WIZYTA NA BUDOWIE: Domy szeregowe 75 m2 w Tulcach k. Poznania. Podwójna ściana między sąsiadami i oddzielna kuchnia robią różnicę! / M-Dom Development

Domy szeregowe w Tulcach koło Poznania.Czy dom szeregowy o powierzchni 75 m2 może być wygodny? Oceńcie sami! Dom, do którego Was dzisiaj zabieram posiada dwie łazienki, ustawny pokój dzienny o powierzchni 28 m2 oraz oddzielną kuchnię. Ponadto, na piętrze znajdziemy sypialnię rodziców z częścią przeznaczoną na garderobę oraz pokój dziecka. Dodam, że budynek został wybudowany na własnej działce i posiada podwójne ściany pomiędzy sąsiadami z obu stron, co oczywiście przekłada się na komfort akustyczny w jego wnętrzu. Zobacz więcej! Zaglądamy na budowę domów szeregowych przy ul. Dębowej w Tulcach w gminie Kleszczewo!

Lokalizacja domów w Tulcach, nieopodal nowoczesnej szkoły, zaplecza handlowego i leśnych tras spacerowych zainteresuje rodziny szukające spokojnego miejsca do życia.

Na miejscu kolejnego etapu budowy domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej w Tulcach prace postępują zgodnie z harmonogramem. Odwiedzam budowę w momencie gdy wylewane są posadzki, a ekipy budowlane przygotowują się do montażu elewacji. Prace we wnętrzu domów są zaawansowane, za chwilę montowane będą sufity podwieszane i wdmuchiwana pod ciśnieniem ekologiczna izolacja dachu z celulozy.


To, na co warto zwrócić uwagę oceniając wcześniejsze etapy osiedla to kompletne wyposażenie budynków oraz wykończenie przynależnego do nich terenu. Składają się na nie między innymi następujące elementy:

  • Dobrej klasy kostka betonowa zastosowana na podjeździe, podejściu do budynku oraz na gotowym tarasie.
  • Odprowadzenie wody deszczowej z dachu zostało w pełni rozplanowane. Rynny chowają się w gruncie a woda trafia do studni chłonnych zakopanych w ogródkach, dzięki czemu nowi mieszkańcy nie będą musieli sami podejmować się tego zadania na etapie prac związanych z zagospodarowaniem ogrodu.
  • Dla przyszłych mieszkańców niezmiernie ważna jest także energooszczędność budynku. Tutaj deweloper zadbał o eliminację mostków termicznych poprzez zastosowanie innowacyjnej formy ocieplenia dachu celulozą wdmuchiwaną pod ciśnieniem. Celuloza zostanie wdmuchnięta nad ścianę kolankową, skosy oraz sufit na piętrze.
  • Na racjonalizację wydatków na ogrzewanie domu korzystnie wpłynie użyty system ogrzewania. Niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe, które zostało zamontowane na parterze oraz na całej powierzchni piętra to wysoki komfort cieplny i jednocześnie realne oszczędności dla mieszkańców.
  • W budynkach zamontowane zostały okna trzyszybowe wraz z elektrycznymi roletami.  Okna dachowe Velux również zamontowano w wersji trzyszybowej.
  • Podwójna ściana pomiędzy sąsiadami z obu stron, została wybudowana z cegły ceramicznej o grubości 2x 19 cm. Taka ściana wraz z odpowiednią dylatacją zapewni komfort akustyczny we wnętrzu budynku.
  • Każdy taras zostanie oddzielony od sąsiada ścianą murowaną, która zapewni prywatność osobom wypoczywającym na świeżym powietrzu.

Zajrzyjmy zatem do środka! W korytarzu na parterze znalazło się miejsce na szafę w zabudowie, która pomieści odzież wierzchnią oraz buty. Naprzeciwko szafy zaprojektowana została toaleta z kotłownią i pralnią. To pomieszczenie o powierzchni prawie 3 m2 można z powodzeniem zamienić na łazienkę z miejscem na kabinę prysznicową.

Pokój dzienny został subtelnie oddzielony od kuchni ścianą murowaną. Kuchnia z własnym oknem o powierzchni 8 m2 pomieści znacznej powierzchni blat roboczy i wysoką zabudowę.

Miejsce pod zabudowę meblową przewidziano w specjalnie przygotowanej wnęce. Blat roboczy o długości prawie 5 metrów, może zostać zaplanowany w kształcie litery L, oraz znaleźć się pod oknem, a także wzdłuż jednej ze ścian. Taka długość blatu oraz jego rozplanowanie zapewni w kuchni wygodę podczas przygotowywania posiłków.

Zauważcie, że jesteśmy w środku niedużego domu szeregowego o powierzchni 75 m2, natomiast kuchnia i część dzienna zapewniają funkcjonalność jak w domu 100-metrowym! Brawo dla dewelopera za optymalne wykorzystanie przestrzeni w strefie dziennej parteru.

Piętro budynku zostało zaprojektowane w taki sposób, żeby zapewnić wygodne funkcjonowanie trzyosobowej rodzinie. Pokój rodziców o powierzchni prawie 13 m2 jest podzielony na strefę z łóżkiem oraz garderobę. Ponadto, skosy rozpoczynają się na wysokości 140 cm od podłogi i dzięki temu nie utrudnią poruszania się w pokoju, a dodatkowo powiększają przestrzeń liczoną po podłodze o kolejne 2,5 m2.

Drugi pokój o powierzchni 11 m2 nie licząc skosów, został zaprojektowany w podobny sposób. Strefę wypoczynku oddzielono od strefy pracy. Każda z nich została doświetlona własnym oknem dachowym lub kolankowym, które zapewnią optymalny dostęp naturalnego światła i pozytywny nastrój.

Łącznie – w dwóch etapach – na osiedlu przy ulicy Dębowej powstanie 18 budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Do każdego domu przynależy własna działka o powierzchni wynoszącej od 220 do 360 m2, dając możliwość posiadania kameralnego terenu zielonego przy domu, a nawet – własnego warzywnika!

Rodziny z dziećmi docenią park w Tulcach wraz z placem zabaw, nowoczesne zaplecze edukacyjne, oraz pobliskie leśne trasy rowerowo-spacerowe.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie internetowej inwestycji.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 21.09.2022 r.