WIZYTA NA BUDOWIE – Dwa mieszkania! 53m2 czy 55 m2 w budynku typu VILLA. Które lepsze? / Osiedle Dąbrówka Leśna Polana

Mieszkania w budynku typu Villa na osiedlu Dąbrówka Leśna Polana.Osiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMTe dwa mieszkania w budynku typu Villa na Osiedlu Dąbrówka Leśna Polana łączy podobny metraż i ilość pomieszczeń. Obydwa mają także balkon, oraz otwartą kuchnię w centralnej części strefy dziennej. Wszyscy mieszkańcy mogą też korzystać z eko grządek. Natomiast tym co różni mieszkania jest rozplanowanie ich układu. Poznajcie szczegóły i dajcie znać, które mieszkanie byłoby dla was lepsze!

Mieszkanie nr 1: 3-pokoje + aneks kuchenny, 53 m2 powierzchni! Zadaszona loggia.

Mieszkanie zaprojektowano na planie kwadratu z kuchnią w centralnym miejscu. Dwie sypialnie umiejscowione zostały na obrzeżach po przeciwnych stronach mieszkania. Część dzienna została doświetlona dwoma oknami do podłogi, podobnie jak kuchnia, w której będzie można gotować z dostępem do naturalnego światła. Rozwiązaniem, które szczególnie mi się spodobało jest wkomponowanie w plan mieszkania okazałej loggi, na którą wychodzimy z dwóch pokoi. Na loggię możemy bowiem wyjść zarówno z salonu oraz jednej z sypialni. Co więcej, jeżeli tę sypialnię będzie stanowił pokój dziecka to loggia może być ciekawym przedłużeniem pokoju, której przestrzeń wykorzystamy do zabawy, lub spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Parametry mieszkania nr 1:

– powierzchnia 53,01 m2
– 2 sypialnie
– salon z aneksem kuchennym
– łazienka
– loggia

Mieszkanie nr 2: 3-pokoje + aneks kuchenny, 55 m2 powierzchni! Balkon z dwoma wejściami!

Układ pomieszczeń tego mieszkania zaprojektowano na planie prostokąta. Podoba mi się, że zaraz po wejściu moim oczom ukazał się korytarz z miejscem przeznaczonym na długi ciąg szafek w zabudowie. Zmieszczą się tutaj zarówno szafy jak i wygodne siedzisko z szafką na buty. Dalsza część mieszkania to typowy projekt z podziałem z jednej strony na część dzienną z kuchnią oraz z drugiej na część wypoczynkową, w której umieszczono dwie sypialnie i łazienkę. W tym przypadku szczególnie spodobał mi się pomysł umieszczenia dodatkowego drugiego wyjścia na balkon. Z jednej strony na balkon możemy wyjść tradycyjnie z salonu, natomiast drugie wejście zaprojektowano bezpośrednio z kuchni. Zobaczcie, że i w tym mieszkaniu kuchnia została wyposażona we własne okno, natomiast obie sypialnie posiadają modne i praktyczne okna do podłogi.

Parametry mieszkania nr 2:

– powierzchnia 55,25 m2
– 2 sypialnie
– salon z aneksem kuchennym
– łazienka
– balkon

Pod lasem, tuż obok Osiedla Dąbrówka Leśna Polana w Dopiewcu koło Poznania zagospodarowano teren pod ekologiczne uprawy ziół, warzyw i owoców. Każdy z mieszkańców może za symboliczną opłatę wynająć grządkę i cieszyć się własnymi plonami “prosto z krzaczka”, co sprzyja nie tylko utrzymaniu zdrowej diety, ale także zachowaniu równowagi życiowej, oraz ćwiczeniu uważności, poprzez skupianie się na prostych czynnościach, w kontakcie z naturą.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 23.08.2022 r.