WIZYTA NA BUDOWIE: Oglądamy dwupoziomowe mieszkanie 85 m2 na zboczu Góry Morasko! – Osiedle Pod Gwiazdami / Suchy Las koło Poznania

Wizyta na budowie - Osiedle Pod Gwiazdami / Suchy LasSalon doświetlony aż trzema oknami, w tym największym – w systemie przesuwnym HST w standardzie! Oddzielna kuchnia, oraz dwie w pełni funkcjonalne łazienki. To ważne atuty nowo budowanych mieszkań na Osiedlu Pod Gwiazdami w Suchym Lesie koło Poznania. Podobnie jak malownicza lokalizacja na zboczu Góry Morasko! Dzisiaj oglądamy dwupoziomowe mieszkanie typu A o powierzchni 85 m2. Zapraszam na wyjątkową WIZYTĘ NA BUDOWIE na najwyżej położonym osiedlu w okolicy Poznania!

Nazwa “Osiedle Pod Gwiazdami” jest nieprzypadkowa. Jest to najwyżej położone osiedle w okolicy Poznania – na zboczu malowniczej góry Morasko, na wysokości 130 m2 n.p.m.

Dzięki położeniu przy ulicy Meteorytowej w Suchym Lesie, czyli znacznie powyżej średniej wysokości dla Miasta Poznania (50-80 m n.p.m.), mieszkańcy osiedla będą mogli cieszyć się czystym powietrzem bez smogu, oraz malowniczym sąsiedztwem.

Oglądamy dwupoziomowe mieszkanie typu A o powierzchni 85 m2 w zabudowie bliźniaczej. Szczególne wrażenie zrobiła na mnie jasna część dzienna o powierzchni 27 m2, posiadająca aż trzy okna! Taka przestrzeń to materiał na ciekawie zaaranżowaną przestrzeń. Słońce operujące na niebie o każdej porze dnia zapewni we wnętrzu przyjemną grę światła. Na parterze znajdziemy również pierwszą łazienkę z możliwością zamontowania kabiny prysznicowej oraz kuchnię o powierzchni 6,5 m2, która może pozostać otwarta, lub alternatywnie może być zabudowana. Wówczas kuchnia będzie pełnić funkcję oddzielnego pomieszczenia. Dodatkowo, dla wygody mieszkańców deweloper zaplanował schowek pod schodami, który świetnie sprawdzi się w roli spiżarni.

Okno tarasowe zamontowane w standardzie HST sprzyja lepszej integracji wnętrza z ogrodem. Dzięki temu rozwiązaniu, po otwarciu, okno nie zajmuje również miejsca w salonie.

Na piętrze zaplanowano trzy sypialnie oraz kolejną łazienkę. W standardzie wszystkie pomieszczenia są oddzielone, jednak akurat w oglądanym, narożnym lokalu, główna sypialnia została połączona z łazienką, tworząc prywatną strefę rodziców. Tego typu przeróbki stanowiące zmiany funkcjonalności i instalacji dostosowane do potrzeb mieszkańców są możliwe jeszcze na etapie budowy. W tym przypadku marzeniem przyszłych mieszkańców było posiadanie prywatnej strefy wypoczynku z własną łazienką. Chętnie zobaczę efekt końcowy! Świetnie wyglądają też nowoczesne, szerokie okna sięgające do podłogi, zamontowane w każdej sypialni. Dodam również, że łazienka na piętrze także posiada okno, które świetnie doświetli prywatną strefę rodziców.

Główna łazienka na piętrze została wyposażona we własne okno. W ciągu dnia nie ma więc potrzeba korzystania ze sztucznego oświetlenia.

Podoba mi się, że mieszkanie posiada jeszcze strych, który sprawdzi się do przechowywania rzeczy używanych sezonowo, oraz zabawek. Poza aspektem funkcjonalnym, moją uwagę zwróciły aspekty techniczne wykończenia strychu. Po pierwsze, dach został odeskowany. Potwierdza to wysoką jakość wykonania budynku i fakt zwracania przez dewelopera uwagi na detale. Ten element konstrukcji dachu jest często pomijany w nowych budynkach z uwagi na oszczędności. Natomiast już wykonany, istotnie zwiększa sztywność dachu. Drugi ważny detal to wykończenie podłogi. W tym przypadku podłoga na strychu została już wyłożona płytą OSB, która jest staranne docięta w miejscach styku z wiązarami. Te elementy pozwolą na korzystanie ze strychu bez konieczności jego dalszej adaptacji.

Osiedle Pod Gwiazdami docelowo obejmie 28 budynków jednorodzinnych dwulokalowych w zabudowie bliźniaczej, czyli 56 lokali. Musicie wiedzieć, że oglądane mieszkanie na sprzedaż typu A o powierzchni 85,5 m2 to tylko jeden spośród dostępnych wariantów. Elastyczne możliwości i aranżację dopasowaną do własnych potrzeb zapewnią różne powierzchnie dostępnych mieszkań – do wyboru:

Typ A o powierzchni 85,5 m²
Typ B o powierzchni 81,2 m² (niedostępne w I i II etapie)
Typ C o powierzchni 85,5 lub 85,3 m²
Typ D o powierzchni 110,8 lub 119,5 m² z garażem w bryle budynku.

Powierzchnia przynależnego ogródka różni się w zależności od wybranego typu mieszkania. Aby sprawdzić szczegóły, oraz zobaczyć mapę osiedla i rzuty lokali, odwiedź stronę internetową Osiedla Pod Gwiazdami.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 30.08.2022 r.