Oglądamy 2 nowe mieszkania 54 m2 na sprzedaż w budynku QUATTRO – Które wybierzesz? / Osiedle Dąbrówka – Leśna Polana pod Poznaniem

Oglądamy mieszkania w budynku typu Quattro - Osiedle Leśna Polana w DąbrówceOsiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMPodczas naszej ostatniej wizyty na Osiedlu Dąbrówka – Leśna Polana oglądaliśmy dwa mieszkania w budynku typu LOGO, oraz dwa mieszkania w budynku typu VILLA. Natomiast dzisiaj czas na dwa mieszkania w jeszcze innej konfiguracji, czyli – w budynku typu QUATTRO! Każde z mieszkań ma powierzchnię 54 m2 i tym, co zasadniczo odróżnia obydwa M3 od siebie jest rozmieszczenie okien w salonie. Zobaczmy, jak wyglądają mieszkania, ale najpierw – powiedzmy kilka słów o samym budynku, w którym się znajdują. Budynek typu QUATTRO to 3-kondygnacyjny budynek wielorodzinny. Jego sporym plusem jest kameralny klimat, który gwarantują dwie oddzielne klatki schodowe. Każde wejście obsługuje jedynie 9 mieszkań. Mieszkańcy lokali na parterze mogą również korzystać z własnych ogródków, zaś na piętrach mają do dyspozycji całkiem przestronne balkony. Takie dodatkowe korzyści jak wiata rowerowa, czy wózkarnia przy wejściu na pewno docenią osoby wybierające się na spacer z dziećmi do pobliskiego lasu, czy po prostu – stawiające na częste przemieszczanie się na dwóch kółkach.

No to zaczynamy! Tym, co widać od razu po przyjeździe na osiedle jest dużo zieleni. Oglądany budynek tez jest otoczony roślinnością. Niskie nasadzenia z biegiem czasu będą bujniejsze, jak te widoczne przy budynkach powstałych wcześniej. Natomiast, prostą bryłę QUATTRO przełamują balkony, które przybrały również formę zadaszonych loggi z ekspozycją na trzy strony świata. To właśnie układ okien i balkonów podkreśla funkcjonalność wnętrz poszczególnych mieszkań. Zobaczymy dzisiaj dwa z nich.

Podoba mi się, że wejście do budynku jest kameralne i otoczone zielenią. Tak samo jak klatka schodowa pomalowana na łagodne, pastelowe kolory. To są mocne strony budynku QUATTRO, że otoczenie budynku i jego części wspólne są przyjazne, gwarantujące spokojną atmosferę.

Mieszkanie nr 1: 2 pokoje + aneks kuchenny, łącznie 54 m2 powierzchni + balkon.

Hol wejściowy dzieli mieszkanie na dwie części. Z jednej strony mamy salon z aneksem kuchennym a z drugiej – dwie sypialnie. Oś korytarza kończy się na łazience, którą widzimy na wprost wejścia. Taki podział sprawdza się w codziennym użytkowaniu, ponieważ sypialnie nie przylegają bezpośrednio do salonu. Dzięki temu, osoby wypoczywające lub uczące się w pokojach mogą mieć większą prywatność i akustycznie lepiej to wypada. Salon składa się z trzech wyraźnie zaakcentowanych stref – z aneksu kuchennego, jadalni i części wypoczynkowej. Poniżej, na grafice widzimy proponowany układ mebli w tym mieszkaniu. Ja natomiast zamieniłabym stół na okrągły. Zobaczcie, że okrągły stół ułatwia komunikację wewnątrz pomieszczenia, nawet jeżeli postawimy go na środku pokoju, jest łatwy do obejścia i co ważne – pomieści jednocześnie więcej osób niż stół prostokątny.

Zauważcie, że projekt tego mieszkania zakłada usytuowanie sofy naprzeciwko okna. Takie rozwiązanie szczególnie mi się podoba, gdyż rośliny doniczkowe, które posadzimy sobie na balkonie, zapewnią przyjemną atmosferę. Na telewizor można zawsze spojrzeć, siedząc w fotelu. Ten układ, podobnie jak dobre doświetlenie wnętrza sporych rozmiarów oknem uważam za duży plus.

Zobaczmy teraz, co mieści się w drugiej części mieszkania.

W mieszkaniu znajdują się dwie sypialnie o powierzchni 8,7 oraz 12,7 m2. Obydwa posiadają okna sięgające aż do podłogi. Jest to na pewno nowoczesny akcent. Widzę, że takie okna, które są typowe dla domów jednorodzinnych coraz śmielej wkraczają do zabudowy wielorodzinnej. Zwróćcie uwagę, że w mieszkaniu zaprojektowano też dwa miejsca na szafy w zabudowie – w korytarzu oraz w sypialni rodziców. Jak wspomniałam wcześniej, przestrzeń pomiędzy strefą dzienną a sypialniami oddziela również łazienka, w której znalazło się miejsce na pralkę, suszarkę oraz wannę.

Mieszkanie nr 2: Jest podobne do poprzedniego, ma 2 pokoje, aneks kuchenny i balkon. Całość na powierzchni 54 m2.

W tym mieszkaniu mamy dwie identycznych rozmiarów sypialnie, łazienkę o takim samym układzie i wielkości, co w pierwszym lokalu, jednak różnica jest w sposobie doświetlenia salonu i kuchni. Zauważcie, że w części dziennej mamy w tym przypadku dwa okna. Pierwsze zaprojektowano tuż przy aneksie kuchennym, jest wąskie, wysokie i sięgające do samej podłogi. Drugie okno znajduje się przy sofie i prowadzi na balkon. W tym salonie zmieszczą się takie same meble jak w poprzednim mieszkaniu, ale inaczej można je rozstawić. W tym przypadku architekt zaproponował telewizor jako punkt skupiający uwagę osób wypoczywających na sofie. Wcześniej było to okno wychodzące na balkon. Jestem ciekawa, która opcja bardziej pasuje do Waszego stylu życia!

Na koniec ciekawostka. Pod lasem, tuż obok Osiedla Dąbrówka – Leśna Polana zagospodarowano teren pod ekologiczne uprawy ziół, warzyw i owoców, gdzie każdy z mieszkańców może za symboliczną opłatę wynająć grządkę i cieszyć się własnymi plonami “prosto z krzaczka”, co sprzyja nie tylko utrzymaniu zdrowej diety, ale także zachowaniu równowagi życiowej i spędzaniu czasu wolnego w kontakcie z naturą.

Ile kosztuje nowe mieszkanie na osiedlu dewelopera LINEA? Ceny nowych mieszkań w budynku typu QUATTRO zaczynają się od 398 tys. zł za lokal w stanie deweloperskim. Pełną ofertę mieszkań i aktualnie dostępne metraże znajdziecie oczywiście na stronie internetowej dewelopera osiedla, firmy LINEA.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 26.10.2023 r.