Angelika i Alek zbudowali parterowy DOM MARZEŃ – prosty, ale wygodny! Modułowa stodoła w 4 miesiące!

Angelika i Alek zbudowali parterowy dom marzeń w 4 miesiące pod klucz! Jest prosty i szybki w budowie, ale bardzo wygodny! Mieszkańcy wyjaśniają, jak udało im się zaoszczędzić na budowie domu parterowego na wąskiej działce. Energooszczędny dom szkieletowy typu modułowa stodoła wyróżnia praktyczny projekt, idealny dla rodziny! Znajdziemy tutaj trzy sypialnie, dwie łazienki, przestronny salon z jadalnią, oraz kuchnię ze spiżarnią i pralnię. Przytulne wnętrze domu i taras mieszkańcy wykończyli samodzielnie. W tym odcinku otworzą przed nami drzwi swojego domu i pokażą sprawdzone sposoby na przechowywanie w domu z dziećmi, tanie ogrzewanie prądem, zadaszenie tarasu oraz zielony trawnik jak dywan! Zapraszam Was do środka!

Ten odcinek Domów Marzeń powstał w ramach współpracy reklamowej z partnerem, firmą Aries Power Equipment, dystrybutorem najszybszych robotów koszących na świecie, Honda Miimo: Dla Widzów naszego kanału partner stworzył ofertę specjalną: robot Honda Miimo 3000 z kosą akumulatorową Honda HHT 36 BXB w cenie robota. Link do oferty: https://www.mojahonda.pl/oferta-miimo…

Bohaterowie odcinka: Angelika i Alek / Instagram: modulowa_stodola

Projekt gotowy domu parterowego Kira II: https://www.dobredomy.pl/projekt/kiraII/ ze zmianami N – Des – Projekt Biuro Projektowe.

Ile kosztuje dom z filmu w 2024 roku?

Koszt budowy domu parterowego w wersji z garażem w technologii tradycyjnej wynosi od 609 tys. zł. Budując (w technologii tradycyjnej, murowanej) mniejszy dom bez garażu z serii Kira zapłacimy w 2024 roku od 421 tys. zł, podaje pracownia Dobre Domy. Co zawiera ten koszt?

  • Szczegóły kosztorysu budowy domu: https://www.dobredomy.pl/projekty/kos…
  • Ile kosztuje dom modułowy w 2024? Jak wynika z mojej analizy, koszt budowy domu z prefabrykatów drewnianych wynosi orientacyjnie od 4 – 4,5 tys. zł/m2 za stan surowy zamknięty.

Jak zaoszczędzić na budowie domu energooszczędnego i zyskać praktyczny układ pomieszczeń? Dla mieszkańców priorytetem była szybka budowa domu z zacisznym ogrodem, oraz dodatkowe pomieszczenia takie jak pralnia, zamykany wiatrołap i ukryta spiżarnia. Jednocześnie, chcieli zbudować dom, który pozwoli spełnić marzenie o wysokim salonie i przesuwnym oknie tarasowym z widokiem na leśny ogród.

Mieszkańcy zdecydowali się na prostą, parterową bryłę domu. Zamiast garażu, postawili wiatę oraz domek narzędziowy, które – według ich wyliczeń – kosztowały pięć razy mniej niż budowa garażu.

Aby obniżyć koszty budowy 2024, mieszkańcy zrezygnowali w 145m2 domu parterowym z osobnej garderoby, a w jej miejsce postawili małą łazienkę i osobną pralnię z wejściem od strony wiatrołapu. W projekcie nowoczesnej stodoły znalazły się łącznie 3 sypialnie, domowe biuro, które może pełnić funkcję pokoju gościnnego, oraz druga łazienka i oczywiście salon z jadalnią i kuchnią. Część dzienna oddziela strefę dzieci od strefy rodziców, zapewniając prywatność wszystkim domownikom.

Okno SMART SLIDE jest tańsze niż okno HST w salonie! Na filmie wyjaśniamy, na czym polega
różnica między tymi przesuwnymi oknami tarasowymi. Kolejnym sposobem na obniżenie kosztów budowy jest elektryczne ogrzewanie, czyli ogrzewanie przewodami grzejnymi. Na filmie odpowiadamy na pytanie, ile kosztuje ogrzewanie prądem w 2024 roku!

Zaproszę Was także na taras i do leśnego ogrodu! Czy markiza tarasowa to dobry wybór zadaszenia tarasu? Odpowiedzi na te pytania i znacznie więcej inspiracji do domu i ogrodu poznacie w odcinku!