Biała kuchnia z wyspą otwarta na ogród! Motyw marmuru, akcenty drewna i trendy kuchenne 2021 / MOKAA Architekci

Kuchnia z wyspą otwarta na ogródNowoczesna kuchnia z wyspą ocieplona bielonym fornirem dębowym to najnowsza propozycja pracowni MOKAA Architekci. Dzięki nowym rozwiązaniom technologicznym, jest wygodna, zapewniając przy tym spójny z całą strefą dzienną, minimalistyczny design. Wszystko po to, by nie odciągać uwagi od kojących widoków zieleni za oknem. Zapraszam na nowy odcinek, prosto z Krakowa!

W ostatnim odcinku pokazywałam Wam dom – azyl zatopiony w zieleni. Dzisiaj skupimy się na projekcie tamtejszej kuchni. Odpowiemy na pytanie, jak urządzić kuchnię połączoną z salonem, oraz płynnie przechodzącą w ogród!

Materiał kompozytowy oraz wielkoformatowe spieki na blatach pozwoliły osiągnąć efekt monolitycznej wyspy kuchennej.

– Kuchnia jest frontowo ustawiona bardziej w kierunku ogrodu niż samego salonu. Dzięki temu, po otwarciu przeszklenia, tak naprawdę taras staje się naszym zewnętrznym salonem. W przypadku tej kuchni zdecydowaliśmy się na zastosowanie dużej, w rzucie praktycznie kwadratowej wyspy
jako przestrzeni, która wykorzystywana jest na co dzień, jak również w trakcie przyjęć. – opowiada architekt Anna Lorenz, MOKAA Architekci.

Dzięki takiemu zabiegowi, szczególnie latem, kuchnia jest jednym z ulubionych miejsc domowników. Łączy minimalistyczny design, nowinki technologiczne i sprawdzone triki, które przydadzą się w każdym domu. Zanim poznamy szczegóły, poznajmy jej układ.


Kuchnia z białą wyspą – Wymiary:

  • Wymiary strefy kuchennej: 3,6 m x 4,6 m
  • Powierzchnia strefy kuchennej: 17 m2
  • Wymiary wyspy kuchennej: 1,75 x 1,75 m

– W kwestii zastosowanych materiałów, na blatach kuchennych poszliśmy w kierunku spieku wielkoformatowego o strukturze marmuru.Dla monochromatycznego efektu wybraliśmy również materiał kompozytowy. Jest to materiał łatwy w codziennym użytkowaniu i dający możliwość jego późniejszej regeneracji. – tłumaczy Anna.

Cechą szczególną 70-metrowej strefy dziennej jest brak jakichkolwiek podziałów między jadalnią, kuchnią a salonem. Jak urządzić kuchnię o nieskazitelnym wyglądzie, harmonijnie przechodzącą w strefę wypoczynku?

– Dla ocieplenia wnętrza, zdecydowaliśmy się na użycie fornirów – identycznych jak te, które pojawiają się w całej strefie dziennej.

– Jest to fornir dębowy, lekko wybielany. Nadal jest on materiałem ciepłym w odbiorze, jednak nie daje aż tak mocnego koloru jak dąb naturalny, który wybarwia się z czasem na kolor złoty, którego chcieliśmy uniknąć. Z widocznych sprzętów mamy tylko piekarnik z funkcją mikrofalówki, oraz ekspres do kawy.

– W minimalistycznych kuchniach bardzo dobrym rozwiązaniem jest pójście w kierunku płyty ze zintegrowanym wyciągiem kuchennym.

– Dzięki temu, nie mamy konieczności posiadania dużej bryły zwieszonej z sufitu czy montowanej do ściany, a tak naprawdę w jednym urządzeniu mamy dwie funkcje.

Aby poznać więcej szczegółów dotyczących realizacji kuchni z wyspą, w tym, jaki rodzaj oświetlenia wybrali architekci z pracowni MOKAA, zobacz odcinek na YouTube!


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 4.11.2021 r.