Osiedle Dąbrowa – mieszkania pod Poznaniem z widokiem na las

Osiedle Dąbrowa – nowe domy i mieszkania pod Poznaniem w gminie DopiewoKameralne Osiedle Dąbrowa to jedyna możliwość zakupu nowego mieszkania pod Poznaniem z podwójnym garażem, zalesionym ogrodem i widokiem na las. Mieszkania w willach na Osiedlu Dąbrowa zapewniają spokój i szybki dojazd do centrum Poznania.

Nawet w bliskim sąsiedztwie Poznania można znaleźć wygodne mieszkanie w dobrej cenie i – co najważniejsze – z ładnym widokiem. Zlokalizowane we wsi Dąbrowa (gmina Dopiewo) Osiedle Dąbrowa, to kompleks sześciu willi podmiejskich znajdujących się jedynie 15 km od ścisłego centrum Poznania. Do autostrady A2 dojedziemy stąd w pięć, a do stolicy Wielkopolski w kilkanaście minut. Stacja kolejowa w oddalonej o 1.5 km Dąbrówce umożliwia dojazd do Poznania w kwadrans.

Obok szybkiego połączenia komunikacyjnego z Poznaniem mieszkańcy Osiedla Dąbrowa mają zapewnioną intymność. I nie chodzi tu tylko o niewielkie rozmiary osiedla. Wille sąsiadują bowiem z leśnym zagajnikiem z jednej, oraz łąką i polem z zabudową jednorodzinną z drugiej strony. Do każdego z mieszkań przynależy rzadko spotykany na rynku, zadrzewiony ogród. Dzięki temu z każdego pokoju rozpościera się widok tworzący atmosferę spokoju i relaksu. Natura jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. Zupełnie inaczej niż w sąsiedniej, zatłoczonej osiedlami mieszkalnymi Dąbrówce.

 

Co jeszcze wyróżnia inwestycję? Na pewno funkcjonalne i obszerne mieszkania. W każdej z sześciu willi znajdują się trzy jednopoziomowe lokale. Dwa z nich, na parterze i pierwszym piętrze po 98 m2. Składają się na nie: przedpokój, cztery pokoje, kuchnia ze spiżarnią, balkon oraz łazienka i – co zwiększa komfort – dodatkowa toaleta. Do tego prawdziwa gratka, coś co trzeba podkreślić – mieszczący się w przyziemiu garaż na dwa samochody (rzecz niespotykana w żadnej z podpoznańskich inwestycji deweloperskich), oraz pomieszczenie gospodarcze w piwnicy. Chętni mogą nabyć klimatyczne poddasze z pozwoleniem na adaptację na samodzielne mieszkanie, zyskując 60 m2 powierzchni użytkowej. Do lokali na parterze oraz piętrze przynależy oczywiście ogródek. Co ważne, – już zadrzewiony.

W pobliżu Osiedla Dąbrowa znajduje się nowoczesne gimnazjum, szkoła podstawowa oraz  zaplecze handlow-usługowe w sąsiedniej Dąbrówce. Większe zakupy można robić w CH Auchan Swadzim, gdzie dojedziemy w 10 minut.

W oddalonym o 13 km Tarnowie Podgórnym powstaje kompleks basenowy Tarnowskie Termy. Jeszcze bliżej, bo zaledwie 7 km od Dąbrowy znajduje się Jezioro Lusowskie z piaszczystą plażą, boiskiem i trasami spacerowo – rowerowymi. Tuż za osiedlem mieści się Las Zakrzewski – idealne miejsce dla rowerzystów i nie tylko.

Czy funkcjonalny układ pomieszczeń, ładny widok na zieleń oraz garaż na dwa auta to wystarczające powody, aby zainteresować się Osiedlem Dąbrowa? Okazuje się, że jest kolejny – dobra cena. Za mieszkanie w stanie deweloperskim o powierzchni 101 m2 z garażem i piwnicą (48 m2) trzeba zapłacić od 319 tys. zł, co daje 2140 zł/m2. Czy trzeba dodawać coś jeszcze?


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 12.11.2015

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →