Dom marzeń przyszłości – Ma most i ścianę wspinaczkową w salonie, szklaną sypialnię i motocykl na ścianie! / TRZY.BE Architekci

Dom marzeń przyszłości!Ten nowoczesny dom marzeń przyszłości łączy odważne rozwiązania do wnętrz, oraz zaskakujące pomysły na rozrywkę dla rodziny z dziećmi! Oglądamy szklany most zawieszony nad jadalnią, prowadzący na taras. Wysoka na dwie kondygnacje ściana wspinaczkowa w strefie dziennej, przeszklona łazienka i sypialnia z widokiem na korony drzew to kolejne, zaskakujące niespodzianki! Cała rodzina może gotować wspólnie w kuchni z wyspą długą aż na 4 metry! Miejsce na przechowywanie zostało ukryte w wielofunkcyjnym czarnym boksie, a na betonowej ścianie – zamiast rzeźby – wisi zabytkowy motocykl! Dom z Motocyklem posiada też duży garaż o powierzchni 60m2, oraz nowatorskie ogrzewanie hybrydową pompą ciepła! To tylko niektóre niesamowite elementy tego energooszczędnego projektu domu w środku lasku brzozowego! Zapraszam do środka!

Kolejnym wyróżnikiem projektu jest sama bryła Domu z Motocyklem precyzyjnie wpisana w las brzozowy, oraz wspaniałe otwarcie wnętrza na otaczający, leśny ogród. To zasługa perfekcyjnie rozplanowanych okien, które wpuszczają światło do konkretnych pomieszczeń o odpowiedniej porze, zgodnie z rytmem dnia czteroosobowej rodziny.

Szczegóły projektu domu przybliżają architekci: Filip Banach oraz Paula Łut z pracowni TRZY.BE Architekci

Film powstał w ramach współpracy reklamowej z marką WIŚNIOWSKI, która objęła odcinek Patronatem. Architekci oraz mieszkańcy wspólnie wybrali do domu najwyższej klasy, aluminiowe drzwi wejściowe Creo oraz bramę garażową Unitherm w tym samym wykończeniu. Zobacz więcej na temat tych produktów: Aluminiowe drzwi wejściowe Creo brama garażowa: UniTherm

– Mieszkańcy są bardzo otwarci i żywiołowi i chcieli, aby ten dom był dopasowany do tego, jaka jest ich rodzina. Aby była to przestrzeń, do której mogą zaprosić wielu znajomych, wspólnie gotować. Aby dzieci i dorośli mogli się tutaj świetnie bawić. – mówi architekt Paula Łut

Stąd duże, połączone ze sobą strefy: jadalni, obszernej kuchni z dużą wyspą, oraz salonu z pokaźnych rozmiarów sofą modułową, której elementy można ze sobą dowolnie zestawiać.

Duża garderoba w strefie wejściowej, sprzęty AGD, kącik kawowy, spiżarnia – te wszystkie elementy pozostają z kolei ukryte. – Projektując ten dom, bardzo ważna była dla nas perfekcyjna komunikacja. Domownicy, wychodząc z garażu, wchodzą prosto do wiatrołapu, w którym jest wejście do przestronnej garderoby.- tłumaczy na filmie architekt Paula Łut.

– Zawsze zastanawiamy się, gdzie umieścić dodatkowy schowek, stąd pojawił się charakterystyczny czarny kubik.

– Ten kubik łączy wiele funkcji – spiżarni, mebla audio i tv, barku, oraz kuchni. Jednocześnie dzieli i łączy wszystkie funkcje, znajdujące się na parterze. Od strony wejścia, mieszczą się w nim ukryte drzwi do spiżarni. od strony kuchni, mamy tam lodówkę, wszystkie sprzęty i miejsce na przechowywanie. Od strony jadalni jest duży, podświetlony barek ze szklanymi frontami. Natomiast, od strony salonu jest uchwyt na telewizor, a jednym z jego modułów jest kolumna głośnikowa. – wymienia.

– Jednym z odważnych pomysłów była chęć posiadania w domu ściany wspinaczkowej aż przez dwie kondygnacje, oraz siłowni. Strefy te miały bezpośrednio przylegać do salonu, ale nie być widoczne z salonu. Stąd powstała betonowa ściana. Oprócz tego, że zasłania ścianę wspinaczkową, do tego usztywnia cały budynek. – tłumaczy architekt Filip Banach.

Kolejnym charakterystycznym elementem wnętrz domu jest strefa rodziców obejmująca przeszkloną łazienkę i sypialnię z widokiem na korony drzew. Nowoczesne wnętrza cechuje także wyraźne oddzielenie strefy rodziców od strefy dzieci,.

Na moim kanale YouTube Oglądamy domy marzeń, razem z architektami oglądamy cały energooszczędny dom z dużymi oknami. Choć minimalistyczny i bardzo przestronny – jest także ciepły w odbiorze. To zasługa połączenia industrialnych elementów z drewnem. Fronty zabudowy meblowej kuchni wykonane są z forniru dębowego. Razem z cegłą na elewacji, drewnianą podłogą, wygodną modułową kanapą, oraz sufitem wykończonym również drewnem wprowadzają element przytulności. Ciekawym akcentem jest podświetlana mapa świata widoczna na ścianie.

Dom rodzinny z zadaszonym tarasem naziemnym, oraz drugim tarasem przy sypialni, na który wychodzimy szklanym mostem, został starannie dopasowany do naturalnego, dzikiego charakteru działki. Ustalenie położenia domu względem stron świata oraz względem naturalnego zadrzewienia wymagało jednak szczególnego podejścia.

Jak zatem zbudować dom w środku lasu? Mieszkańcom zależało na zachowaniu jak największej liczby drzew na działce, które teraz można podziwiać przez duże okna. W celu wyznaczenia miejsca pod budowę domu wykorzystano nowoczesny sprzęt. Dzięki urządzeniom wyposażonym w moduły GPS, wyznaczono siatkę drzew. Docelowo, na zadrzewionej działce stanął dom dwukondygnacyjny z poddaszem oraz aż 60m2 garażem.

Artykuł zawiera lokowanie produktów marki Wiśniowski.