Oglądamy mieszkanie parterowe 50 m2 oraz mieszkanie z klimatycznym poddaszem – Osiedle Kwiatowe – Zalasewo / Swarzędz

Oglądamy mieszkanie 50 m2 w szeregowcu - Osiedle Kwiatowe w ZalasewieW sąsiedztwie Poznania można żyć aktywnie, ciesząc się pełnią wygód każdego dnia. Osiedle Kwiatowe w Zalasewie koło Swarzędza to dynamicznie rozwijająca się inwestycja tuż pod miastem. Obok domów w zabudowie szeregowej i bliźniaczej, osiedle tworzą kameralne mieszkania parterowe, oraz mieszkania na drugiej kondygnacji z przestronnym poddaszem i balkonem. To ciekawa opcja dla osób, które nie chcą chodzić po schodach, ale marzą o własnym ogrodzie. Zobacz pomysł na małe mieszkanie w dwóch wersjach do wyboru!

Las i jezioro, oraz świetnie przygotowane trasy rowerowe i nordic walking tuż przy domu sprawiają, że aktywny wypoczynek to nieodłączny element każdego dnia.

W Zalasewie i sąsiednim Swarzędzu codziennie można odkrywać nowe miejsca. Skatepark nad Jeziorem Swarzędzkim należy do najnowocześniejszych w Polsce. Wraz z pobliską promenadą i siłownią zewnętrzną, to ulubione miejsce dzieci i młodzieży, i nie tylko.

Mieszkańcy, blisko domu, odnajdą nie tylko różnorodne obiekty sportowo-rekreacyjne. Dosłownie kilka kroków od aktualnie realizowanego, IV etapu Osiedla Kwiatowego przy ul. Planetarnej znajduje się nowoczesna szkoła i przedszkole, oraz rozbudowane zaplecze handlowo-usługowe. To pozwala oszczędzić sporo czasu na co dzień.

Z wejścia do domu korzystają tylko dwie rodziny. Każda ma do dyspozycji własny ogród o powierzchni od 50 do ponad 160 m2, oraz 2 miejsca postojowe.

Przeważającą większość ofert na rynku nieruchomości w Zalasewie stanowią domy w zabudowie szeregowej i bliźniaczej. Inwestor Osiedla Kwiatowego – Planetbud Development – postanowił jednak zaproponować coś więcej. Z myślą o osobach szukających mniejszego metrażu, ale z własnym ogrodem, powstały lokale 3-pokojowe o powierzchni 50 m2 każdy.

Mieszkanie 50 m2 łączy możliwość wypoczynku we własnym ogrodzie z rozmieszczeniem wszystkich funkcji na jednym poziomie.

Tym sposobem wyeliminowano konieczność ciągłego chodzenia po schodach, uciążliwą zwłaszcza dla osób starszych. W oglądanym mieszkaniu parterowym na 50 m2 zaplanowano aż 3 pokoje oraz łazienkę. Sypialnie o powierzchni niemal 12 i 11 m2 oddziela łazienka usytuowana w centralnym miejscu mieszkania. Pokój dzienny z aneksem ma około 18 m2. Zarówno salon, jak i główna sypialnia otwierają się na otoczenie.

3-pokojowe mieszkanie, mimo swoich niewielkich rozmiarów, jest w pełni funkcjonalne.

Salon wyposażono w duże okno, przez które wychodzimy na taras. Po przeciwległej stronie zaplanowano aneks kuchenny z możliwością budowy barku. Choć powierzchnia strefy dziennej nie jest duża, to dzięki wydzieleniu aneksu i zaplanowaniu go w obszernej wnęce, zyskujemy czytelny podział funkcji. Wygoda w mieszkaniu to również ogród będący naturalnym przedłużeniem wnętrza.

Z salonem sąsiaduje pierwsza sypialnia (około 12 m2), której elementem charakterystycznym jest okno do podłogi, przez które również można wyjść na taras. Wnętrze kolejnej sypialni doświetla okno narożnikowe. To ciekawe rozwiązanie od razu przyciąga uwagę, tworząc wyjątkowy nastrój wnętrza. Przyjemny klimat znajdziemy też w mieszkaniu na pierwszym piętrze, które ma identyczny rozkład jak to parterowe, dając przy tym dodatkowe możliwości aranżacji.

Przestrzeń mieszkania powiększa balkon oraz poddasze, gdzie można stworzyć dodatkowy pokój. Z tego powodu, w salonie wygospodarowano miejsce na schody, np. schody kręcone lub młynarskie, prowadzące na kolejny poziom.

Przestrzeń mieszkania na piętrze można powiększyć, wykańczając obszerne poddasze.

Otwarta przestrzeń poddasza to dużo miejsca na realizację autorskich pomysłów, nawet tych odważnych. Solidny, betonowy strop pozwala zachować dobrą akustykę w całym mieszkaniu, a także – wybudować murowane ścianki działowe. Bawialnia dla dzieci, pokój dla gości czy domowa pracownia to tylko niektóre z możliwych funkcji dodatkowej przestrzeni.

Termin realizacji, standard i ceny mieszkań:

Aktualnie trwa budowa mieszkań z IV etapu Osiedla Kwiatowego w Zalasewie, które będą gotowe w II kwartale 2021 roku. Ceny oglądanych lokali o powierzchni od 50 do 51 m2 wynoszą od 280 do 295 tys. zł za mieszkanie w stanie deweloperskim (czyli od 5,5 tys. zł/mkw). Cena obejmuje prywatny ogród oraz 2 miejsca postojowe.

Do dyspozycji mieszkańców będą między innymi wybudowane, oświetlone drogi wewnętrzne, oraz osiedlowy plac zabaw i przystanki autobusowe przy osiedlu, a także zaplecze handlowo-usługowe (m.in. markety Biedronka, Lidl, restauracje, przychodnie lekarskie) i edukacyjne w odległości kilku minut spacerem od domu.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 14.11.2019 r.