Oglądamy dom bliźniak 96 m2 – Oddzielna kuchnia, gabinet na parterze i 3 sypialnie / Osiedle Nova, Dąbrowa

Osiedle Nova Dąbrowa - nowe domy bliźniaki na sprzedaż w Dąbrowie - deweloper JandachJeśli chcecie zamieszkać we własnym domu z ogrodem, na osiedlu z łatwym dostępem do miejskich udogodnień, to ten odcinek może Was zainteresować. Osiedle Nova Dąbrowa powstaje na granicy Skórzewa i Dąbrowy, dosłownie kilka minut jazdy samochodem do Poznania. Na filmie zaglądam do niemal stumetrowego domu na sprzedaż z pierwszego etapu. Projekt przyciąga uwagę tradycyjną, oddzielną kuchnią, ustawnym bo aż 30-metrowym salonem i dodatkowym gabinetem na parterze. Na drugim poziomie znajdziemy trzy sypialnie o pełnej wysokości oraz łazienkę. Zobaczcie sami!

Na dwóch poziomach znajdziemy niemal 100 m2 powierzchni plus dodatkowy strych na składowanie rzeczy.

Docelowo Osiedle Nova obejmie dwa etapy. Pierwszy, z domami w zabudowie bliźniaczej, jest gotowy. Większość segmentów znalazła już nabywców. Budowa drugiego – z ponad dwudziestoma domami w zabudowie szeregowej o powierzchni 80 m2 każdy – jest w trakcie realizacji.


Osiedle Nova w Dąbrowie w liczbach:

Lokalizacja: Dąbrowa, ul. Graniczna
Liczba budynków:
I Etap tworzy 10 budynków w zabudowie bliźniaczej czyli 20 domów jednorodzinnych z ogrodami.
II Etap to 24 segmenty w zabudowie szeregowej, również z prywatnymi ogrodami.
Powierzchnia segmentów: 96 lub 80 m2
Powierzchnia przynależnych ogrodów wynosi od 130 do ponad 200 m2. Kameralny klimat części z nich to zasługa drzew, które mieszkańcy mogą podziwiać z własnego tarasu.
Liczba przynależnych miejsc postojowych przed budynkiem: 2 miejsca parkingowe
Ceny domów: od 430 do 480 tys. zł
Dostęp do mediów: komplet mediów plus instalacja światłowodowa


Układ domu 96 m2 w zabudowie bliźniaczej:

Dom ma przede wszystkim służyć wygodzie całej rodziny. Zgodnie z tą zasadą, pierwszy poziom segmentu tworzy ustawny, ponad 30-metrowy salon, toaleta oraz oddzielna kuchnia o powierzchni niemal 7 m2. Dla wygody rodziny, na parterze zaplanowano również dodatkowe pomieszczenie o powierzchni około 5 m2, gdzie można zaaranżować na przykład gabinet, pokój fitness lub sypialnię dla gości.

Ponad 30-metrowy salon daje szansę na wydzielenie strefy telewizyjnej, jadalni z dużym stołem i wygodnego miejsca do czytania przy kominku.

Wynoszącą prawie 7 m2 przestrzeń kuchni można zabudować szafkami do sufitu – tak, by zyskać więcej miejsca na przechowywanie. Wspólne gotowanie ułatwi możliwa do uzyskania duża powierzchnia blatów roboczych.

Kuchnia – w tym układzie – jest oddzielna, zapewniając czytelny podział funkcji w domu.

Wizualnym łącznikiem między wnętrzem a ogrodem jest duże okno tarasowe. Dzięki niemu kolory i zapachy ogrodu mogą przenikać do domu.

Układ strefy prywatnej, znajdującej się na piętrze, odpowiada na potrzeby nawet 5-osobowej rodziny. Metraż trzech sypialni jest wystarczający i wynosi od niemal 11 do ponad 14 m2.

Wyróżnikiem pokoi na piętrze jest ich pełna wysokość. Brak skosów ułatwia projektowanie każdej sypialni, zapewniając więcej miejsca na przechowywanie.

W łazience można poczuć się jak w domowym spa, ponieważ na ponad 7 m2 można korzystać z wanny. Z myślą o potrzebach całej rodziny, zaplanowano tu również miejsce na kabinę prysznicową. Dzięki dostępnej powierzchni, w łazience zmieścimy nawet pralnię.

Każda rodzina doceni też strych, gdzie – po jego adaptacji – można składować na przykład narty czy ozdoby świąteczne.

Ważna informacja techniczna: Osiedle Nova, podobnie jak wszystkie osiedla realizowane przez firmę Jandach, posiada dostęp do kompletu mediów, w tym do instalacji światłowodowej. Dojazd i droga wewnętrzna również są wybudowane. To ważne na co dzień elementy, które sprawiają, że żyje się łatwiej.

Osiedle Nova to propozycja dla osób, które chcą mieszkać wygodnie we własnym domu z ogrodem, nie rezygnując przy tym z miejskich udogodnień.

Dąbrowa i pobliskie Skórzewo to jedne z najlepiej skomunikowanych miejscowości po zachodniej stronie Poznania.

Wyróżnikiem okolicy są nie tylko szybkie połączenia drogowe z całą Aglomeracją, ale też rozwinięte zaplecze handlowo – usługowe i nowoczesne szkoły blisko domu.


Osiedle Nova to kolejna odsłona rodzinnych domów firmy Jandach. Wcześniej deweloper z 20-letnim doświadczeniem zrealizował podobne inwestycje w Poznaniu i najbliższej okolicy. Jednym z przykładów jest Osiedle Bliskie w Plewiskach.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 11.04.2020 r.