Nowoczesny i przytulny dom 150 m2 pod klucz! / LaskowskaWnętrza

Oglądamy dom 150 m2 - nowoczesny i przytulnyW tym odcinku szukamy odpowiedzi na pytanie, czy istnieje coś takiego, jak ponadczasowy projekt domu! Minimalistyczna bryła i spójne wnętrze ocieplone drewnem i oryginalnymi dekorami na ścianach razem tworzą dom rodzinny z charakterem, który opiera się próbie czasu! Duże przeszklenia i tarasy sprawiają, że granica między wnętrzem a otoczeniem ulega zatarciu. Industrialne akcenty, w tym autorskie stoliki na zamówienie, zestawiono z meblami stworzonymi do błogiego wypoczynku. Projekt i realizacja wnętrz pod klucz: arch. Kasia Laskowska, LaskowskaWnętrza.

Projekt i realizacja wnętrz pod klucz: LaskowskaWnętrza
Narożnik w salonie: Livingroom
Stolik kawowy i stoliki nocne: Wood For You
Dodatki: More Madam


Dom z garażem zajmuje powierzchnię 150 m2. Nowoczesną bryłę urozmaicają akcenty cegły oraz duże tarasy. Ich łączna powierzchnia – razem z tarasem naziemnym – wynosi 40 m2. Niemal cała ściana w części dziennej jest przeszklona, zapewniając bliski kontakt wnętrza z otoczeniem. Komfort cieplny to zasługa ciepłego montażu okien oraz zastosowania potrójnej szyby.

Duże przeszklenia w strefie dziennej zapewniają bliski kontakt wnętrza z otoczeniem.

Na parterze zaplanowano jasną część dzienną o powierzchni 45 m2, pierwszą łazienkę z prysznicem, oraz funkcjonalną strefę wejściową, gdzie w dyskretny sposób udało się zmieścić pomieszczenie gospodarcze. Drugi poziom to strefa prywatna właścicieli oraz ich córki, obejmujący łazienkę z wanną wolnostojącą, oraz 4 wygodne pokoje o powierzchni od około 12 do 15 m2 + garderoba. Z każdego pokoju można wyjść na taras, co docenia zarówno rodzina, jak i czworonogi.

Wnętrze domu pod Poznaniem zaskakuje harmonią formy i kolorów, jasnym podziałem funkcji, oraz dbałością o detal.

W strefie wejściowej ukryte drzwi zlicowane ze ścianą kryją dodatkowe miejsce na przechowywanie. Proste linie zabudowy kuchennej oraz mebli (których liczbę ograniczono do minimum) dają wrażenie uporządkowanej przestrzeni.

Domową atmosferę do wnętrza wprowadza sztuka, detal oraz wszechobecne drewno i ciekawe faktury.

Odcienie widoczne na obrazie dedykowanym rodzinnej przestrzeni (Mandalici Studio) znajdują swoją kontynuację w dodatkach (More Madam). Choć część wypoczynkowa znajduje się w otwartej przestrzeni, to udało się zachować jej kameralny charakter. Głównym miejscem wypoczynku jest wygodna kanapa.

Mocnym akcentem jest industrialny stolik marki Wood For You – wykonany na zamówienie z litej dębiny.

Choć stół w jadalni jest obszerny, to domownicy oraz goście równie chętnie gromadzą się wokół wyspy. Oprócz wygodnego blatu zaplanowano tu regał, gdzie można eksponować ulubione przedmioty oraz książki. Subtelna ażurowa konstrukcja na suficie wizualnie oddziela strefę gotowania od salonu.

Rozmowy z przyjaciółmi, szybkie śniadanie lub rodzinne gotowanie. Wyspa kuchenna to centrum spotkań towarzyskich.

Dom zamieszkuje rodzina pełna energii. By stworzyć przestrzeń spójną z ich charakterem, architektka tu i ówdzie sięgnęła po odważne wzory i nasycone barwy. Tak jest w łazience, gdzie uwagę zwraca dekoracyjna tapeta.

Tapeta w łazience? Dzięki warstwie ochronnej tapeta jest odporna na działanie wilgoci.

Kolejny motyw roślinny pojawia się w sypialni gospodarzy. To mocne tło dla stonowanej kolorystyki obicia łóżka i drewnianych stolików nocnych marki Wood for You. Ich forma, podobnie jak w przypadku całej zabudowy meblowej, została precyzyjnie dopasowana do tej konkretnej przestrzeni.

Wyrazista tapeta z motywem liści w sypialni była marzeniem gospodyni.

W pierwotnym układzie obok sypialni znajdowała się łazienka. Dzięki zmianie funkcji pomieszczeń, właściciele zyskali garderobę.

Delikatne światło, pastele i ciekawe faktury. Łazienka z wanną to prawdziwa świątynia relaksu.

Wystrój łazienki z wanną wyraźnie nawiązuje do skandynawskich klimatów. Delikatne pastele oraz subtelne oświetlenie pozwala odpocząć zmysłom. Dwie umywalki to sprawdzony patent ułatwiający poranną toaletę.

Pokój dziecka to z jednej strony radosne miejsce zabaw, a z drugiej – przestrzeń uporządkowana, sprzyjająca nauce.

Pokaźną zabudowę podkreśla gra kolorów, której kontynuację znajdziemy na ścianie i konstrukcji łóżka. Tapeta w delikatne trójkąty to zabawny dekor w dziewczęcym stylu. Z każdego pokoju, w tym także z pokoju dziewczynki oraz z domowego gabinetu można wyjść na duży taras i cieszyć się widokiem okalających posesję drzew.


Niebawem kolejny odcinek z udziałem architekt Kasi Laskowskiej :)


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 19.10.2020 r.