WIZYTA NA BUDOWIE: Dom na sprzedaż z oddzielną kuchnią i jadalnią! Każda połówka bliźniaka to 112 m2 powierzchni + 25 m2 poddasza / Dębno gm. Stęszew

Nowy dom bliźniak 112 m2 z oddzielną kuchnią i jadalnią.Dzisiejszy wpis dedykuję miłośnikom wygodnego domu, gdzie kuchnia z jadalnią stanowi oddzielne pomieszczenie, a niezależny salon to miejsce, w którym królują ład i spokój. A to nie wszystko! Nowe domy na sprzedaż w Dębnie koło Poznania posiadają również trzy naprawdę przestronne sypialnie, w tym 16 m2 sypialnię rodziców z miejscem na obszerną garderobę. Ciekawi? Zobaczcie domy w zabudowie bliźniaczej, które wyróżnia znaczna powierzchnia. To ponad 112 m2, które można rozplanować w ciekawy sposób. Kolejnym plusem przestronny ogród! Zapraszam!

Wejście ulokowane od szczytu budynku to zapowiedź ciekawych rozwiązań, jakie czekają na nas we wnętrzu domu.

Znajdujemy się w Dębnie pod Poznaniem, przy ulicy Podgórnej, a więc w spokojnej okolicy, blisko Jeziora Dębno z kameralną, zieloną plażą. Nieopodal znajduje się kolejne – Jezioro Lipno zapewniające moc atrakcji w postaci wyciągów do wakeboardu, oraz wypożyczalni sprzętu wodnego. Nad jeziorem funkcjonuje oczywiście plaża i punkty gastronomiczne. Jeżeli nie kojarzycie tego miejsca, to wyjaśnię, że miejscowość sąsiaduje ze Stęszewem (25 km od Poznania) oraz z lasami Wielkopolskiego Parku Narodowego. Kilka minut jazdy samochodem i jesteśmy również na drodze ekspresowej S-5.

Powierzchnia działki przynależnej do każdej połówki bliźniaka jest spora i wynosi 500 m2. To daje potencjał na aranżację kameralnego ogrodu!

Ale do rzeczy! Niedużą inwestycję tworzy tylko jeden budynek dwulokalowy. W najbliższym sąsiedztwie znajdziemy domy jednorodzinne. Brak tu korków, dużych skupisk ludzkich, czy innych źródeł hałasu. To sprawia, że okolicę polubią osoby szukające przede wszystkim podmiejskiego spokoju i prywatności. Wpływ ma na to również działka z potencjałem.

Dużą przestrzeń poczujemy również wchodząc do jednego z dostępnych lokali, a do środka wchodzimy nietypowo, czyli od szczytu budynku. Później robi się jeszcze ciekawiej! Naszym oczom ukazuje się wiatrołap, a następnie centralnie ulokowany, przestronny hall, gdzie zaplanowano klatkę schodową.

Kuchnię oraz jadalnię o łącznej powierzchni 16 m2 oddzielono od salonu, który z kolei zajmuje niemal 30 m2. Układ parteru pozwala na instalację praktycznej zabudowy meblowej, oraz wyraźny podział funkcji w domu.

Wygodny hall z miejscem na pojemną szafę w zabudowie dzieli parter na dwie części – po lewej stronie mamy duży salon o powierzchni 28,5 m2, natomiast po prawej zaplanowano oddzielną kuchnię z jadalnią, które usytuowano od frontu budynku. To rozwiązanie, które pomoże w utrzymaniu porządku w strefie dziennej, oraz zapewni wyraźny podział funkcji w domu.

Na nastrój panujący we wnętrzu korzystnie wpływa rozplanowanie okien. Jadalnia została doświetlona dodatkowym oknem. Podobnie jest w kuchni, która w efekcie jest jasna i widna.

Warto wspomnieć, że na parterze zaprojektowano także toaletę, w której znajduje się kocioł kondensacyjny. Docelowo, na całej powierzchni parteru oraz piętra zostanie zainstalowane ogrzewanie podłogowe, które pozwoli obniżyć rachunki za ogrzewanie, oraz ułatwi aranżację przestrzeni z uwagi na brak kaloryferów.


Dzięki oddzieleniu kuchni od salonu w tym projekcie zyskujemy:

  • W kuchni zyskujemy większą powierzchnię blatów roboczych niż ta, jaka byłaby dostępna w aneksie kuchennym.
  • Wygodne serwowanie posiłków ułatwia jadalnia sąsiadująca z kuchnią.
  • Podczas przyjmowania gości nie trzeba martwić się “kuchennym rozgardiaszem”, gdyż gości można zaprosić do strefy wypoczynkowej, skąd nie będzie on widoczny.
  • Osoby oglądające telewizję lub słuchające muzyki w salonie nie będą słyszeć odgłosów przygotowywania posiłków. Mniej odczuwalne będą również zapachy gotowanych potraw..
  • Salon zyskuje ogromną, harmonijną przestrzeń wypoczynkową. Wygodna sofa i fotele bez problemu znajdą tutaj swoje miejsce.

Salon bez kuchni? To rozwiązanie docenią osoby lubiące wszechobecny spokój w miejscu wypoczynku. Pozytywne zaskoczenie czeka na nas też w strefie prywatnej.

Na piętrze znajdziemy trzy naprawdę duże sypialnie, w tym dwie o powierzchni 13 i 14,5 m2, natomiast sypialnia rodziców to aż 16 m2. Pokój daje możliwość wydzielenia oddzielnej garderoby! To praktyczny element rzadko spotykany w nowych domach.

Warto wspomnieć, że ponad piętrem do dyspozycji mieszkańców jest jeszcze poddasze nieużytkowe, które z powodzeniem może pełnić funkcje miejsca do przechowywania. Poddasze docenią szczególnie rodzice, których dzieci posiadają mnóstwo zabawek, sezonowego sprzętu sportowego oraz ubrań, a na pewnym etapie ich przechowywanie staje się dla każdego rodzica prawdziwym wyzwaniem.

Dom został wykonany w podwyższonym standardzie i spełnia wysokie normy energooszczędności. Okna w pakiecie 3-szybowym zapewniają niski współczynnik przenikania ciepła. Wszystkie okna są wyposażone w rolety zewnętrzne.


W domu znajdziemy wiele innych elementów, które ułatwią życie przyszłym mieszkańcom i pozytywnie wpłyną na wygodę mieszkania, są to m.in. :

  • Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie samoczyszczącego tynku zewnętrznego silikonowego. Dzięki temu budynek będzie prezentował się ładnie przez wiele lat.
  • Gotowe, wybrukowane wysokiej klasy kostką betonową podejścia do drzwi, podesty przed drzwiami, podjazdy dla samochodów oraz gotowe tarasy to krótszy czas potrzebny na wykończenie mieszkania, oraz znaczna oszczędność.
  • Natomiast pomiędzy tarasami wybudowano już murek, który oddzieli sąsiadów i zapewni im większą prywatność.
  • Ogrzewanie podłogowe w łazienkach – w standardzie.

Budynek zlokalizowano przy spokojnej ulicy, w sąsiedztwie niskiej zabudowy jednorodzinnej.

Na koniec mam dla was niespodziankę! Zapraszam do obejrzenia filmu, na którym prezentuję budynek o takim samym projekcie, jedynie z drobnymi zmianami. Budynek pokazany na filmie został wybudowany kilka lat wcześniej – również przez dewelopera Hermanos. Mam nadzieję, że film pomoże wam sprawdzić, czy opisywany podczas dzisiejszej WIZYTY NA BUDOWIE projekt bliźniaka w Dębnie faktycznie spełnia potrzeby Waszej rodziny.

Szczegóły dotyczące oferty sprzedaży dostępnych domów znajdziesz na stronie internetowej dewelopera.Chcesz zobaczyć dom na sprzedaż osobiście? Umów się na spotkanie pod numerem telefonu: +48 790 577 090, lub drogą elektroniczną: sprzedaz@hermanos-domy.pl.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 14.07.2022 r.