich wykończenia oraz na niezwykle ważnej – lokalizacji.


Podwyższony standard wykończenia mieszkań obejmuje:

  • Wyszpachlowane ściany wewnętrzne, gotowe do malowania
  • Rolety okienne sterowane ręcznie, z możliwością zamiany na sterowanie elektryczne
  • Parapety wewnętrzne z konglomeratu
  • Gniazdka elektryczne i włączniki
  • Piec kondensacyjny marki Brötje i wszystkie grzejniki
  • Drzwi wejściowe o podwyższonej izolacji cieplnej
  • Ogrodzenie działki

Wszystkie powyższe elementy przekładają się na znaczne oszczędności po stronie kupującego, który na etapie wykańczania swojego nowego domu nie będzie musiał przygotowywać ścian pod malowanie we własnym zakresie czy zamawiać dostawę nowej warstwy ziemi w momencie gdy będzie chciał wysiać trawę. Na wygodę przyszłych mieszkańców duży wpływ będzie miała również lokalizacja domów na terenie gminy Tarnowo Podgórne, która skutecznie dba o wysoki komfort życia w każdej miejscowości na swoim terenie.


Możliwość załatwienia wszystkich codziennych spraw kilka kroków od domu to duża oszczędność czasu.

Zwłaszcza młode rodziny docenią fakt, że Osiedle Familijne Lusówko sąsiaduje z nowym przedszkolem, a szkoła działa tylko 600 m dalej. Szybkie zakupy umożliwia market – 3 minuty spacerem od osiedla. Od razu po wyjściu z domu można także zjeść obiad we włoskiej restauracji.

Lusówko, oprócz dostępu do jeziora, miejscowej szkoły i przedszkola, oraz strefy handlowej zapewnia możliwość korzystania z bogatej oferty rekreacyjnej w najbliższej okolicy.

W odległości 5 minut jazdy samochodem od Lusówka znajduje się Pałac Jankowice wraz z przyległym parkiem, gdzie najmłodsi mogą bezpłatnie korzystać z mini parku linowego, ścieżki zdrowia i leśnego placu zabaw nad stawem. Natomiast w sąsiednim Tarnowie Podgórnym, oddalonym od osiedla o zaledwie 5 km, działa m.in. aquapark Tarnowskie Termy.

Dzięki dwupasmowej trasie, dojazd z Lusówka do Poznania odbywa się płynnie i trwa około 20 minut. To duży plus dla osób pracujących lub uczących się w stolicy Wielkopolski. Oczywiście z poznańskich Ogrodów do Lusówka regularnie kursują też autobusy. Przystanek funkcjonuje w odległości około 300 m od osiedla.

Aktualnie, ceny dostępnych mieszkań na Osiedlu Familijne Lusówko zaczynają się od 395 tys. zł za ponad 103 m2 powierzchni w stanie deweloperskim podwyższonym, plus ogród. Powierzchnia tego ostatniego – w zależności od wybranego lokalu – wynosi od 120 do 400 m2. Moim zdaniem, jest to konkurencyjna cena w porównaniu z innymi ofertami na terenie aglomeracji poznańskiej, zwłaszcza że mieszkając w Lusówku mamy wszędzie blisko.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 21.05.2019 r.