Nowe domy 85 m2 po sąsiedzku z Wielkopolskim Parkiem Narodowym! Zielone Krosinko – miejsce do mieszkania i wypoczynku!

Osiedle Zielone Krosinko - miejsce do mieszkania i wypoczynku!Osiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMSpacer w leśnej gęstwinie, a może nad rzekę, lub wieżę widokową? Odkrywanie nowych szlaków rowerowych, czy kąpiel w czystym jeziorze z piaszczystą plażą? Tutaj to wszystko możesz robić kiedy tylko chcesz! Osiedle Zielone Krosinko powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie lasów i jezior Wielkopolskiego Parku Narodowego. Kameralna inwestycja składa się z dziewięciu budynków dwulokalowych z mieszkaniami o powierzchni 85 m2 każde.

Moją uwagę zwrócił zwłaszcza obszerny, jasny hall wejściowy, oraz możliwość aranżacji zaskakująco wygodnej zabudowy kuchennej. Ale najważniejszym atutem osiedla jest jego malownicza okolica, jakby stworzona dla spragnionych wyciszenia i prawdziwej natury. Z parkiem narodowym sąsiadujemy tu bowiem “przez ulicę”, choć jesteśmy przecież tylko 20 minut drogi od Poznania!

Zielone Krosinko to kameralne osiedle blisko lasu. Będzie liczyć jedynie dziewięć budynków dwulokalowych z ogrodami.

Szybkie tempo życia sprawia, że coraz bardziej cenimy wyciszający kontakt z naturą. Cenimy też czas! By nie dojeżdżać do najbliższego lasu na spacer lub nad jezioro być może warto zamieszkać tuż obok? Na osiedle wjedziemy od ulicy “Nad potokiem” w Krosinku (gm. Mosina), ale zanim sprawdzimy jak będą wyglądać domy, zobaczmy najbliższą okolicę!

Przystanek Glinianki w Mosinie to przykład na to, jak z sukcesem można zamienić dawne wyrobiska w atrakcję turystyczną z doskonałą infrastrukturą dla aktywnych.

Wielkopolski Park Narodowy i pobliskie miasteczka to liczne atrakcje i kilometry ciekawych szlaków dla całej rodziny.

Podziwianie widoków na Przystanku Glinianki z jednej strony. Urozmaicone, pełne malowniczych zakątków wyprawy piesze i rowerowe po Wielkopolskim Parku Narodowym z drugiej. Z uwagi na różnorodność dostępnych tras jest to bezkonkurencyjna opcja aktywnego wypoczynku w bliskim sąsiedztwie Poznania. Bogactwo WPN – zarówno pod względem dostępu do dziewiczej przyrody oraz infrastruktury wypoczynkowej, jak również do licznych tajemnic i ciekawostek to nie lada gratka dla osób spragnionych aktywnego wypoczynku. Wszystkie atrakcje można odkrywać po swojemu, we własnym rytmie. Polecam wybrać się nad Jezioro Kociołek nazywane “Wielkopolskim Morskim Okiem”, lub odkryć park zdrojowy z własnym ujęciem wody źródlanej. I co najważniejsze – te wszystkie atrakcje znajdują się w odległości krótkiego spaceru od osiedla.

Jezioro Kociołek nazywane “Wielkopolskim Morskim Okiem” to kolejne miejsce warte odkrycia.

Jeżeli okolica Wam się podoba to zobaczmy jak wygląda projekt domu na osiedlu Zielone Krosinko! Do każdej połówki bliźniaka wchodzimy przez wygodny wiatrołap o powierzchni aż 5,3 m2! Zatrzymajmy się tu na chwilę, gdyż jest to pomieszczenie, któremu warto przyjrzeć się bliżej. Co powiecie na garderobę doświetloną naturalnym światłem? Zaprojektowane w tym miejscu okno doświetli cały korytarz, natomiast szafa pozwoli pomieścić nie tylko aktualnie używaną odzież wierzchnią, ale także ubrania sezonowe całej rodziny! Natomiast jeżeli marzycie o wygodnej pufie lub siedzisku to również możecie je tutaj zaaranżować.

Projekt wyróżnia między innymi możliwość korzystania z wygodnej kuchni częściowo połączonej z hallem, oraz z pojemnej garderoby w jasnej strefie wejściowej.

Środkową część mieszkania zaprojektowano precyzyjnie i funkcjonalnie. Kuchnię zaplanowano w środkowej części parteru i dzięki temu, że dzieli ona swoją przestrzeń z hallem, to wielkość zabudowy kuchennej, którą można zainstalować jest optymalna. Bez trudu pomieścimy wszystkie niezbędne elementy i sprzęty kuchenne. Podoba mi się takie rozplanowanie, gdyż dla dwupoziomowego mieszkania w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej o powierzchni zbliżonej do 85 m2 kuchnia najczęściej stanowi kompromis pomiędzy wielkością i funkcjonalnością. W tym przypadku architekt postawił na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Natomiast salon pomieści zarówno strefę relaksu z wygodną sofą lub narożnikiem, jak również jadalnię ze stołem dla rodziny i przyjaciół.

Kocioł gazowy czy powietrzna pompa ciepła? W kwestii źródła ciepła każda rodzina ma wybór. Natomiast ogrzewanie podłogowe w całym domu to już standard.


Standard wykonania i wykończenia budynków – Wybrane informacje:

  • Domy dwulokalowe zostały wybudowane z cegły ceramicznej Porotherm. Warstwa izolacji fasadowej ma grubość 15 cm.
  • Rolety aluminiowe zostaną zamontowane we wszystkich oknach.
  • Gotowe podjazdy do lokali, podejścia do budynków, oraz wybudowane tarasy będą wykończone kostką betonową.
  • Działka o powierzchni 250 m2 zostanie ogrodzona.
  • W trakcie budowy jest możliwość wyboru źródła ciepła – powietrzna pompa ciepła lub kocioł gazowy dobrej klasy.
  • Na całej powierzchni (góra i dół) zostanie zamontowane ogrzewanie podłogowe.
  • Tynk zewnętrzny silikonowy, samoczyszczący zapewni ładny wygląd elewacji budynków nawet po wielu latach.
  • Na zewnątrz budynku będzie przygotowany kabel siłowy pod ładowarkę auta elektrycznego.

Piętro tworzą trzy sypialnie i kolejna łazienka.

Na piętrze znajdziemy drugą łazienkę oraz trzy sypialnie. Największa z nich to sypialnia rodziców posiadająca znaczną powierzchnię wynoszącą 13.5 m2. Dzięki wejściu do sypialni usytuowanemu na środku, pokój zyskał podział na dwie części oddzielone komunikacją. Dzięki temu znajdzie się tutaj miejsce nie tylko na łóżko i zadowalających rozmiarów szafę w zabudowie, ale też strefę do pracy zdalnej z biurkiem. Dodatkowo mamy do dyspozycji strych, zapewniający dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Dla wygody, w strefie prywatnej rodziców  zaplanowano miejsce do pracy zdalnej. Dodatkową przestrzeń na przechowywanie zapewni strych.

Mosina i okolice to nie tylko zielony azyl pod Poznaniem. To również dynamicznie rozwijająca się infrastruktura. Ważnym udogodnieniem dla osób dojeżdżających do pracy w Poznaniu jest stacja kolejowa, skąd szybko – w zaledwie 15 minut – i bez korków dotrzemy do centrum miasta.

Szczegóły dotyczące oferty sprzedaży dostępnych domów znajdziesz na stronie internetowej Osiedla Zielone Krosinko. Chcesz zobaczyć dom na sprzedaż osobiście? Umów się na spotkanie pod numerem telefonu: +48 790 577 090, lub drogą elektroniczną: sprzedaz@hermanos-domy.pl.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 22.07.2022 r.