Warta Park w Luboniu – kontrowersyjne osiedle pod Poznaniem

Osiedle Warta Park, Luboń - deweloper PAJOOsiedle Warta Park w Luboniu (deweloper Pajo) docelowo ma objąć 2 tysiące mieszkań w 19 niskich blokach położonych tuż nad Wartą, u zbiegu ulic 3 Maja i Armii Poznań oraz przy ulicy Jachtowej w Luboniu. Inwestycja Pajo budzi sporo kontrowersji ze względu na opóźnienia w jej realizacji oraz liczne, zgłaszane przez mieszkańców zaniedbania ze strony dewelopera. Obawy części klientów budzi również brak adekwatnych zabezpieczeń przeciwpowodziowych na osiedlu sąsiadującym z rzeką.

Tanie mieszkania w Luboniu od Pajo – czy warto?

Część budynków jest już gotowa, więc samemu można zobaczyć, jak w rzeczywistości wyglądają tanie mieszkania w Luboniu. Deweloper Pajo buduje tutaj, podobnie jak w innych lokalizacjach – z prefabrykatów, które należą do najtańszych dostępnych na rynku materiałów. Cały kompleks ma bardzo prosty styl. Każdy z budynków jest za to wyposażony w windę i podziemną halę garażową. Deweloper Pajo obiecuje, że na terenie kompleksu powstanie przedszkole i sklep, a w przylegających do osiedla budynkach pofabrycznych – kompleks handlowo–biurowy. Nie informuje jedynie – kiedy ma to nastąpić.

Powierzchnia mieszkań na Osiedlu Warta Park w Luboniu waha się od około 30 m2 aż po ponad 100-metrowe apartamenty z antresolami. Część mieszkań jest już zamieszkała. Jeszcze do niedawna mieszkańcy bloków na Osiedlu Warta Park mieszkali tu jednak “nielegalnie”, ponieważ deweloper długo zwlekał z załatwieniem formalności związanych z oddaniem lokali do użytkowania. Opóźnień było więcej. Niektórzy klienci firmy Pajo czekali na swoje mieszkania znacznie dłużej niż zakładała umowa, jak również zgłaszali liczne usterki w mieszkaniach, z naprawą których deweloper się nie śpieszył. Z tego powodu opinia o deweloperze Pajo jest obecnie mocno podzielona.

Lokalizacja osiedla Warta Park tylko pozornie jest atrakcyjna. Widok na rzekę zapewniają jedynie wybrane 100-metrowe apartamenty, zaś nad samą Wartą przebiega jedynie ścieżka rowerowo-spacerowa. Tereny nadwarciańskie w Luboniu nie są odpowiednio zagospodarowane. Bywają nawet zaśmiecane, w tym również stanowią wybieg dla psów, przy czym właściciele nie zawsze po swoich czworonogach sprzątają. Sam Luboń w mojej ocenie również nie należy do najbardziej przyjaznych miejsc do życia pod Poznaniem. Mieszkańcy chwalą sobie przede wszystkim krótki czas dojazdu do stolicy Wielkopolski i możliwość wyboru między samochodem, pociągiem i autobusem. Sąsiedztwo Poznania i autostrady A-2 oraz rozwinięte zaplecze handlowo-usługowe to niestety jedyne plusy tej zatłoczonej miejscowości. Minusem lokalizacji jest tłok, niski poziom infrastruktury drogowej i rekreacyjnej oraz brak odpowiednich terenów zielonych w pobliżu osiedli mieszkaniowych. Ten temat szerzej opisujemy w artykule pt. Gdzie warto mieszkać? Luboń – tłok i niski standard.

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →

Ceny mieszkań na Osiedlu Warta Park zaczynają się od 3,8 tys. zł/ m2, a kończą się na ponad 4,5 tys. zł/ m2. Mieszkania są dostępne w programie MDM. Kto skusi się na tak konkurencyjną cenę, ten musi się jednak liczyć z potencjalnym ryzykiem dotyczącym dotrzymania przez dewelopera wyznaczonych terminów, jak i dopełnieniem formalności związanych z nabyciem lokalu.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 23.11.2015

Szeregowiec numer 1!

Zobacz zwycięzcę Rankingu! – najwygodniejszy szeregowiec pod Poznaniem. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-krolewskie-yt-play-300x169