Oglądamy nowy dom 98 m2 nad jeziorem – Osada Lednicka / Dziećmiarki

Dom wśród natury, gdzie wreszcie można trochę zwolnić. Osada Lednicka to kameralne osiedle z własnym jeziorem w otulinie lasu. Uroku miejscu dodaje nie tylko malownicze położenie na terenie Lednickiego Parku Krajobrazowego, ale również nietuzinkowa architektura inspirowana tradycyjną zabudową wielkopolskiej wsi. Zobacz FILM i niemal stumetrowy dom na sprzedaż.


Teren należący do Osady Lednickiej w naturalny sposób przechodzi w linię brzegową Jeziora Linie, zapewniając mieszkańcom niepowtarzalne widoki. Krystalicznie czysta woda przyjemnie chłodzi podczas upałów. Na tutejszą plażę mieszkańcy dojdą, choćby boso, wprost z własnego podwórka.

Kąpiel w jeziorze ukrytym w lesie i podglądanie orła bielika z własnego tarasu. Takim aktywnościom mogą oddawać się mieszkańcy osady.

Właśnie to czyni to miejsce unikatowym. Choć jesteśmy zaledwie 15 minut drogi od Gniezna, to prawdziwa przyroda jest na wyciągniecie ręki. Spacery  i wycieczki rowerowe po okolicznych trasach zaprowadzą nas do zabytkowych, drewnianych kościółków, na słynny Ostrów Lednicki, czy wreszcie – do charakterystycznych dla tego regionu wiatraków.

Domy z pierwszego etapu są gotowe. Budowa drugiego zakończy się latem 2020 roku. Inwestycja zachowa swój kameralny charakter. Docelowo obejmie 10 domów w zabudowie bliźniaczej.

Projekt realizowany w takim miejscu jest nieprzypadkowy. Inwestor zainspirowany dawną architekturą okolic Gniezna, Pałuk i Wolsztyna zdecydował się na tradycyjną dla regionu, przysadzistą bryłę i nisko schodzący dach. We współpracy z architektem Adamem Mikuliczem dodał równie oryginalne, drewniane detale. Efektem tych prac są domy swojskie, wpisane w klimat spokojnej okolicy.

Drzwi ukryte w podcieniu zapraszają, by wejść do środka i rozgościć się w przytulnym wnętrzu. Wystarczy otworzyć okiennice, by podziwiać las za oknem.

Drewniane okiennice, wróblówka czy podcień to detale znane od stuleci. Tradycyjna forma skrywa jednak elementy wymagane współcześnie: asfaltowa droga dojazdowa, trzyszybowe okna czy piec z zasobnikiem to wybrane przykłady.

Dostępne domy mają niemal 100 lub 125 m2. Podczas wizyty na osiedlu mogliśmy zajrzeć do mniejszego, gotowego segmentu, który rozplanowano z myślą o czteroosobowej rodzinie.


Układ segmentu o powierzchni 98 m2:

  • Na parterze zaplanowano salon z kuchnią i kominkiem (32 m2), oddzielny gabinet (niemal 8 m2) oraz toaletę i pomieszczenie techniczne.
  • Na klimatycznym poddaszu znajdziemy łazienkę z oknem, oraz trzy sypialnie, których powierzchnia użytkowa wynosi odpowiednio około 9, 10 oraz 12 m2. Prezentowany na filmie układ można zmienić. Przesuwając ścianki działowe na etapie budowy, można zyskać np. dwie duże sypialnie zamiast trzech mniejszych. Możliwe są wówczas również inne modyfikacje, w tym montaż ogrzewania podłogowego.

Ponad trzydziestometrowa część dzienna to wnętrze z duszą i potencjałem. W projekcie zadbano o to, by zarówno w strefie kuchni, jadalni, jak i wypoczynku znalazły się okna. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli cieszyć się naturalnym światłem niezależnie od wykonywanej czynności. Zimowe wieczory rozświetli kominek.

Przestrzeń potrzebną do rozwijania różnorodnych pasji lub pracę w domu zapewnia gabinet. Może tu również powstać pokój dla gości. Dla wygody rodziny na parterze zaplanowano jeszcze oddzielną toaletę, oraz pomieszczenie techniczne z miejscem na piec i pralnię. To wygodne rozwiązanie, ponieważ nie musimy szukać miejsca na pralkę w strefie mieszkalnej.

Schody prowadzące na piętro można wykończyć zgodnie z własną wizją, dopasowując ich styl do aranżacji całego wnętrza. Strefa prywatna zlokalizowana na drugiej kondygnacji harmonizuje z otoczeniem. Widoczne drewniane belki konstrukcyjne podpowiadają, w jakim stylu można wykończyć jej wnętrze.

Dyskretny urok domów tradycyjnych tkwi w szczegółach. Okno w łazience z miejscem na wannę zaplanowano je na takiej wysokości, by podczas codziennej toalety można było podziwiać zieloną okolicę.

Latem życie rodzinne toczy się na dworze. Należąca do segmentu działka zajmuje powierzchnię około 500 m2. Oprócz miejsca na wypoczynek z tarasem, zaplanowano tu wiatę garażową ze schowkiem na rowery i kosiarkę. Wiata jest utrzymana w tej samej stylistyce, co reszta zabudowań, zapewniając ład wizualny na osiedlu.

Wraz z domem i przynależnym prywatnym ogrodem każda rodzina, która zdecyduje się na zakup jednego z segmentów, otrzyma udział we własności dużego terenu zielonego nad samym jeziorem. Wkrótce wzbogaci się on o zadaszoną wiatę, ławki i ścieżki. Na plaży znajdzie się też więcej piasku.

Obok sąsiedztwa nieskazitelnej przyrody i spójnej z nią architektury, mieszkańcy zyskają dostęp do ważnych na co dzień udogodnień, takich jak nowoczesna Szkoła Podstawowa w sąsiedniej Dębnicy, stacja Poznańskiej Kolei Metropolitalnej w Lednogórze, sklep spożywczy i przystanek autobusowy w odległości krótkiego spaceru od domu, oraz rozbudowane zaplecze handlowe w Kłecku, 5 minut jazdy samochodem od osiedla.


Osada Lednicka – Szczegóły lokalizacji:

  • Dojazd samochodem do Gniezna to kwestia 15 minut.
  • Trasa ekspresowa S5 pozwala na dojazd do Poznania w 40 minut.
  • Podróż ułatwi też Poznańska Kolej Meropolitalna. Pociąg regularnie kursujący ze stacji w Lednogórze odjeżdża w kierunku Poznania co pół godziny. Dojazd do stacji Poznań Główny trwa około 30 minut.
  • Szybkie zakupy ułatwi sklep spożywczy działający w odległości 300 m od domu. Taki sam dystans dzieli mieszkańców osady od najbliższego przystanku autobusowego.

Cena sprzedaży aktualnie budowanego segmentu o powierzchni 98 m2 w standardzie deweloperskim, między innymi razem z piecem z zasobnikiem i sterownikiem elektronicznym, okiennicami, oraz grzejnikami, wynosi 379 tys. zł brutto. Większe segmenty o powierzchni 125 m2 to koszt rzędu 439 tys. zł brutto.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 01.02.2020 r.