Zaciszne działki budowlane na sprzedaż nad jeziorem – Białcz / gm. Chrzypsko Wielkie

Działki budowlane nad jeziorem - na sprzedaż - Białcz / Chrzypsko WielkieSzukając życia w stylu slow – własnej przystani na weekend albo na wakacje – wcale nie trzeba wyprawiać się daleko. Już 50-minutowa podróż z Poznania pozwoli odnaleźć malownicze tereny ukryte nieco na uboczu. Wśród wzgórz i jezior Sierakowskiego Parku Krajobrazowego znajduje się Białcz, gdzie można nie tylko wypoczywać, ale również mieszkać jak na wakacjach. Działki budowlane położone bezpośrednio nad Jeziorem Kostrzynek i oddalone o 3 km od kolejnego – Chrzypskiego pozwolą złapać oddech i spełnić marzenia o prywatnym siedlisku nad jeziorem.

Budowę domu w Białczu koło Chrzypska Wielkiego można rozpoczynać praktycznie od ręki, ponieważ cały teren nad jeziorem został objęty miejscowym planem zagospodarowania, przewidującym zabudowę jednorodzinną. Niezbędne media, czyli prąd i woda, znajdują się w drodze gminnej przylegającej do działek. Tyle wystarczy, by marzenia o własnym azylu nad wodą zamienić w rzeczywistość.

Prosty urok krajobrazu i spojrzenie w niebo podpowiadające, co przyniesie dzisiejszy dzień. Jak płynie czas w Krainie 100 Jezior? Spokojnie. Rytm dnia wyznacza tu natura i… potrzeba chwili.

Wędkowanie, podziwianie wschodu słońca z pomostu, odkrywanie nowej trasy na rowerze. Naturalne otoczenie pozwala cieszyć się z prostych przyjemności.

Bezpośrednie sąsiedztwo kompleksu działek prezentuje się dziewiczo. Choć dojechaliśmy tu sprawnie całkiem przyjemną trasą, a na Jeziorze Kostrzynek znajdziemy dobrze przygotowane pomosty, wokół tylko cisza. Po okolicznych polach nawet za dnia grasują zające. To wrażenie potęguje tajemniczy park, do którego przylega teren. Nie znajdziemy tu gwarnych plaż czy restauracji serwujących dania z sielawy – tutejszego przysmaku. Te odnajdziemy w sąsiedniej miejscowości. Do Chrzypska Wielkiego, z rozległą plażą oraz całym zapleczem handlowo-usługowym, dotrzemy z Białcza w 4 minuty samochodem lub w 15 minut na rowerze. Dlatego tutejsze działki szczególnie polecam osobom szukającym wyciszenia, odpoczynku w malowniczych okolicznościach przyrody i jednocześnie w pewnym oddaleniu od “cywilizacji”.

Punkt widokowy w Łężeczkach – z panoramą morenowego Jeziora Chrzypskiego – to obowiązkowy przystanek podczas wycieczki po okolicy.


Działki w Białczu – Najważniejsze informacje:

  • Powierzchnia: od 510 do ponad 1200 m2
  • Miejscowy plan zagospodarowania przewiduje zabudowę mieszkaniową jednorodzinną
  • Lokalizacja: Białcz, gmina Chrzypsko Wielkie, bezpośrednio nad Jeziorem Kostrzynek
  • Charakter okolicy: W Białczu dostępne są działki otoczone przez las, park, jak również parcele z widokiem na jezioro. Miejscowość, podobnie jak cała gmina Chrzypsko Wielkie, stanowi część obszaru Natura 2000. Sierakowski Park Krajobrazowy słynie z czystych jezior, dobrych stanowisk wędkarskich, oraz spływów kajakowych i tras rowerowych ciekawych zarówno pod względem przyrodniczym, jak i krajobrazowym.
  • Media: woda i prąd
  • Cena: od 110 zł netto + 23 % VAT
  • Kontakt w sprawie zakupu ziemi: tel. +48 690 009 911; e-mail: lm@laurentmazurek.com

Kolekcjonerzy niezapomnianych widoków oraz wędkowania poczują się w Krainie 100 Jezior jak ryba w wodzie.

Tych ostatnich w okolicznych akwenach jest zresztą pod dostatkiem. I nie tylko o sielawach, węgorzach czy szczupakach mowa. Znajdziemy tu rezerwaty przyrody, oraz jedne z najczystszych jezior w Polsce, gdzie wciąż można spotkać raki bytujące w ich naturalnym środowisku.

Kraina 100 Jezior to nie tylko przyroda wciąż nietknięta ręką człowieka. To również atrakcje dla aktywnych, w tym gęsta sieć szlaków rowerowych, oraz takie unikatowe miejsca jak Twierdza Kostrzyn, zabytkowy most kolejowy w Chrzypsku Małym, Stado Ogierów w Sierakowie, czy hotel i skansen w stylu olenderskich osadników Olandia.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 7.07.2020 r.