WIZYTA NA BUDOWIE: Oglądamy rodzinny dom bliźniak 97 m2 na sprzedaż. Duży salon i 3 pokoje z widokiem na zieleń! – Pobiedziska, ul. Nowa

Nowe domy 97 m2 na sprzedaż w Pobiedziskach.Osiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMSalon z kuchnią o powierzchni aż 45 m2 daje ciekawe możliwości aranżacyjne. Tym bardziej, że wypoczynek umili widok z okien na zieleń i jezioro w sąsiedztwie! Dla zachowania przyjemnej ciszy w domu, inwestor zadbał o podwójną ścianę z dylatacją między segmentami. Kolejną ciekawostką jest skuteczne i ekologiczne ocieplenie poddasza ceulozą oraz okna kolankowe doświetlające strefę prywatną. Zapraszam Was na zwiedzanie nowego bliźniaka na sprzedaż w kameralnym miejscu – w Pobiedziskach koło Poznania, przy ulicy Nowej. Dla tych, którzy jeszcze tego nie wiedzą dodam, że w Pobiedziskach działa stacja Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, skąd w 28 min dojedziemy do centrum Poznania. Zobaczcie aktualne zdjęcia z budowy!

Po przyjeździe na miejsce moją uwagę zwróciło kompletne wyposażenie budynków oraz wykończenie przynależnego do nich terenu. Składają się na nie między innymi następujące elementy:

  • Szeroki, osłonięty podest przy drzwiach wejściowych. Do budynku wchodzimy przez podcień, który stanowi drewniana wiata. Na wiacie zostanie zamontowane zadaszenie chroniące domowników przed deszczem.
  • Dobrej klasy kostka betonowa zastosowana na podjeździe, podejściu do budynku oraz na gotowym tarasie. Kostka otacza również budynek stanowiąc tzw. opaskę – jest to element, który powinien stanowić standard wyposażenia w inwestycjach deweloperskich.
  • Dodam również, że odprowadzenie wody deszczowej z dachu zostało w pełni rozplanowane w gruncie a woda trafia do studni chłonnych zakopanych w ogródkach. Dzięki temu rozwiązaniu nowi mieszkańcy nie będą musieli sami podejmować się tego zadania na etapie prac związanych z zagospodarowaniem ogrodu.
  • Dla przyszłych mieszkańców niezmiernie ważna jest także energooszczędność budynku. Tutaj deweloper zadbał o eliminację mostków termicznych poprzez dobrą izolację budynków – od fundamentów, przez ściany konstrukcyjne aż do ocieplenia dachu celulozą wdmuchiwaną pod ciśnieniem. Dodam jeszcze, że ocieplenie dachu jest dwuwarstwowe, a celuloza została wdmuchnięta na skosach aż po kalenicę budynku oraz na płasko – na suficie nad piętrem. Takie ocieplenie zapewni najwyższy standard szczelności izolacji termicznej dachu.
  • Na racjonalizację rachunków za ogrzewanie domu korzystnie wpłynie użyty system ogrzewania.W standardzie otrzymujemy piec kondensacyjny znanej marki Viessman, model Vitodens W50 wraz z programatorem, zaś niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe zostało zamontowane na całej powierzchni, zapewniając wysoki komfort cieplny i realne oszczędności dla mieszkańców.
  • W budynkach zamontowane zostały okna trzyszybowe wraz z elektrycznymi roletami.  Okna dachowe Velux również zamontowano w wersji trzyszybowej.
  • Między sąsiednimi lokalami zbudowano podwójną ścianę z pustaka ceramicznego o grubości 2×24 cm, wraz z dylatacją, co zapewni komfort akustyczny we wnętrzu.
  • Wybudowana ściana murowana oddzielająca tarasy to większa prywatność i estetyka strefy ogrodowej.

Nowatorskie rozwiązania technologiczne, w tym ocieplenie poddasza celulozą i ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni korzystnie wpłyną na komfort cieplny w budynku.

Poczucie prywatności mieszkańców podnosi zarówno podwójna ściana między segmentami, jak również murowana przegroda oddzielająca sąsiednie tarasy.

Po wejściu budynku zobaczyłam miejsce na szafę w zabudowie, dla której przygotowano specjalną wnękę w ścianie. Natomiast po przeciwnej stronie znalazłam pomieszczenie gospodarcze z przeznaczeniem na kotłownię i pralnię oraz oddzielną toaletę.

Moją uwagę przyciągnął bardzo duży pokój dzienny z aneksem kuchennym o łącznej powierzchni aż 45 m2.

Taka przestrzeń pozwoli swobodnie zaaranżować strefę dzienną z: wygodną jadalnią zlokalizowaną przy bocznym oknie, przestrzenią do wypoczynku z narożnikiem oraz funkcjonalną kuchnią. Strefę gotowania można wyposażyć w pojemną wysoką zabudowę. Dodam również, że każda ze stref została doświetlona własnym oknem, więc w ciągu dnia zyskamy we wnętrzu przyjemny klimat i widok na ogród.

Ogródek przynależny do każdego lokalu ma sporą powierzchnię wynoszącą 350 m2. Dodatkowym bonusem jest ładny widok na las i jezioro kilka minut drogi od domu.

Gotowa, murowana “balustrada” schodów na piętrze to oszczędność na etapie wykańczania domu, zaś okno kolankowe to efektowny detal.

Piętro składa się z trzech sypialni oraz łazienki. Moją uwagę zwróciła murowana “balustrada” wybudowana w standardzie wzdłuż korytarza na piętrze. Ten gotowy element wystarczy pomalować, co pozwoli mieszkańcom zaoszczędzić na etapie wykańczania wnętrza. Metraż trzech sypialni został podany bez uwzględnienia skosów i wynosi odpowiednio: 11,4 m2, 12,2 m2, oraz 9.5 m2. Natomiast jeżeli policzymy powierzchnie pokoi, licząc ich metraż po podłodze, to wielkość sypialni zrobi się naprawdę imponująca. Dwie pierwsze będą posiadać wielkość: 14 oraz 15,7 m2. Ich rozsądne rozplanowanie, a w szczególności montaż szafek pod skosami pozwoli optymalnie wykorzystać tę przestrzeń.

Łazienkę zaprojektowano w taki sposób żeby możliwe było zamontowanie zarówno wanny, jak również kabiny prysznicowej.

Natomiast przestrzeń na strychu docenią osoby posiadające dodatkowe rzeczy do składowania. Na strychu widać to, jak dokładnie został uszczelniony dach, celuloza została wdmuchnięta pod ciśnieniem szczelnie wypełniając przestrzeń między krokwiami i zapewniając brak mostków termicznych. Podłogę na strychu wyłożono płytą OSB. Dzięki temu od razu po zamieszkaniu będzie można korzystać z tej dodatkowej przestrzeni.

Jezioro, park krajobrazowy, odnowiona stacja Poznańskiej Kolejki Metropolitalnej, klimatyczne kawiarnie i niezbędne zaplecze dla najmłodszych. To tylko niektóre udogodnienia, na jakie mogą liczyć mieszkańcy Pobiedzisk.

Pobiedziska to kameralna miejscowość z bogatą infrastrukturą i fantastycznymi terenami spacerowymi w okolicy. Park Krajobrazowy Promno to ciekawe szlaki pieszo-rowerowe przebiegające w sąsiedztwie aż ośmiu jezior, zróżnicowanych lasów, oraz rezerwatów przyrody.

Natomiast w samych Pobiedziskach znalazłam kameralny i kwitnący życiem rynek, który kusi, aby zatrzymać się na przykład na kawę  w “Kawiarni Rynek 10”. Polecam to miejsce! Co kluczowe dla rodzin z dziećmi, podróż z Pobiedzisk do centrum Poznania zajmuje jedynie 28 minut jazdy szynobusem. Czas podróży można wykorzystać na odpoczynek, lub ulubioną lekturę. Stacja kolejowa w Pobiedziskach, która znajduje się w odległości 800 metrów od osiedla została w ostatnich latach odnowiona i świetnie wpasowuje się w klimat tego pięknie położonego miasteczka.

Po więcej informacji odsyłam Was na stronę internetową dewelopera osiedla, firmy M-Dom Development.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 21.10.2022 r.