Sonia i Ben sami zbudowali DOM JAK Z KLOCKÓW! Zobaczcie Dom Marzeń przyszłości!

Ten dom marzeń typu nowoczesna stodoła powstał w zaledwie 6 miesięcy pod klucz! Jak to możliwe? Sonia i Beniamin skorzystali z nowatorskiej technologii budowy i samodzielnie ułożyli styropianowe klocki, które następnie zalano betonem. Na filmie bohaterowie wyjaśniają, jak wyglądała szybka budowa domu energooszczędnego na wąskiej działce pod lasem. Pokazują projekt domu z klocków styropianowych, leśny ogród i nowoczesne wnętrza pełne odważnych rozwiązań! Zapraszam Was na wspólne zwiedzanie domu przyszłości z widokiem MARZEŃ na drzewa!

Goście odcinka: Sonia Bereźnicka, Beniamin Bereżnicki / nasza_odwazna_stodola
Partnerzy odcinka:
– Technologia budowy domu pasywnego IZODOM 2000: https://izodom.pl/
– Projekt gotowy domu przyszłości: Odważny 1 z Pracowni Domy z Wizją https://projektyzwizja.pl
– Meble kuchenne, które mieszkańcy sami zmontowali: https://www.meble.pl/na-wymiar/

Ten dom powstał w 6 miesięcy pod klucz! Jak to możliwe? Poznaj nowatorskie “klocki” Izodom!

Jak zbudować dom na długiej i wąskiej działce? Mieszkańcy postawili na prostą bryłę domu parterowego z poddaszem i projekt domu 158 m2 powierzchni użytkowej z wygodnym układem pomieszczeń. Jak udało się je zmieścić na ograniczonej powierzchni? Wszystkie pokoje na parterze, oraz poddasze oglądamy w odcinku!

Jak optycznie powiększyć wnętrze domu? Salon wysoki na 6 metrów daje wrażenie oddechu.
Dom na wąską działkę zapewnia również imponujące widoki przyrody dzięki dużym oknom, przez które można wyjść do ogrodu zarówno z salonu połączonego z kuchnią, jak też z sypialni na parterze. Kolejnym odważnym rozwiązaniem jest całkowicie otwarta przestrzeń na parterze.

Jaki układ pomieszczeń w domu zapewni prywatność całej rodzinie? Sypialnia rodziców połączona z garderobą i prywatną łazienką znajduje się na parterze, na uboczu, zaś pokoje dzieci na poddaszu.

Nowoczesne wnętrza kryją też wiele praktycznych schowków i miejsc na przechowywanie. Na filmie pokazujemy sposób na funkcjonalny przedpokój z ukrytą szafą na buty pod schodami, czarną kuchnię z wyspą, osobną ukrytą garderobę przy sypialni i duży garaż.

Jak zaoszczędzić podczas budowy i urządzania domu? Prosta bryła domu parterowego z poddaszem sprawdza się w przypadku rodziny z dziećmi. Ponadto, mieszkańcy zdecydowali się na posadzkę przemysłową, którą wylali już na etapie płyty fundamentowej. Dzięki temu, nie musieli wydawać pieniędzy na dalsze wykańczanie podłogi. Sami zbudowali też meble kuchenne, czy położyli instalacje w domu.

Artykuł zawiera lokowanie produktu.