Zamieszkaj w sąsiedztwie jeziora! – Osiedle Kierskie / Poznań Smochowice

Osiedle Kierskie - PoznańSpacer nad jeziorem i ten widok… Nie od dziś wiadomo, że w otoczeniu natury wypoczywamy najlepiej. A jeśli tak może być codziennie? Osiedle Kierskie powstaje w odległości krótkiego spaceru do plaży. Świeży, lekki projekt wpisuje się w naturalny krajobraz. Obszerne, jasne wnętrza pozwolą cieszyć się otoczeniem. Dlatego tutejsze mieszkania rekomenduję tym z Was, którzy chcą mieć kontakt z przyrodą – uwaga – bez konieczności przeprowadzki za miasto. Korzystanie z miejskich wygód będzie tu równie łatwe jak urządzenie pikniku na pobliskiej plaży! Sprawdź szczegóły.

Osiedle Kierskie to zarówno mieszkania jednopoziomowe, jak i dwupoziomowe segmenty dla większej rodziny. Wszystkie będą posiadać własne ogrody. Łącznie przy ulicy Łebskiej w Poznaniu powstają 4 mieszkania o powierzchni 59 lub 65 m2, a także 20 segmentów o metrażach od 77 do 105 m2. 

Od strony wizualnej projekt wpisuje się w naturalne otoczenie. 

Inwestycja dewelopera Yard Development zasługuje na bliższe poznanie nie tylko z uwagi na sąsiedztwo Jeziora Kierskiego. Już sama wizualna strona projektu przykuwa uwagę. Delikatne przepierzenia i drewno na elewacji dają efekt harmonii. W mojej opinii, dzięki zestawieniu naturalnych materiałów z nowoczesnymi akcentami powstał projekt spójny z otoczeniem.

Perspektywa spaceru na plażę nastraja pozytywnie od samego rana. Nie sposób odmówić sobie tej przyjemności…

Na plażę mieszkańcy osiedla będą mieć około 800 metrów – w sam raz na spacer. Świetną opcją jest też wycieczka rowerowa zacienioną trasą wokół Jeziora Kierskiego. Z Poznania można w ten sposób dojechać między innymi do kolejnej plaży w Kiekrzu. Siłownia zewnętrzna zachęca do rozgrzewki. Dla najmłodszych atrakcją jest plac zabaw na plaży, zrealizowany w ramach miejskiego projektu Plażojada. Jest też pomost i możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego.

Dom z dala od zatłoczonych arterii pozwoli złapać oddech, a dojazd do centrum potrwa 15 – 20 minut.

Z jednej strony jezioro, a z drugiej las. Zdominowana przez zabudowę jednorodzinną dzielnica Smochowice należy do najspokojniejszych w Poznaniu. Miejscowa szkoła, przedszkola, centrum medyczne oraz zaplecze handlowe (markety, centra handlowe w sąsiednim Swadzimiu) to ważne dla każdego udogodnienia. Można tu załatwić niemal wszystko na miejscu. Ale jeśli chcemy korzystać z uroków dużego miasta, to w zaledwie kilka minut dojedziemy do pętli tramwajowej na poznańskich Ogrodach. Blisko domu funkcjonują też przystanki autobusowe, co docenią niezmotoryzowani.

Pora na najważniejsze… czyli układy mieszkań

Osiedle Kierskie to kilka układów mieszkań i kilka metraży do wyboru. Możecie tu znaleźć  dwupoziomowe mieszkania w zabudowie bliźniaczej lub lokale jednopoziomowe w kameralnym miejscu. Każde z wyjściem na własny ogród z tarasem.

Dla przykładu, w połówce bliźniaka możemy znaleźć ustawne 4-pokojowe mieszkanie o powierzchni 86 m2, w sam raz dla 4-osobowej rodziny. Jednym z ciekawych rozwiązań jest odpowiedniej wielkości przedsionek (5 m2), gdzie można zaaranżować pojemną garderobę i jeszcze zostanie miejsce na siedzisko. W strefie dziennej z aneksem postawiono na obecnie najczęściej wybieraną – otwartą przestrzeń z ekspozycją na dwie strony świata. Ponadstandardowa jest natomiast jej powierzchnia wynosząca niemal 35 m2. Na takim metrażu na pewno nie zabraknie miejsca do wspólnej zabawy, gotowania i przyjmowania gości.

Obszerna część dzienna z aneksem to ponad 34 m2. Nowoczesne okna dodają całości głębi.

Wchodząc na piętro, gdzie zaprojektowano 3 sypialnie (każdą z dużym oknem) zwrócimy uwagę na dodatkową funkcję korytarza (7,4 m2). Znalazło się tu dodatkowe miejsce na przechowywanie (np. na kolejną szafę lub biblioteczkę), co doceni każdy z mieszkańców. Co ciekawe, do dyspozycji rodziny będą też dwie kompletnie wyposażone łazienki z oknem – jedna z prysznicem na parterze, a druga z wanną w strefie prywatnej. Moim zdaniem to trafiony pomysł, zwłaszcza dla liczniejszej rodziny. Okno w łazience to rzecz nieczęsto spotykana na nowych osiedlach, a tutaj obydwie łazienki mają dostęp do naturalnego światła i dzięki temu można je nie tylko łatwo przewietrzyć, ale też ozdobić żywymi roślinami.

Na Osiedlu Kierskim można mieć zarówno wannę, jak i prysznic za sprawą dwóch w pełni funkcjonalnych łazienek.

Mieszkania na Osiedlu Kierskim będą oddawane w podwyższonym standardzie obejmującym między innymi ogrzewanie podłogowe w łazienkach oraz zewnętrzne rolety okienne sterowane elektrycznie. Inwestor zakłada kompleksowe zagospodarowanie terenu inwestycji, w tym budowę drogi wewnętrznej. Budynki mają dostęp do wszystkich mediów. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na I kwartał 2020 roku.

Ceny dostępnych mieszkań zaczynają się od 4,7 tys. zł/m2, a kończą na 6 tys. zł/m2, co w przeliczeniu na konkretne lokale daje kwoty 359 tys. zł w przypadku mieszkań jednopoziomowych, oraz od 440 tys. zł w przypadku dwupoziomowych segmentów. Uważam, że to ciekawa propozycja, biorąc pod uwagę dogodną lokalizację mieszkań oraz dodatkowe elementy wyposażenia w standardzie. Podane kwoty obejmują oczywiście między innymi przynależne miejsce postojowe przed budynkiem, gotowy taras i ogrodzenie posesji.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 22.02.2019 r.