WIZYTA NA BUDOWIE: Oglądamy dwupoziomowe mieszkanie 72 m2 z ogródkiem na Osiedlu Nowe Tarnowo

Osiedle Nowe Tarnowo w Tarnowie Podgórnym - Oglądamy mieszkanie 72 m2A gdyby tak zamieszkać daleko od zgiełku, a jednak w miejscu, gdzie wszystko jest dosłownie dwa kroki od domu? Zapraszam Was na krótki spacer po Osiedlu Nowe Tarnowo, 15 minut jazdy samochodem od Poznania! Znajdziemy tu zarówno nowoczesne budynki wielorodzinne, jak również ciekawie rozplanowane, dwupoziomowe mieszkania o różnorodnych układach z prywatnymi ogródkami. Do tego, świetnie wyposażoną część sportową i rekreacyjną na osiedlu. No to zaczynamy!

Nowe Tarnowo to z jednej strony budynki wielorodzinne w nowoczesnym wydaniu – z przeszkloną klatką schodową i windą, a z drugiej – kameralne mieszkania w zabudowie szeregowej dostępne w kilku opcjach do wyboru.

Oglądane mieszkanie dwupoziomowe z dwoma sypialniami to jeden z dostępnych wariantów jeśli chodzi o układ pomieszczeń. Dostępne są także mieszkania z trzema pokojami na piętrze. Natomiast wszystkie lokale posiadają dwie łazienki, co uważam za duży plus tego projektu.

Podczas mojej wizyty oglądam dwupoziomowe mieszkanie w zabudowie szeregowej o powierzchni wynoszącej 72 m2. Ogromny atutem jest przynależny do mieszkania duży ogród znajdujący się z boku i od tyłu budynku. To on sprawia, że już na pierwszy rzut oka to miejsce inspiruje i stanowi materiał na ciekawą aranżację!

Wejście do mieszkania przy ulicy Turyńskiej w Tarnowie Podgórnym jest kameralne, znajduje się od szczytu budynku. Ponieważ akurat my oglądamy mieszkanie skrajne to nie ma tu części wspólnej, tylko od razu wchodzimy do mieszkania i czujemy się jak u siebie w domu! Mieszkania środkowe posiadają z kolei korytarz dzielony jedynie przez dwie rodziny. Oczywiście każde mieszkanie posiada również własny piec gazowy kondensacyjny.

Dwie sypialnie oraz dwie w pełni funkcjonalne łazienki! Do tego wygodny salon z aneksem kuchennym, oknami do podłogi, oraz sprytnie rozplanowaną klatką schodową. To najważniejsze elementy mieszkania w szeregowcu.

Do mieszkania wchodzimy przez naprawdę “pojemny” wiatrołap, w którym znalazło się miejsce na szafę w zabudowie, jak również na siedzisko. Następnie wchodzimy do części korytarza, gdzie wyprowadzono schody, wejście do łazienki oraz przejście do salonu. Podoba mi się, że w tak kompaktowym mieszkaniu część stanowiąca komunikację została całkowicie odseparowana od części wypoczynkowej.

Moją uwagę zwróciła także łazienka na parterze. W pierwszej chwili pomyślałam, że na parterze znajdę wyłącznie toaletę, co dla takiego metrażu mieszkania byłoby dość przewidywalne. Moje zaskoczenie było duże, gdy odkryłam, że jest tutaj w pełni funkcjonalna łazienka z możliwością zamontowania kabiny prysznicowej. Fantastycznie! Zatem w górnej łazience będzie miejsce na wannę! Ale najpierw zajrzyjmy do salonu z kuchnią.

Salon z kuchnią zajmuje powierzchnię 24 m2 i na etapie projektu został świetnie rozplanowany. Stąd przez dwuskrzydłowe okna wychodzimy do ogrodu.

Przez środek pokoju prowadzi komunikacja, po lewej stronie w obszernej wnęce znalazła się część kuchenna. Jest tutaj tyle przestrzeni, że bez problemu można urządzić wygodny aneks kuchenny z blatem roboczym w kształcie litery L, oraz postawić stolik tuż obok, dla łatwego serwowania posiłków. Natomiast sofa znajdzie swoje miejsce po drugiej stronie salonu, tak by mieszkańcy mogli cieszyć się widokiem ogrodu. Pozytywne wrażenie w tej części dziennej zrobiło na mnie okno z drzwiami dwuskrzydłowymi, przez które wychodzę na ogród.

Ogródek o powierzchni 100 m2 umożliwia pomysłową aranżację. Na przykład można zbudować podwyższenie w ogrodzie, zyskując dwa poziomy plus taras.

Na piętrze znalazłam 2 sypialnie – pierwszą o powierzchni 12 oraz drugą, prawie 13 m2. Obydwie sypialnie mają funkcjonalny kształt, co sprawia, że w obydwu pokojach znajdziemy miejsce na szafę i wygodne łóżko, plus na przykład toaletkę.

Uważam że dla funkcjonalności mieszkania kluczowe znaczenie mają jednak dwie łazienki, zdecydowanie ułatwiające codzienne funkcjonowanie! Na piętrze zaplanowano łazienkę o sporej powierzchni 6,5 m2, gdyż przewidziano tu również strefę prania – z pralką i suszarką, szafą na ręczniki, oraz kosmetyki. Projektant wyznaczył tutaj również miejsce na wannę. Prysznic z kolei można wstawić w łazience na dole. To świetne rozwiązanie dla osób, które na co dzień wybierają szybki prysznic, a w weekend – relaks w wannie.

Niewielkie poddasze docenią osoby poszukujące miejsca do przechowywania rzeczy sezonowych, takich jak sprzęt sportowy. Ale miejsce to spodoba się również rodzicom, którzy znajdą tu przestrzeń do przechowywania dziecięcych zabawek.

Alternatywą dla mieszkań w zabudowie szeregowej są mieszkania w niskich budynkach wielorodzinnych. Znajdziemy tu na przykład mieszkanie nawet z dwoma balkonami, sypialnią z garderobą o łącznej powierzchni aż 18 m2 oraz oddzielną kuchnią! Jest też opcja mieszkania parterowego z ogródkiem, albo mieszkania dwupokojowego z aneksem kuchennym. Jeśli szukacie kameralnego mieszkania na poddaszu z klimatem to tutaj jest spory wybór! Przykład to trzypokojowe mieszkanie z pięknie doświetlonym salonem z aneksem i prawie 12 m2 balkonem plus dodatkowy korytarz z miejscem na pojemną szafę. Pełna lista jest dostępna na stronie internetowej inwestycji.

Budynki wielorodzinne na Osiedlu Nowe Tarnowo, mimo że są relatywnie niskie, to są wyposażone w nowoczesne windy, podziemną halę garażową i komórki lokatorskie. Znajdziemy tu mieszkania od 35 do 73 m².

Osiedle Nowe Tarnowo dewelopera JAKON zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie z uwagi na dbałość o potrzeby najmłodszych mieszkańców. Osiedlowy plac zabaw i strefa rekreacji to świetnie zaprojektowana przestrzeń, uporządkowana pod względem architektonicznym i funkcjonalnym. Wszystko ma tutaj swoje zaplanowane miejsce – parkingi pomiędzy frontami budynków, alejki dla pieszych wzbogacono zielenią, część sportowa i rekreacyjna znalazła swoje miejsce na uboczu. Brawo dla dewelopera osiedla za tak spójną całość!

I tym sposobem nasz spacer dobiega końca! Do zobaczenia w kolejnej WIZYCIE NA BUDOWIE!


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 3.10.2022 r.