Mieszkania “standard wyżej” – Winda, hala garażowa i 2 balkony w mieszkaniu / Osiedle Nowe Tarnowo

Nowoczesne mieszkania z kompletem wygód i bogata infrastruktura w zasięgu ręki – tak w skrócie można opisać Osiedle Nowe Tarnowo powstające w Tarnowie Podgórnym koło Poznania. Znajdziecie tu mieszkania nawet z dwoma balkonami, sypialnią z garderobą aż 18 m2 i oddzielną kuchnią z własnym balkonem! Jest też opcja mieszkania z ogródkiem o powierzchni do 200 m2. Pierwsze dwa budynki są prawie gotowe, już w II kwartale tego roku nowi mieszkańcy odbiorą klucze. Budowa kolejnych budynków niedawno ruszyła. Sprawdźcie szczegóły i dostępne metraże!

Wyobraźcie sobie, że wracacie po pracy samochodem do domu. Wjeżdżacie do hali garażowej, zabieracie zakupy i prosto z garażu wsiadacie do windy, która zabiera Was pod drzwi Waszego mieszkania. Taki scenariusz okazuje się możliwy również na podmiejskim osiedlu. Budynki wielorodzinne na Osiedlu Nowe Tarnowo, mimo że są relatywnie niskie, to będą posiadać windy i podziemną halę garażową. Przeszklone klatki schodowe dodadzą im nowoczesnego charakteru. Nie zabraknie też komórek lokatorskich, zieleni na osiedlu i oczywiście – naziemnego parkingu dla gości z dużą liczbą miejsc postojowych.

Mieszkanie z dwoma balkonami lub ogrodem

W czterech kameralnych, 4-piętrowych budynkach powstaje łącznie 56 mieszkań o powierzchni wynoszącej od 34 do 69 m2. Największe lokale będą posiadać 3 pokoje oraz – uwaga – opcję oddzielnej kuchni z miejscem na stół i wyjściem na pierwszy balkon. Co powiecie na poranną kawę lub śniadanie na kuchennym balkonie? Wygodę mieszkańcom zapewni też duża sypialnia z garderobą o powierzchni aż 18 m2, doświetlona oknem do samej podłogi. Zarówno z sypialni rodziców, jak i z pokoju dziecka będzie można wyjść na drugi balkon. Duże przeszklenia znajdziemy też w oddzielnym salonie z jadalnią (17,5 m2). Z kolei łazienka o powierzchni około 5 m2 pomieści wannę.

Można też rozważyć zakup mieszkania z otwartą strefą dzienną, na przykład na klimatycznym poddaszu, z charakterystycznymi wysokimi skosami. Uwagę zwracają też mieszkania parterowe z ogrodami. Powierzchnia działek, wynosząca od 37 do 198 m2, pozwoli wypoczywać z widokiem na zieleń i realizować ogrodnicze pasje w przyjaznej atmosferze niewielkiego miasteczka.

Nowe Tarnowo – Wszędzie blisko

Bliskość Zachodniej Obwodnicy Poznania i bezkolizyjnej trasy nr 92 sprawia, że z Tarnowa Podgórnego szybko i wygodnie dojedziecie nie tylko do Poznania, ale również do gmin sąsiednich, takich jak Komorniki, Rokietnica czy Suchy Las. Natomiast osoby stawiające na komunikację publiczną mogą wybrać dobrze rozwiniętą, gminną sieć autobusową. Co ważne, z Tarnowa do Poznania można dojechać w ramach jednego biletu.

Szybkie połączenia drogowe, gotowe zaplecze techniczne, nowoczesne szkoły i przedszkola, oraz atrakcje dla aktywnych: zadbane parki, boiska, trasy rowerowe, oraz Aquapark Tarnowskie Termy – są wizytówką Tarnowa Podgórnego.

To wszystko sprawia, że na miejscu można załatwić niemal wszystko. Rozbudowana oferta edukacyjna, placówki banków, kluby fitness, bogate zaplecze handlowo-usługowe i wreszcie – nowoczesny basen i lodowisko po sąsiedzku ułatwią codzienne funkcjonowanie każdej rodziny.

Tarnowo Podgórne to jedna z najbogatszych gmin w kraju stale inwestująca w nowe udogodnienia dla mieszkańców, w tym – w edukację.

Mieszkańcy Tarnowa mogą bezpiecznie dojechać rowerem na pięknie zagospodarowaną plażę nad Jeziorem Lusowskim. Warto też zajrzeć do niedawno odrestaurowanego Pałacu Jankowice z przyległym parkiem i leśnym placem zabaw. Warunki do aktywnego wypoczynku są tu zdecydowanie na wysokim poziomie! Podobnie jak różnorodne opcje kształcenia. W Tarnowie Podgórnym działa – oprócz szkoły podstawowej – także szkoła muzyczna i liceum, a już w 2020 roku ma być gotowy nowy Zespół Szkół Technicznych. Co ważne, dzieci mają także świetne warunki do rozwoju talentów sportowych.

Ceny nowych mieszkań w Tarnowie Podgórnym wynoszą od 4,9 do 5,4 tys. zł/m2, co w zestawieniu z dobrą lokalizacją blisko Poznania i gotową infrastrukturą każdego rodzaju uważam za konkurencyjną ofertę, zwłaszcza że codzienny dojazd do Poznania ułatwia szybka, bezkolizyjna trasa nr 92.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 8.03.2019 r.