Wiosenne inspiracje dla domu i ogrodu – Prosto, z szacunkiem dla natury / Targi Gardenia 2019

Wiosenne inspiracje do domu i ogrodu - Targi Gardenia 2019Na wiosnę chcemy być jak najbliżej natury. Zapraszamy zieleń do wnętrz i planujemy, jak ma wyglądać nasz wymarzony ogród i warzywnik… Co cieszy, do zakładania ogrodu podchodzimy coraz bardziej świadomie, z szacunkiem dla środowiska. Zobacz inspirujące nowości prosto z targów Gardenia 2019 w Poznaniu!

Nowe spojrzenie na ognisko

Coraz cieplejsze dni zachęcają do spotkań w przestrzeni ogrodu. Przestrzeni, która przenika do wnętrz i stanowi jej naturalną kontynuację. Projektanci Hetta Supply stworzyli palenisko, które swoją stylistyką nawiązuje do klimatu nowoczesnych wnętrz, ale nie tylko. To szlachetne połączenie tradycji i najlepszej jakości materiałów, takich jak stal oraz granit lub beton architektoniczny. Proste kształty paleniska najlepiej komponują się z naturą. Ważną kwestią przy projektowaniu była trwałość surowców, które wytrzymają próbę czasu.


Ogródek warzywny dla każdego

Łączą solidność betonu i wygląd drewna, a dzięki modułowej konstrukcji można je swobodnie dopasować do przestrzeni każdego, nawet najmniejszego, ogrodu. Dzięki kaskadowej budowie, warzywniki modułowe nie tylko wyglądają efektownie, ale też ułatwiają uprawę ziół i warzyw, również w skali mikro. Skrzynie z betonu sprawiają, że możemy cieszyć się plonami z własnego ogródka niezależnie od jakości i ilości ziemi dostępnej na działce. Nie musimy się schylać przy pielęgnacji roślin. W przeciwieństwie do skrzyń drewnianych, skrzynie z betonu nie ulegną również rozkładowi. Producent: Styrobud – Górno.


Papierowe donice z recyklingu

Dbając o środowisko, możemy zyskać niezwykle estetyczny i nowoczesny detal dla naszego wnętrza. Mowa o osłonkach na donice duńskiej marki OOhh. Misją firmy było stworzenie produktu w 100% z odzysku, ale takiego, który ma niepowtarzalny design. Udało się! Osłonki wyglądają jak skórzane, gumowe czy betonowe, choć w całości powstały z papieru. Dzięki temu wpisują się zarówno w styl organic, jak i w klimat nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, które dzięki dodatkom roślin zyskują przyjazny charakter. Dystrybutor marki w Polsce – sklep PLANB.


Kolekcja roślin oczyszczających powietrze

Rośliny Air So Pure dobrano w taki sposób, aby jak najskuteczniej oczyszczały powietrze. Ich stylistyczne połączenie z pniem drzewa wpisuje się w nurt eko. Jak pielęgnować wybrane gatunki, możecie zobaczyć na naszym filmie.


Geometria i rośliny w skali mikro

Geometryczne szklane szkatuły okazują się świetnym uzupełnieniem dla kwiatów kwitnących. Pasują do wnętrz nowoczesnych oraz w stylu skandynawskim. Ciekawostką jest też uprawa roślin w mikro skali, na przykład – bonsai lub zakładanie ogrodu w żarówce lub w słoiku. Las w słoiku w nowoczesnej stylizacji możecie zobaczyć na naszym filmie.


Zobacz Galerię Zdjęć – Gardenia 2019 Poznań:


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 22.02.2019 r.