Nowy dom z 5 pokojami i łazienką jak w spa – Osiedle Pod Lipami / Kleszczewo

Osiedle Pod Lipami w KleszczewieOsiedle Pod Lipami w Kleszczewie koło Poznania to przykład na to, jak można połączyć dopracowany projekt domu z jego konkurencyjną ceną. Nowe bliźniaki zaprojektowano w taki sposób, aby cała rodzina mogła mieszkać wygodnie, bez zbędnych kompromisów. Sporych rozmiarów ogród, sypialnie bez skosów, łazienka aż 9 m2 gdzie można mieć wannę i prysznic, oraz dodatkowy – piąty pokój na parterze. To tylko kilka atutów osiedla. Jeśli dodamy do tego podwyższony standard wykończenia domów i dostęp do tras szybkiego ruchu, to otrzymamy propozycję wartą rozważenia. Poznaj szczegóły i zobacz aktualne zdjęcia z budowy!

Osiedle Pod Lipami szczególnie polecam osobom szukającym nowego mieszkania w spokojnej okolicy, dobrze skomunikowanej z Poznaniem. Cała inwestycja składa się jedynie z 4 domów w zabudowie bliźniaczej z mieszkaniami o powierzchni 99 m2. Osiedle powstaje przy rzadko uczęszczanej drodze, więc przyszli mieszkańcy będą mogli korzystać z ciszy i ładnego widoku na zieleń. Tym bardziej, że powierzchnia każdej działki należącej do lokalu wynosi aż 300 m2. Co równie ważne, sąsiednie tereny są przeznaczone pod niską zabudowę mieszkaniową.

Aktualnie, Osiedle Pod Lipami dewelopera Dom Inwestycje jest w trakcie realizacji. Termin zakończenia budowy to czerwiec 2019 roku.


Osiedle Pod Lipami w Kleszczewie to nowe mieszkania w podwyższonym standardzie deweloperskim, obejmującym takie dodatkowe elementy wyposażenia jak:

  • Ogrzewanie podłogowe na parterze oraz w łazience na piętrze
  • Zewnętrzne rolety okienne we wszystkich oknach
  • Możliwość zmiany aranżacji pomieszczeń na etapie budowy, np. pokój na parterze można zamienić na oddzielną kuchnię
  • Instalacja pod kominek dla zainteresowanych

Wszystkie powyższe dodatki w odczuwalny sposób podnoszą jakość codziennego funkcjonowania. Podobnie jak dostępność miejscowych szkół, przedszkoli, zaplecza sportowego, miejsc wypoczynku i zabawy dla najmłodszych. W Kleszczewie takim ulubionym miejscem na rodzinne spacery jest piękny, zabytkowy park z fontannami, starodrzewem i placem zabaw.

Kleszczewo to ciekawy adres dla osób chcących mieszkać w spokojnym miejscu i jednocześnie – chcących szybko przemieszczać się w ramach całej Aglomeracji.

Kleszczewo posiada dostęp do autostrady A2 i trasy S5, co sprawia, że dojazd do Poznania to kwestia 15 – 20 minut. W krótkim czasie można stąd dotrzeć także do innych miejscowości Aglomeracji, w tym do Swarzędza, Lubonia czy Komornik, jak również do centrów handlowych i rozrywkowych. Alternatywą jest komunikacja autobusowa, z której mieszkańcy Kleszczewa mogą korzystać w ramach jednego biletu na terenie Poznania i okolic.

Osiedle Pod Lipami to domy bez kompromisów. Oprócz dużej części dziennej, na parterze zaplanowano dodatkowy pokój i pierwszą łazienkę. Piętro to 3 sypialnie bez skosów i łazienka z miejscem na wannę oraz prysznic.

Strefa dzienna z wyjściem do ogrodu

Salon z aneksem kuchennym o dużej powierzchni – niemal 30 m2 umożliwia aranżację nowoczesnej zabudowy, w tym nawet wyspy kuchennej, a obok – wygodnej jadalni i strefy relaksu z kominkiem. Całość jest dobrze doświetlona, ponieważ zastosowano tu nie tylko okno tarasowe, przez które będzie można wyjść do ogrodu, lecz także dodatkowe, duże okno w jadalni.

Na odbiór przestrzeni pozytywnie wpływa również wyprowadzenie klatki schodowej ze strefy dziennej. Takie rozwiązanie pozwoliło na optyczne powiększenie salonu, który stał się jednocześnie bardziej funkcjonalny, a z drugiej strony – na wygospodarowanie kolejnego schowka pod schodami na korytarzu.

W tym projekcie podoba mi się dodatkowy pokój na parterze (8,5 m2), który może pełnić funkcję gabinetu, kolejnej sypialni dla gości, lub dodatkowego pomieszczenia na przechowywanie. Zgodnie z własnymi preferencjami, pokój można też zamienić na oddzielną kuchnię, zyskując tym samym jeszcze więcej miejsca w salonie. Naprzeciwko znajduje się pierwsza łazienka, gdzie zaplanowano również miejsce na dwufunkcyjny piec gazowy. Co ważne, na całej powierzchni parteru (oraz w łazience na piętrze) zainstalowano ogrzewanie podłogowe.

Strefa prywatna + Poddasze

Druga kondygnacja też daje ciekawe możliwości aranżacji wnętrz. Duże sypialnie (około 11, 12,7 oraz 13,5 m2) nie posiadają skosów, co potęguje wrażenie przestronności. Powierzchnia łazienki wynosząca aż 9 m2 sprawia, że nie musimy wybierać między wanną a prysznicem. Plusem jest też okno w łazience, którego często brakuje na wielu nowych osiedlach. Dodatkową przestrzeń na przechowywanie, czyli poddasze o powierzchni około 20 m2 doceni każda rodzina.

Nowe domy w okolicy Poznania to nie tylko duże ogrody i aż 5 pokoi o pełnym wymiarze. Tym co wyróżnia Osiedle Pod Lipami jest też wyjątkowo przestronna łazienka z oknem i dodatkowe udogodnienia w cenie domu, w tym ogrzewanie podłogowe i zamontowane w każdym oknie rolety zewnętrzne.

Obecnie, ceny nowych mieszkań przy ul. Lipowej wynoszą 349 tys. zł za niemal 100 m2 powierzchni w standardzie podwyższonym deweloperskim, co uważam za konkurencyjną ofertę. Zwłaszcza, że dojazd do pobliskich miejscowości, takich jak Swarzędz, Komorniki i Luboń trwa 15 – 20 minut, a na miejscu można korzystać z rozwiniętego zaplecza edukacyjnego i sportowego.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2

Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 21.03.2019 r.