Nowy dom z 5 pokojami i łazienką jak w spa – Osiedle Pod Lipami / Kleszczewo

Osiedle Pod Lipami w KleszczewieOsiedle Pod Lipami w Kleszczewie koło Poznania to przykład na to, jak można połączyć dopracowany projekt domu z jego konkurencyjną ceną. Nowe bliźniaki zaprojektowano w taki sposób, aby cała rodzina mogła mieszkać wygodnie, bez zbędnych kompromisów. Sporych rozmiarów ogród, sypialnie bez skosów, łazienka aż 9 m2 gdzie można mieć wannę i prysznic, oraz dodatkowy – piąty pokój na parterze. To tylko kilka atutów osiedla. Jeśli dodamy do tego podwyższony standard wykończenia domów i dostęp do tras szybkiego ruchu, to otrzymamy propozycję wartą rozważenia. Poznaj szczegóły i zobacz aktualne zdjęcia inwestycji!

Osiedle Pod Lipami szczególnie polecam osobom szukającym nowego mieszkania w spokojnej okolicy, dobrze skomunikowanej z Poznaniem. Gotowy, pierwszy etap inwestycji składa się jedynie z 4 domów w zabudowie bliźniaczej z mieszkaniami o powierzchni 99 m2. Osiedle powstaje przy rzadko uczęszczanej drodze, więc przyszli mieszkańcy będą mogli korzystać z ciszy i ładnego widoku na zieleń. Tym bardziej, że powierzchnia każdej działki należącej do lokalu wynosi aż 300 m2. Co równie ważne, sąsiednie tereny są przeznaczone pod niską zabudowę mieszkaniową.

I etap osiedla Pod Lipami jest gotowy. Już niebawem oglądaj dostępny segment na filmie na kanale Blisko Poznania


Osiedle Pod Lipami w Kleszczewie to nowe mieszkania w podwyższonym standardzie deweloperskim, obejmującym takie dodatkowe elementy wyposażenia jak:

  • Ogrzewanie podłogowe na parterze oraz w łazience na piętrze
  • Zewnętrzne rolety okienne we wszystkich oknach
  • Możliwość zmiany aranżacji pomieszczeń na etapie budowy, np. pokój na parterze można zamienić na oddzielną kuchnię
  • Instalacja pod kominek dla zainteresowanych

Wszystkie powyższe dodatki w odczuwalny sposób podnoszą jakość codziennego funkcjonowania. Podobnie jak dostępność miejscowych szkół, przedszkoli, zaplecza sportowego, miejsc wypoczynku i zabawy dla najmłodszych. W Kleszczewie takim ulubionym miejscem na rodzinne spacery jest piękny, zabytkowy park z fontannami, starodrzewem i placem zabaw.

Kleszczewo to ciekawy adres dla osób chcących mieszkać w spokojnym miejscu i jednocześnie – chcących szybko przemieszczać się w ramach całej Aglomeracji.

Kleszczewo posiada dostęp do autostrady A2 i trasy S5, co sprawia, że dojazd do Poznania to kwestia 15 – 20 minut. W krótkim czasie można stąd dotrzeć także do innych miejscowości Aglomeracji, w tym do Swarzędza, Lubonia czy Komornik, jak również do centrów handlowych i rozrywkowych. Alternatywą jest komunikacja autobusowa, z której mieszkańcy Kleszczewa mogą korzystać w ramach jednego biletu na terenie Poznania i okolic.

Osiedle Pod Lipami to domy bez kompromisów. Oprócz dużej części dziennej, na parterze zaplanowano dodatkowy pokój i pierwszą łazienkę. Piętro to 3 sypialnie bez skosów i łazienka z miejscem na wannę oraz prysznic.

Strefa dzienna z wyjściem do ogrodu

Salon z aneksem kuchennym o dużej powierzchni – niemal 30 m2 umożliwia aranżację nowoczesnej zabudowy, w tym nawet wyspy kuchennej, a obok – wygodnej jadalni i strefy relaksu z kominkiem. Całość jest dobrze doświetlona, ponieważ zastosowano tu nie tylko okno tarasowe, przez które będzie można wyjść do ogrodu, lecz także dodatkowe, duże okno w jadalni.

Na odbiór przestrzeni pozytywnie wpływa również wyprowadzenie klatki schodowej ze strefy dziennej. Takie rozwiązanie pozwoliło na optyczne powiększenie salonu, który stał się jednocześnie bardziej funkcjonalny, a z drugiej strony – na wygospodarowanie kolejnego schowka pod schodami na korytarzu.

W tym projekcie podoba mi się dodatkowy pokój na parterze (8,5 m2), który może pełnić funkcję gabinetu, kolejnej sypialni dla gości, lub dodatkowego pomieszczenia na przechowywanie. Zgodnie z własnymi preferencjami, pokój można też zamienić na oddzielną kuchnię, zyskując tym samym jeszcze więcej miejsca w salonie. Naprzeciwko znajduje się pierwsza łazienka, gdzie zaplanowano również miejsce na dwufunkcyjny piec gazowy. Co ważne, na całej powierzchni parteru (oraz w łazience na piętrze) zainstalowano ogrzewanie podłogowe.

Strefa prywatna + Poddasze

Druga kondygnacja też daje ciekawe możliwości aranżacji wnętrz. Duże sypialnie (około 11, 12,7 oraz 13,5 m2) nie posiadają skosów, co potęguje wrażenie przestronności. Powierzchnia łazienki wynosząca aż 9 m2 sprawia, że nie musimy wybierać między wanną a prysznicem. Plusem jest też okno w łazience, którego często brakuje na wielu nowych osiedlach. Dodatkową przestrzeń na przechowywanie, czyli poddasze o powierzchni około 20 m2 doceni każda rodzina.

Nowe domy w okolicy Poznania to nie tylko duże ogrody i aż 5 pokoi o pełnym wymiarze. Tym co wyróżnia Osiedle Pod Lipami jest też wyjątkowo przestronna łazienka z oknem i dodatkowe udogodnienia w cenie domu, w tym ogrzewanie podłogowe i zamontowane w każdym oknie rolety zewnętrzne.

Obecnie, ceny nowych mieszkań przy ul. Lipowej w Kleszczewie wynoszą 349 tys. zł za niemal 100 m2 powierzchni w standardzie podwyższonym deweloperskim, co uważam za konkurencyjną ofertę. Zwłaszcza, że dojazd do pobliskich miejscowości, takich jak Swarzędz, Komorniki i Luboń trwa 15 – 20 minut, a na miejscu można korzystać z rozwiniętego zaplecza edukacyjnego i sportowego. Inwestorem osiedla jest firma Dom Inwestycje.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2

Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 30.10.2019 r.