Dom BLIŹNIAK MARZEŃ – Piękny i praktyczny! Wnętrza w stylu Hampton / Katarzyna Fanajło

Dom bliźniak MARZEŃ w stylu HamptonJeśli tęsknicie za przyjemnym, ciepłym klimatem to ten odcinek jest właśnie dla Was! Tym razem oglądamy wnętrze domu, urządzone w lekkim niczym nadmorska bryza stylu Hampton! – Kolory oddają to, co chciałyśmy tutaj osiągnąć. Biel, odcienie błękitów, czy turkusów, które pojawiają się na morzu, na niebie, na każdej plaży, takie piaskowe kolory i plecionki – to akcenty, które nas wprowadzają w wakacyjny styl. – mówi architekt Kasia Fanajło, autorka projektu wnętrza. Jeśli dodamy do tego nowoczesne rozwiązania funkcjonalne połączone z klasyką, oraz wygodne meble to otrzymamy idealny przepis na otulającą przestrzeń! Musicie wiedzieć, że ten projekt domu w zabudowie bliźniaczej ma jednak pewne kompromisy. Skosy w sypialni i w łazience, długa i wąska kuchnia, oraz nieduży przedpokój to niektóre przykłady. Mimo to, Kasia sprytnie wykorzystała każdy metr! Zapraszam na wspólne zwiedzanie wnętrza!

Gość odcinka: architekt wnętrz Katarzyna Fanajło
Odcinek powstał we współpracy z Partnerami:
Befame, w odcinku zobaczycie narożnik do salonu Rio
Meblarnia, gdzie zamówisz stylowe meble na wymiar, w tym regały widoczne w tej aranżacji

Autor zdjęć wnętrza: Krzysztof Strażyński

Na parterze domu w pierwszej kolejności zwiedzamy funkcjonalny przedpokój z pomysłową szafą wykonaną na wymiar, oraz piękną, osobną kuchnię, w której na wąskiej przestrzeni udało się połączyć funkcję stołu z wymarzoną wyspą kuchenną. – Kuchnia powstała z połączenia dwóch mniejszych pomieszczeń. W efekcie jest dość długa i wąska. – opowiada architekt Kasia Fanajło.

– Wyspa kuchenna ma 3 metry długości i 70 cm szerokości. Nie mieliśmy miejsca na wstawienie takiego klasycznego stołu, stąd ten pomysł, żeby jednak przedłużyć tę wyspę.

– Nogi, które się tutaj znalazły są nietypowym rozwiązaniem. One nawiązują do stołu w jadalni. Zostały zamówione na odpowiednią wysokość po to, aby uzyskać zlicowaną idealnie wysokość z blatem kuchennym.

Na filmie szczegółowo pokazujemy, jak łatwo możecie rozwiązać kwestię przechowywania oraz organizację wąskiej kuchni. Moją uwagę fakt, że Kasia zdecydowała się na wstawienie lodówki do zabudowy o niestandardowej szerokości wynoszącej 70 cm, podczas gdy zazwyczaj takie lodówki mają szerokość 60 cm. – One nie spełniają do końca swojej funkcji, gdy potrzebujemy po prostu trochę więcej miejsca na przechowywanie w środku. – tłumaczy projektantka.

Kolejnym smaczkiem jest podświetlany kredens w nowoczesnej formie, gdzie właścicielka domu chętnie eksponuje ulubioną zastawę. I tutaj czas na dwa słowa o stylu Hampton.


Styl Hampton w nowoczesnym wydaniu:

  • Zabudowa meblowa w kuchni bazuje na zestawieniu frontów w tonacji bieli i zgaszonego granatu. – To są klasyczne kolory dla tego wykończenia. – przyznaje projektantka. W strefie prywatnej przechodzą one w bardziej pogodny, rozświetlony słońcem błękit.
  • Pojawia się również motyw klasycznej ramki na frontach meblowych i oczywiście sztukateria na ścianach. Natomiast chromowane uchwyty i oprawy oświetleniowe dodają trochę blasku. – kontynuuje Kasia.
  • Kolejnym charakterystycznym elementem w tym stylu jest również biały, solidny regał, który stanowi jako całość element dekoracyjny. Przedmioty, które znalazły swoje miejsce na półkach nie są przypadkowe. Przywodzą na myśl podróże. Ich staranną aranżacją, oraz dopasowaniem wysokości poszczególnych półek do lamp gabinetowych również zajęła się Katarzyna. – Dzięki współpracy z Meblarnią wiedziałam, że mogę sobie pozwolić na indywidualne dopasowanie mebla do potrzeb tej konkretnej przestrzeni. Warto też zwrócić uwagę na solidność wykonania i dopracowane detale, takie jak ramki, oraz tak zwany shiplap widoczny z tyłu, za regałem. – wymienia.
  • Różne odcienie błękitów zestawione z bielą pojawiają się konsekwentnie we wszystkich strefach domu. Naturalne tkaniny, takie jak len, oraz wiklina i plecionki podobnie. Materiały, faktury, kolory i dodatki – one wszystkie przywodzą na myśl skojarzenia z nadmorskim kurortem.

Narożnik Rio od Befame – dzięki modułowej konstrukcji – można indywidualnie dopasować do swojej przestrzeni.

Wygodne siedzisko i piękna tkanina dają wrażenie luksusu, a staranne wykończenie mebla widać w każdym detalu.

– Przestrzeń salonu, który ma 45m2 podzieliliśmy na strefy. Natomiast bardzo zależało nam na pozostawieniu miejsca na fotel do czytania, który musiał tam się znaleźć, oraz narożnik. – To jest model Rio od Befame. – opowiada dalej Kasia. – Klientka jest wysoką kobietą, więc zwróciłyśmy uwagę na to, że tutaj mamy taką fajną opcję. Te poduchy można przełożyć i dopasować głębokość siedziska do osoby niższej, lub wyższej. Są bardzo miękkie, lekkie,puszyste, więc niesamowicie wygodne. Zagłówki wykończone w formie takiego wałka z tyłu są bardzo efektowne z drugiej strony i to pozwala nam zastosować taki mebel w przestrzeni otwartej. – podkreśla autorka projektu wnętrza.

Metamorfoza domu obejmowała również przestrzeń pod skosami na poddaszu.W nowym odcinku zaglądamy do łazienki ze skosem, gdzie udało się zmieścić zarówno wannę wolnostojącą, prysznic, jak również szafkę pod umywalkę połączoną z wymarzoną toaletką.

– Odcienie błękitów powinny scalać całą przestrzeń domu, bo wtedy czujemy, że ta przestrzeń jest większa.

– Nawiązanie w łazience mamy w dwóch elementach.Pierwszy to szafka zrobiona na wymiar pod umywalkę, która płynnie przechodzi w toaletkę, o której marzy chyba każda kobieta. Po drugiej stronie mamy płytki szkliwione w kilku odcieniach błękitu. Przez ich pionowe położenie możemy wizualnie podciągnąć przestrzeń do góry. – podkreśla autorka projektu.

W każdym pokoju zobaczymy naturalne materiały, utrzymaną w spójnym stylu zabudowę meblową na wymiar, oraz ponadczasowe meble i dodatki przywodzące na myśl nadmorski styl Hampton.

Kasia Fanajło zdradza nam też sprawdzone sposoby na aranżację małej sypialni pod skosem. Oryginalna tapeta, osobna garderoba i klasyczne wezgłowie łóżka były marzeniem właścicielki tego domu. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Oglądaj cały, nowy odcinek “Domów Marzeń” na YouTube i poznaj więcej praktycznych pomysłów do domu i mieszkania! Sprawdź, jak możesz maksymalnie wykorzystać przestrzeń w domu typu bliźniak lub szeregowiec!

Artykuł zawiera lokowanie produktów: narożnika Rio marki befame, oraz wysokiej jakości regałów wykonanych na wymiar przez firmę Meblarnia.

Autor wpisu: Karolina Małecka
Kanał YouTube “Oglądamy domy marzeń”