Mini kawalerka w wielkim stylu – Oglądamy mieszkanie 32 m2 pod klucz! / Architektownia

Mini mieszkanie w wielkim stylu - Oglądamy kawalerkę 32 m2Stają się coraz popularniejsze, zwłaszcza w centrach dużych miast. Małe apartamenty, choć niewielkie, dają wrażenie przebywania w luksusowej przestrzeni. Przemyślane rozwiązania pozwalają mieszkać wygodnie, nawet na metrażu ograniczonym do minimum. Zobacz nowoczesną kawalerkę pod klucz z motywem złota i marmuru! Projekt i realizacja: arch. Sandra Gałuszka, Architektownia.

Mieszkanie w centrum Poznania, kilka kroków od Starego Browaru, jest niewielkich rozmiarów – ma zaledwie 32 m2. Dzięki wprowadzeniu szeregu zmian w jego układzie, udało się zaprojektować oddzielną sypialnię oraz w pełni funkcjonalną strefę dzienną. W skład mieszkania wchodzi też łazienka z prysznicem oraz korytarz z szafą w zabudowie. Jak się mieszka w mikro apartamencie? Zobacz pełną relację na filmie!

– Kuchnia została przeniesiona do części salonu. Obecnie jest to salon z aneksem. Natomiast w miejscu pierwotnej kuchni zaplanowaliśmy sypialnię. Dzięki temu mieszkańcy zyskali dodatkowy pokój. – wyjaśnia arch. Sandra Gałuszka z pracowni Architektownia. Mimo swoich niewielkich rozmiarów, salon z aneksem pełni wszystkie podstawowe funkcje: można tu ugotować obiad, przyjąć gości, schować naczynia do zmywarki i relaksować się na kanapie, oglądając ulubiony film.

Strefa kuchenna i wypoczynku przenikają się. Ich subtelne oddzielenie to zasługa zabudowy na wymiar, pełniącej dwie funkcje jednocześnie.

– Z jednej strony zabudowa pełni funkcję barku, a z drugiej pozwala ukryć pełnowymiarowy telewizor. Takie rozwiązanie sprawia, że osoby przebywające w salonie mogą oglądać telewizję i nie widzą części kuchennej. – kontynuuje architekt.

– Płytki imitujące marmur pojawiają się zarówno w łazience, jak i w aneksie kuchennym. Podobnie jak detale w kolorze złota, zarówno te funkcjonalne – na przykład baterie, jak i dekoracyjne – takie jak mozaika w łazience. W efekcie, całe mieszkanie jest bardzo spójne. – dodaje.

Płytki z efektem kamienia zestawione ze złotymi detalami nikogo nie pozostawią obojętnym.

Wnętrze, choć utrzymane w jasnej kolorystyce, nie jest pozbawione charakteru. Ciekawy kontrast wprowadzają elementy w ciemnym odcieniu orzecha. Kreowaniu intymnej atmosfery sprzyja też gra świateł. Oświetlenie strefowe pozwala budować odpowiedni nastrój, dopasowany do sytuacji.

Autorka projektu nie zapomniała również o strefach przechowywania, potrzebnych w każdym, nawet najmniejszym mieszkaniu. Wysokie szafki w kuchni pomieszczą wszystkie niezbędne sprzęty i naczynia. Pralkę schowano w łazience, w zabudowie na wymiar. W każdym zakątku mieszkania ukryto też wielofunkcyjne szafy. Jedną z nich znajdziemy w korytarzu. Kolejne mieszczą się w sypialni oraz w łazience.

Co ciekawe, każdy odwiedzający Poznań już niebawem będzie mógł zamieszkać w kawalerce, ponieważ mieszkanie przeznaczono na wynajem krótkoterminowy.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 9.07.2019 r.