Jak urządzić małe mieszkanie z wyspą w kuchni? 33 m2 POD KLUCZ / Osiedle Dąbrówka Leśna Polana

Małe mieszkanie 33 m2 - Jak urządzić? Osiedle Dąbrówka - Leśna PolanaOsiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMPrzytulne mieszkanie na start właścicielka zaprojektowała całkowicie samodzielnie, chętnie sięgając po kolory, faktury i wzory. Założenie było jasne – funkcjonalny podział na strefy, praktyczne patenty oraz pozytywny nastrój, pomagający się wyciszyć i złapać oddech. Być może właśnie dlatego, choć przestrzeń jest niewielka, wcale nie daje nam tego odczuć. Zobaczcie pomysł na aranżację małego mieszkania z wyspą między kuchnią a salonem, mocnym akcentem zieleni oraz łazienką w wakacyjnym klimacie i przyjemnym balkonem na Osiedlu Dąbrówka – Leśna Polana!

Chcesz zobaczyć mieszkania osobiście? Zapraszamy na dzień otwarty w Dopiewcu na osiedlu Dąbrówka Leśna Polana w dniu 20 sierpnia w godzinach 10-18:00.
Adres:
Dopiewiec, ul. Promenada 5.

Kompaktowe mieszkania pod Poznaniem, w niskim budynku wielorodzinnym o nazwie LOGO mają od 27 do 57 m2. Posiadają do wyboru – ogród, balkon albo taras. My oglądamy propozycję na start – dwa pokoje plus łazienka, czyli łącznie 33 m2 oraz balkon.

Budowa wyspy kuchennej na tak niewielkim metrażu wymagała od właścicielki sporo odwagi. Tym bardziej, że – z uwagi na lockdown – całość prac odbywała się zdalnie.

Maksimum funkcji na małym metrażu, gdzie liczy się każdy centymetr. W mieszkaniu odpowiednim dla singla lub pary znalazła się pojemna kuchnia wykonana przez stolarza na wymiar. Szafki po sam sufit zwiększają ilość miejsca na przechowywanie, ale jednocześnie nie przytłaczają całego wnętrza. Efekt lekkości to zasługa wprowadzenia dwóch różnych typów frontów – gładkie białe powierzchnie zostały przełamane tymi z fakturą oraz w kolorze drewna jesionowego.

Kontynuację tego materiału odnajdziemy w wyspie kuchennej. Jest mała, ale wielofunkcyjna. Dzięki pozostawieniu wolnej przestrzeni pod blatem jest jednocześnie stołem, gdzie mieszkańcy jedzą posiłki oraz dodatkowym miejscem służącym do ich przyrządzania. Oczywiście to właśnie wyspa jest też ulubionym miejscem rozmów z przyjaciółmi.

Strefa relaksu: Nasycona zieleń na jednej ze ścian to klucz do aranżacji z charakterem oraz efektowne tło dla kwiatów, ulubionych dekoracji.

Nasycony kolor to jeden mocny akcent wnętrza. Pod wpływem zieleni mieszkanie “ożywa”, zyskując bardziej zmysłowy wymiar. Stanowi idealne tło dla ulubionych kwiatów właścicielki oraz dla książek i fotografii. Tym sposobem, z niepozornej ściany działowej udało się stworzyć osobiste miejsce przywołujące miłe wspomnienia. Ale zieleń odnajdziemy nie tylko w mieszkaniu…

Nawet w ciągu dnia wprost z mieszkania można wyjść na spacer wśród drzew. Las Zakrzewski zaczyna się kilka kroków stąd.

Jednak by zaczerpnąć świeżego powietrza w ogóle nie trzeba wychodzić z domu. Własny balkon – dzięki praktycznym rozkładanym meblom, roślinom i odrobinie fantazji – w ciepłe popołudnia i weekendy staje się ulubionym miejscem wypoczynku. Z uwagi na ekspozycję północną, na balkonie świetnie radzą sobie takie rośliny jak funkie, bluszcz, żurawki czy niezapominajki.

Komunikacja w małym mieszkaniu ma duże znaczenie: Łóżko jest tak ulokowane, by zachować swobodny dostęp do szafy.

Sposobem na optyczne powiększenie mieszkania są jasne, neutralne kolory oraz lustra. W tym przypadku lustra znalazły się na frontach szafy w sypialni. Zauważcie, że łóżko w sypialni zostało ulokowane w taki sposób, by zachować swobodny dostęp do garderoby. Komunikacja odgrywa bardzo ważną rolę w małych mieszkaniach. Warto pamiętać o tym, żeby do każdego mebla mieć swobodny dostęp, aby wymagane odległości – np. minimum 90 cm między wyspą a szafkami w kuchni – były zachowane.

Płytki z geometrycznymi motywami przykuwają uwagę. Jeśli podkreślą jedną, maksymalnie dwie płaszczyzny, łazienka zyska pogodny klimat.

Mam nadzieję, że dzisiejszy wpis oraz film były dla Was pomocne i być może wykorzystacie niektóre pomysły podczas urządzania Waszych mieszkań! Jeśli chcielibyście pokazać Wasze wnętrze w jednym z kolejnych odcinków na kanale YT Blisko Poznania piszcie śmiało: karolina.malecka@bliskopoznania.pl


Zobacz też szeregowiec z ogrodem na Osiedlu Dąbrówka – Leśna Polana:


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 8.12.2020 r.