To mieszkanie 50 m2 Kasia zamieniła w mały apartament! Wykorzystała każdy metr! / Laskowska Wnętrza

Jak urządzić małe mieszkanie 50m2, w którym przeszkadzają nam piony instalacyjne, a kuchnia nie ma okna? Kasia z pracowni Laskowska Wnętrza zamieniła ten trudny układ w wymarzony apartament dla 6-osobowej rodziny! Jak udało jej się zyskać dodatkowe miejsce na przechowywanie na niedużej przestrzeni? Dziś zobaczymy, gdzie ukryła pralkę oraz pomysłowe szafy na wymiar w dwupokojowym mieszkaniu! Sprawdzimy, czy łazienka 5 m2 z pionem biegnącym pośrodku może stać się łazienką marzeń!

Jakie nowoczesne rozwiązania sprawdziły się w projekcie kuchni 6m2, w przedpokoju, oraz w salonie z jadalnią? Jak udekorować sypialnię? Czy płytki na podłodze imitujące drewno to dobry pomysł? Jak wykończyć ścianę nad blatem w kuchni? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym odcinku “Domów Marzeń”! Poznajcie praktyczne inspiracje do wnętrz, modne materiały wykończeniowe, oraz eleganckie meble do przytulnego, małego domu.

Zapraszam Was do środka! Świetny efekt w tej aranżacji daje widok marzeń na morze, widoczny z każdego miejsca.

Projekt wnętrz i wykończenie pod klucz: Laskowska Wnętrza https://laskowskawnetrza.com/

Strefę przedpokoju wyznaczają szafy ukryte i zabudowane między pionami instalacji wodno -kanalizacyjnej. Jedna ukryta zabudowa meblowa to szafa gospodarcza z lustrzanym frontem, który optycznie powiększa wnętrze, a druga to szafa na ubrania z frontami z płyty laminowanej zdobionej delikatnymi lamelami. Zaraz przy wejściu zaplanowano też wieszaki na kurtki.

Idąc dalej, wchodzimy do wąskiej łazienki 5m2, gdzie kolejny pion biegnący przez sam środek pomieszczenia wyznacza strefę prysznica walk in, toalety, oraz zabudowy meblowej kryjącej pralkę, zaskakująco dużo półek na ręczniki i środki czystości! Ale to nie wszystko! Obok udało się jeszcze zmieścić płytką szafkę na kosmetyki. Lamele na frontach meblowych, wielkoformatowe szare płytki z motywem lastryko, oraz szkło ornamentowe na ściance prysznicowej na wymiar, plus do tego czarna armatura tworzą nowoczesną aranżację łazienki z charakterem.

Następnie, oglądamy niedużą, ale nowoczesną kuchnię, która jest ciemna i wąska. Aby ją optycznie powiększyć, Kasia połączyła przeszkloną witrynę na naczynia z otwartymi półkami, oraz z pojemnymi szufladami. Designerskim rozwiązaniem do kuchni jest wykończenie ściany nad blatem oraz użycie blatu kuchennego w podobnym stylu.

Ponieważ w tym mieszkaniu wrażenie robi piękny widok na morze, mamy duże okna od strony północnej, a na całej powierzchni mieszkania znalazła się podłoga inspirowana kolorami piasku. Ze względów praktycznych, jodełka na podłodze to wytrzymałe płytki gresowe, a nie drewno! Wymiary płytek podajemy w odcinku.

Strefa dzienna obejmuje okrągły stół z krzesłami w szarym kolorze, długą szafkę rtv, oraz dwie wygodne, rozkładane sofy w przyjemnym wykończeniu. Oglądamy także sypialnię, w której każdy poranek rozpoczynamy podziwianiem pobliskiej plaży. Świetny nastrój tworzy miękkie wezgłowie łóżka i tapeta. Dajcie znać w komentarzu, jak Wam się podoba!