WIZYTA NA BUDOWIE: Najniższe rachunki za ogrzewanie na nowym osiedlu – Osiedle KaKaDu – Kórnik / Bnin

Energooszczędne domy szeregowe - osiedle KaKaDu w Bninie koło KórnikaOsiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMZaledwie 1600 złotych! To roczny koszt ogrzewania całego domu o powierzchni 97 m2 na osiedlu KaKaDu w Bninie – Kórniku koło Poznania. Jak to możliwe? Żeby osiągnąć taki wynik dom musi spełniać najwyższe normy energooszczędności. Musi być wybudowany na płycie fundamentowej izolowanej termicznie od gruntu, posiadać okna zamontowane zgodnie z zasadami szczelnego montażu, ponadstandardową izolację dachu, oraz system rekuperacji, czyli wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. To elementy wyposażenia premium rzadko spotykane na nowych osiedlach, które tutaj znalazły się w standardzie! Stąd z radością prezentuję wam prawdziwie energooszczędne domy, które nowym mieszkańcom przyniosą realne oszczędności. Więcej szczegółów w nowej WIZYCIE NA BUDOWIE!


Mieszkańcy stawiający na ekologiczne rozwiązania docenią wyposażenie domu w rekuperację, dwuwarstwową izolację dachu klasy premium, oraz posadowienie budynku na “ciepłej” płycie fundamentowej.


Wystarczy jedno spotkanie z inwestorem osiedla KaKaDu, panem Pawłem Szymańskim, żeby zrozumieć, że jest on pasjonatem ekologicznych rozwiązań, oraz budownictwa spełniającego najwyższe standardy. Jeżeli chcecie sami zobaczyć, jak powinien być wybudowany dom od dewelopera odpowiadający na potrzeby współczesnej rodziny to takie spotkanie wyjaśni wam wszystko. Zacznijmy od elementów technicznych, które odgrywają kluczową rolę w obniżaniu rachunków za ogrzewanie:


Jak udało się obniżyć rachunki za ogrzewanie, oraz podnieść komfort mieszkania na Osiedlu KaKaDu pod Poznaniem?

  • Budynki na nowo powstającym osiedlu w Kórniku-Bninie to prawdziwe jednorodzinne domy szeregowe. Każdy segment posadowiony jest na izolowanej termicznie od gruntu płycie fundamentowej, oraz posiada własną, przynależną działkę.
  • Miedzy sąsiednimi domami znajduje się podwójna ściana z bloczków silikatowych z dylatacją ze styropianu, co zapewni komfort akustyczny we wnętrzach budynków.
  • Dla spełnienia norm energooszczędności niezwykle ważny jest szczelny montaż okien, który zapewnia najlepsze parametry dotyczące przenikania ciepła na styku okno-mur przez wszystkie lata użytkowania budynku.
  • Dwuwarstwowa izolacja dachu to kolejny ważny atut. Izolacja dachu składa się bowiem z dwóch elementów. Pierwszy stanowią płyty izolacyjne Thermano grubości 10 cm zamontowane nakrokwiowo. Drugim jest wełna mineralna o grubości 20 cm rozłożona między krokwiami.
  • Ponadto, każdy dom – również w standardzie – posiada system wentylacji z odzyskiem ciepła, tzw. rekuperację. W połączeniu z kotłem kondensacyjnym, oraz wcześniej wspomnianymi elementami izolacji, system ten pozwala na osiągnięcie wysokich parametrów energooszczędności.

Każdy dom to niemal 100 m2 powierzchni + strych, którą można elastycznie dopasować do własnych potrzeb. Ty decydujesz, ile pokoi finalnie zyska dom.

Co ciekawe, na osiedlu KaKaDu każdy mieszkaniec może dostosować układ pomieszczeń we wnętrzu, oraz układ instalacji do własnych potrzeb. Deweloper zatrzymuje budowę na etapie stanu surowego wnętrza i czeka na decyzje podjęte przez klienta. Standardowy układ obejmuje 3 sypialnie i 2 łazienki. W drugim wariancie istnieje możliwość wygospodarowania dodatkowego pokoju na parterze, dzięki czemu można zyskać aż 4 niezależne sypialnie.

Ciekawym atutem domów na osiedlu KaKaDu jest możliwość posiadania dwóch tarasów, jednego z wyjściem od strony strefy dziennej, drugiego – dostępnego od strony kuchni i jadalni.

Jest to praktyczne rozwiązanie, gdyż – w zależności od pory dnia – mieszkańcy będą mogli korzystać z tarasu oraz ogrodu po stronie zacienionej, lub słonecznej. Każdy wybierze opcję, która będzie dla niego najwygodniejsza. Warto wspomnieć, że do każdego budynku przynależy również – w standardzie – wiata garażowa, która pomieści 2 samochody, rowery, oraz kosze na śmieci. Za dopłatą inwestor buduje między innymi tarasy z drewna, oraz przeprowadza montaż kominka, instalacji alarmowej i innych elementów.

 

Jeżeli chcecie odwiedzić osiedle i obejrzeć wnętrza domów, możecie umówić się na spotkanie z inwestorem osiedla pod numerem telefonu:+48 728 871 762. Ceny nowych, niemal 100-metrowych domów + strych zaczynają się od 537 500 zł brutto. Więcej informacji o osiedlu KaKaDu, oraz pełną ofertę dostępnych domów znajdziecie na stronie dewelopera. 


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 8.08.2022 r.