Gdzie warto mieszkać? Mosina i Krosno – wygodne miejsce do życia blisko Poznania

Rynek w MosinieCo przyciąga mieszkańców do Mosiny? Lepsze ceny mieszkań niż w innych gminach pod Poznaniem, przyjazne otoczenie oraz wyjątkowe tereny rekreacyjne Wielkopolskiego Parku Narodowego i Rogalińskiego Parku Krajobrazowego. Blisko takiej przyrody można znaleźć nowe mieszkanie czy dom w przystępnej cenie.

Mosina (13 km od Poznania) to klimatyczne miasteczko z rozwiniętym zapleczem handlowo–usługowym. Uwagę zwraca zabytkowy rynek, który wciąż tętni życiem, jak również Kanał Mosiński, wzdłuż którego ciągnie się promenada. Liczba mieszkańców Mosiny systematycznie rośnie za sprawą nowych osiedli mieszkaniowych  ze starannie utrzymaną infrastrukturą. Ich wybór jest szeroki:

 • Kolejną propozycją PB Lechbud w Mosinie jest Osiedle Królewskie składające się z niemal 70 domów szeregowych o powierzchni 110 m2 z ogródkami. Co ciekawe i obecnie nieczęsto spotykane, nowe domy w Mosinie są podpiwniczone. W porównaniu z szeregowcami w Plewiskach czy Komornikach cena domów jest konkurencyjna i wynosi 290 tys. zł.
 • Dużym powodzeniem cieszy się najnowsze Osiedle Lech-budu, czyli Osiedle Chełmońskiego. Osiedle wygrywa z konkurencją dzięki podziemnej hali garażowej, nowoczesnej architekturze. Koszt zakupu mieszkania na Osiedlu Chełmońskiego w Mosinie jest konkurencyjny – wynosi od 129 tys. zł do 308 tys. zł. W ramach osiedla powstały mieszkania o zróżnicowanej powierzchni wynoszącej od 34 do 71 m2, w tym lokale z dużymi balkonami (nawet do 15 m2) albo nawet ze 113-metrowymi tarasami na parterze. Kompleks składa się z czterech niskich budynków wielorodzinnych, co nadaje inwestycji kameralny charakter. Mieszkania są już gotowe. Większość znalazła już nabywców, ale inwestor planuje budowę drugiego, podobnego osiedla mieszkalnego w Mosinie.
 • Nowe mieszkania w Mosinie powstały w ramach Osiedla Słoneczne Zacisze. Dostępne są mieszkania 47 – metrowe na parterze lub 57 na piętrze – każde z ogródkiem oraz wiatą garażową lub miejscem postojowym.Ceny lokali wynoszą od 243 do 269 tys. zł.
 • Spółka Swój Dom ma w ofercie ostatnie mieszkania na Osiedlu Morena w Krośnie. W czterech nowoczesnych budynkach wielorodzinnych powstało łącznie ponad 60 mieszkań. Ceny mieszkań obecnie wynoszą około 250 tys. zł za mieszkanie 63 m2.

Osiedle Królewskie w Mosinie to funkcjonalna przestrzeń domu z ogrodem i przyjazne otoczenie. Sprawdź dlaczego rekomendujemy tę ofertę.

Deweloperzy równie chętnie inwestują w najbliższej okolicy Mosiny, zwłaszcza w Krośnie.

 • Jednym z nich jest Lechbud, znany m.in. z budowy Osiedla Miodowego w Krośnie. Osiedle budynków wielorodzinnych zostało oddane do użytku w marcu br. ale wszystkie z blisko 180 mieszkań znalazły właścicieli już w trakcie budowy. Nic w tym dziwnego. Opinie o Osiedlu Miodowym w Krośnie są wyłącznie pozytywne. Osiedle zlokalizowane niedaleko Wielkopolskiego Parku Narodowego posiada ponadstandardową infrastrukturę. Deweloper Lechbud wybudował nie jedno, jak to najczęściej bywa na podpoznańskich osiedlach, lecz kilka placów zabaw oraz boisko do gry w koszykówkę. Zadbał też o tereny zielone oraz utwardzone drogi i oświetlenie. Na terenie Osiedla Miodowego w Krośnie znajduje się Galeria Familijna z marketem Biedronka i szeregiem mniejszych sklepów, co korzystnie wpływa na komfort mieszkania w Krośnie.
 • Zaraz obok znajduje się spore jak na ten rejon, bo liczące ponad 230 mieszkań Osiedle Olszynka. Wszystkie mieszkania w 4-piętrowych budynkach zostały sprzedane, na co wpływ miały atrakcyjne ceny – od 3 300 zł za metr kwadratowy.

Na nowych osiedlach w Krośnie mieszkają przeważnie rodziny z dziećmi. Jak gmina dba o nowych mieszkańców? Jak się mieszka w Krośnie? Na miejscu działa przedszkole i szkoła podstawowa i Świetlica Wiejska. Z Krosna do sąsiedniej Drużyny prowadzi bezpieczna droga rowerowa. Wymienione udogodnienia w zestawieniu z ofertą tanich mieszkań koło Poznania przekładają się na dobrą jakość życia w Krośnie.

Jak można dojechać z Mosiny do Poznania samochodem pokazuje mapa:

Mapa - dojazd do Poznania z Mosiny i Krosna (różne warianty)

Mapa – dojazd do Poznania z Mosiny i Krosna (różne warianty)

Obok połączenia drogowego, Mosina ma świetne połączenie kolejowe z Poznaniem. Pociągi jeżdżą z dużą częstotliwością, a czas przejazdu do stacji Poznań Główny wynosi niecałe 30 minut.  Osoby dojeżdżające z Mosiny do Poznania pociągiem w najbliższych latach zyskają nowe, zintegrowane węzły przesiadkowe. Dzięki temu, będzie można jeszcze wygodniej dotrzeć do szkoły i pracy w centrum.

Plusy i minusy mieszkania w Mosinie i Krośnie:

 • + mieszkania deweloperskie w dobrej cenie
 • + korzystne ceny działek
 • + sąsiedztwo terenów zielonych – WPN i rzeka Warta, Rogaliński Park Krajobrazowy
 • + szybki i sprawny dojazd do Poznania koleją
 • + nowe osiedla stanowią przyjazne miejsce dla rodzin z dziećmi, deweloperzy i gmina konsekwentnie budują niezbędna infrastrukturę, w tym zaplecze sportowo-rekreacyjne, edukacyjne, techniczne
 •  brak trasy szybkiego ruchu prowadzącej do Poznania

bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 22.11.2017

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →

Dodaj komentarz