[NOWE ZDJĘCIA] Dom 100 m2 z wygodnym układem oraz eko wyposażeniem – Osiedle Pod Lipami III etap

Osiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMOsiedle Pod Lipami w Kleszczewie koło Poznania to przykład na to, jak można połączyć dopracowany projekt domu z jego konkurencyjną ceną i rozwiązaniami przyjaznymi środowisku. Nowe bliźniaki zaprojektowano w taki sposób, aby cała rodzina mogła mieszkać wygodnie oraz w zgodzie z naturą. Pompa ciepła i niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni domu pozwalają żyć bardziej eko, przy jednoczesnym ograniczeniu wydatków na energię. Każda rodzina może też wybrać opcję montażu paneli fotowoltaicznych w konkurencyjnej cenie. Sam układ domu również został dobrze przemyślany. 30-metrowa część dzienna, oddzielna kuchnia, sypialnie bez skosów, oraz duża łazienka z miejscem zarówno na wannę, jak i prysznic. To tylko kilka atutów projektu. Obecnie w sprzedaży są dostępne domy z III etapu inwestycji o powierzchni 100 m2 każdy + poddasze. Poznaj szczegóły, zobacz aktualną ofertę domów na sprzedaż oraz zdjęcia inwestycji!

Osiedle Pod Lipami szczególnie polecam osobom szukającym nowego mieszkania w spokojnej okolicy, dobrze skomunikowanej z Poznaniem. Gotowe dwa etapy osiedla zostały sprzedane. Obecnie można wybrać jeden z sześciu oferowanych domów w ramach III etapu. 

Domy z III etapu inwestycji będą gotowe pod koniec 2021 roku.

Każdy dom o powierzchni 100 m2 posiada bogaty pakiet wyposażenia, obejmujący w standardzie między innymi ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni mieszkalnej, oraz pompę ciepła renomowanej firmy o mocy nie mniejszej niż 5 kW, a także – opcjonalnie – panele fotowoltaiczne w konkurencyjnej cenie.

Wyciszeniu po całym dniu sprzyja kameralny charakter osiedla i przydomowy ogród.

Kolejnym atutem są niewielkie rozmiary osiedla oraz spokojna okolica wolna od gęstej zabudowy. Osiedle powstaje przy mało uczęszczanej drodze, więc przyszli mieszkańcy będą mogli korzystać z ciszy i ładnego widoku na zieleń. Tym bardziej, że powierzchnia każdej działki należącej do lokalu wynosi od 216 aż do 327 m2. Co równie ważne, sąsiednie tereny są przeznaczone pod działalność rolniczą oraz pod niską zabudowę mieszkaniową.

I oraz II etap Osiedla Pod Lipami są gotowe i zamieszkane. Budowa kolejnych domów z III etapu jest realizowana zgodnie z planem.


Zdjęcia osiedla / listopad 2021

 

Zdjęcia z budowy / czerwiec 2021

 

Osiedle Pod Lipami w Kleszczewie to nowe domy w podwyższonym standardzie deweloperskim, obejmującym takie dodatkowe elementy wyposażenia jak:

  • Ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni mieszkalnej – w cenie!
  • Zewnętrzne rolety okienne we wszystkich oknach – w cenie!
  • Nowość! Pompa ciepła o mocy co najmniej 5 kW uznanej marki – w cenie!
  • Panele fotowoltaiczne – dostępne jako opcja!

Powyższe dodatki w odczuwalny sposób podnoszą jakość codziennego funkcjonowania. Podobnie jak dostępność miejscowych szkół, przedszkoli, zaplecza sportowego, miejsc wypoczynku i zabawy dla najmłodszych. Takim ulubionym miejscem na rodzinne spacery jest piękny, zabytkowy park z fontannami, starodrzewem i placem zabaw.

Kleszczewo to ciekawy adres dla osób chcących mieszkać w spokojnym miejscu i jednocześnie – chcących szybko przemieszczać się w ramach całej Aglomeracji.

Kleszczewo posiada dostęp do autostrady A2 i trasy S5, co sprawia, że dojazd do Poznania to kwestia 15 – 20 minut. W krótkim czasie można stąd dotrzeć także do innych miejscowości Aglomeracji, w tym do Swarzędza, Lubonia i Komornik, jak również do centrów handlowych i rozrywkowych. Alternatywą jest komunikacja autobusowa, z której mieszkańcy Kleszczewa mogą korzystać w ramach jednego biletu na terenie Poznania i okolic.

Osiedle Pod Lipami to domy bez kompromisów. Oprócz dużej słonecznej części dziennej i toalety, na parterze zaplanowano oddzielną kuchnię, którą opcjonalnie można zamienić na gabinet lub kolejną sypialnię.

Strefa dzienna z wyjściem do ogrodu

Salon z jadalnią o dużej powierzchni – niemal 30 m2 umożliwia aranżację nowoczesnej zabudowy, a obok – strefy relaksu z widokiem na zieleń. Dzięki ekspozycji południowej całość jest dobrze doświetlona, ponieważ zastosowano tu nie tylko okno tarasowe, przez które będzie można wyjść do ogrodu, lecz także dodatkowe, duże okno w jadalni.

Na odbiór przestrzeni pozytywnie wpływa również wyprowadzenie klatki schodowej ze strefy dziennej. Takie rozwiązanie pozwoliło na optyczne powiększenie salonu, który stał się jednocześnie bardziej funkcjonalny, a z drugiej strony – na wygospodarowanie kolejnego schowka pod schodami na korytarzu.

W tym projekcie podoba mi się dodatkowa delikatnie wydzielona kuchnia (8,5 m2), którą można zamienić na gabinet, kolejną sypialnię dla gości, lub dodatkowe pomieszczenie na przechowywanie. Naprzeciwko znajduje się toaleta. Co ważne, na całej powierzchni mieszkalnej (zarówno parter, jak i piętro) w III etapie inwestycji zaplanowano ogrzewanie podłogowe. Tym samym, brak kaloryferów korzystnie wpływa na możliwości funkcjonalnej aranżacji wnętrza.

Piętro to 3 wygodne sypialnie bez skosów i łazienka z miejscem na wannę oraz prysznic.

Strefa prywatna + Poddasze

Druga kondygnacja też daje ciekawe możliwości aranżacji wnętrz. Duże sypialnie (około 11, 13 oraz 13,5 m2) nie posiadają skosów, co potęguje wrażenie przestronności. Powierzchnia łazienki wynosząca aż 9 m2 sprawia, że nie musimy wybierać między wanną a prysznicem. Plusem jest też okno w łazience, którego często brakuje na wielu nowych osiedlach. Dodatkową przestrzeń na przechowywanie, czyli poddasze o powierzchni około 20 m2 doceni każda rodzina.

Nowe domy w okolicy Poznania to nie tylko duże ogrody i aż 5 pokoi o pełnym wymiarze. Tym co wyróżnia Osiedle Pod Lipami jest też wyjątkowo przestronna łazienka z oknem i dodatkowe udogodnienia w cenie domu, w tym ogrzewanie podłogowe i zamontowane w każdym oknie rolety zewnętrzne.

Obecnie, ceny segmentów z najnowszego, III etapu inwestycji przy ul. Lipowej w Kleszczewie  wynoszą od 384 tys. zł za 100 m2 powierzchni w standardzie podwyższonym deweloperskim, obejmującym między innymi pompę ciepła i ogrzewanie podłogowe w standardzie.

Decydując się na zakup domu na etapie budowy, można także liczyć na rabat w wysokości 10 tys. zł na montaż paneli fotowoltaicznych. Taką ofertę uważam za konkurencyjną, zwłaszcza dla osób, które chcą żyć bardziej świadomie, w codziennych wyborach stawiając na ekologię i czyste powietrze bez smogu. Co równie ważne, dojazd do pobliskich miejscowości, takich jak Swarzędz, Komorniki i Luboń trwa nie więcej niż 15 – 20 minut. Na miejscu można także korzystać z rozwiniętego zaplecza edukacyjnego i sportowego, co eliminuje konieczność dojazdów z dziećmi na zajęcia. Inwestorem osiedla jest firma Dom Inwestycje.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2

Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 25.11.2021 r.