RAPORT: Gmina Rokietnica – Nowe osiedla deweloperskie – Obwodnica impulsem do rozwoju

Rokietnica – Osiedle Kalinowe, Ville Bonaparte, Osiedle Przy Trakcie.Nowe mieszkania i domy na sprzedaż w Rokietnicy są coraz chętniej wybieraną alternatywą dla inwestycji w sąsiednich gminach. Rokietnica zyskała na atrakcyjności zwłaszcza po otwarciu ostatniego odcinka Zachodniej Obwodnicy Poznania. Jakie nowe osiedla deweloperskie powstają w Rokietnicy? Jaki standard oferują? Zobacz aktualne oferty sprzedaży nowych domów i mieszkań w Rokietnicy.

Najważniejszym atutem lokalizacji jest dostęp do obwodnicy Poznania (w Rokietnicy jest bezpośredni zjazd na obwodnicę) oraz alternatywne połączenie kolejowe.

Pociągiem z Rokietnicy do centrum Poznania można dojechać w zaledwie 15 minut. Co ważne, dworzec zostanie w najbliższych latach zmodernizowany. Zachodnia Obwodnica pozwala na sprawne dotarcie do Poznania w 15 – 20 minut.

Obwodnica zapewnia także dobre połączenie komunikacyjne szybką, bezkolizyjną trasą z innymi gminami w okolicy Poznania. Ale mimo korzystnej lokalizacji, tempo rozwoju Rokietnicy jest – póki co – nieco niższe niż takich sąsiednich gmin jak na przykład Tarnowo Podgórne czy Suchy Las. W Rokietnicy nie znajdziemy siedzib dużych firm, które generowałyby znaczne wpływy do budżetu gminy. Mimo to, gmina Rokietnica – dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym – zrealizowała w ostatnich latach kilka ważnych dla mieszkańców inwestycji, na czele z rozbudową i modernizacją szkoły podstawowej. W najbliższych latach zmodernizowany zostanie Dworzec PKP w Rokietnicy wraz z infrastrukturą towarzyszącą.


Rokietnica i okolice – nowe osiedla deweloperskie:


Osiedle Nowa Chabrowa

Nowa Chabrowa to kameralne osiedle w centrum Rokietnicy, obejmujące 8 mieszkań z garażami i ogrodami w zabudowie bliźniaczej. Każda połówka bliźniaka o powierzchni 140 m2 zapewnia szereg nowoczesnych udogodnień, takich jak system rekuperacji z wentylacją mechaniczną, bezprzewodowy system domu inteligentnego oraz instalacja odkurzacza centralnego. Co kluczowe, materiały klasy premium wykorzystano też przy budowie i wykończeniu bliźniaków, a sam projekt domu jest dobrze przemyślany. Na parterze zaplanowano jasny i przestronny salon o powierzchni aż 30 m2. Obok znajduje się częściowo wydzielona kuchnia (12 m2) – uwaga – z dodatkową spiżarnią, a także pierwsza z trzech łazienek. Drugą kondygnację tworzą 3 ustawne sypialnie (12, 14 i 16 m2). Bardzo podoba mi się wydzielenie prywatnej strefy rodziców, którzy będą mieć do dyspozycji największą sypialnię z dodatkową garderobą (3,7 m2) oraz własną łazienką. Do dyspozycji dzieci będzie kolejna, trzecia łazienka. We wszystkich pokojach znajdą się wysokie trzyszybowe okna z roletami zewnętrznymi sterowanymi elektrycznie. Ogrody będą zagospodarowane, z gotowym trawnikiem i nasadzeniami. Ceny dostępnych mieszkań w stanie deweloperskim wynoszą aktualnie 647 tys. zł. Istnieje możliwość zakupu mieszkania wykończonego pod klucz w trzech standardach do wyboru, co w mojej opinii jest wygodnym rozwiązaniem, gdyż nie musimy samodzielnie szukać ekip remontowych ani nadzorować ich prac. Sprawdź szczegóły w recenzji osiedla!


Osiedle Nowa Rokietnica

Oszczędny, nowoczesny projekt to cecha Osiedla Nowa Rokietnica powstającego przy ul.Trakt Napoleoński w Rokietnicy. Nowe osiedle obejmuje bliźniaki z garażami o powierzchni 110 m2 każdy. Na parterze bliźniaka przewidziano wiatrołap, pokój dzienny z aneksem kuchennym o powierzchni 28 m2 oraz toaletę i jednostanowiskowy garaż. Piętro to trzy sypialnie (dwie duże, o powierzchni około 14m2 i jedna mała o powierzchni 8,5 m2), oraz garderoba i łazienka. Budynki mają płaskie dachy, więc w sypialniach nie ma skosów. Pierwsze bliźniaki są gotowe i znalazły już nabywców. Planowana jest dalsza rozbudowa, ale szczegółów na razie brak. Docelowo na Osiedlu Nowa Rokietnica ma powstać kilkadziesiąt nowych mieszkań. Czytaj pełną recenzję osiedla!


Osiedle Klonowe w Rokietnicy

Dwupoziomowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera Spot Development znajdują się przy ul. Klonowej w Rokietnicy. Osiedle obejmuje łącznie 5 budynków wielorodzinnych. W każdym z nich znajdują się po 4 mieszkania o powierzchni od 94 do 101 m2. W mojej opinii nowe mieszkania na sprzedaż wyróżniają przestronne wnętrza oraz duże okna (w tym okno przesuwne w salonie), a także sąsiedztwo lasu. Moim zdaniem, dla części klientów minusem mieszkań będą jednak relatywnie małe odległości dzielące budynki i związane z tym niższe poczucie prywatności. Czytaj opinię o Osiedlu Klonowym!


POLECAM! Działki budowlane na malowniczym terenie w Kobylnikach


Osiedle Gardenia

Nowe domy bliźniaki realizowane przez dewelopera Chronos Development przy ulicy Szkolnej w Rokietnicy są w trakcie budowy. Trwa montaż poszycia dachowego i wykańczanie dachów budynków z pierwszego etapu obejmującego budynki dwulokalowe typu C. W tym etapie powstają mieszkania o powierzchni wynoszącej 73 m2, które można nabyć w cenie od 315 tys. zł. Przyszli mieszkańcy odbiorą klucze do nowych mieszkań w II kwartale 2019 roku. Kolejny etap z większymi mieszkaniami – o powierzchni wynoszącej odpowiednio 91 i 103 m2 będzie realizowany w dalszej kolejności. Czytaj opinię o osiedlu!


Osiedle Probudzianka w Krzyszkowie

W Krzyszkowie graniczącym z Rokietnicą nowe osiedle realizuje firma Probud. Kompleks 50 domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej z garażami o powierzchni 128 m2 często wybierają młode rodziny z dziećmi oraz osoby szukające spokojnego miejsca do życia. Położenie blisko lasu oraz 1,5 km od jeziora z piaszczystą plażą sprzyjają wypoczynkowi i aktywnej rekreacji. Co ważne, domy budowane w technologii tradycyjnej posiadają cztery sypialnie, garaże i wyjątkowo duże ogródki, o czym szerzej piszę w Rankingu Bliźniaków. Bliźniaka w Krzyszkowie koło Rokietnicy można kupić w cenie 315 tys. zł. Podana cena obejmuje wykończenie zewnętrzne, natomiast wnętrze budynku klient wykańcza we własnym zakresie, dostosowując np. projekty instalacji do własnych potrzeb. Istnieje też możliwość zakupu bliźniaka w standardzie deweloperskim. Jeden z domów na Osiedlu Probudzianka można zobaczyć na filmie.


Ville Bonaparte

Przy Trakcie Napoleońskim w Rokietnicy powstaje kolejne nowe osiedle – Ville Bonaparte. Budowa 14. willi wielorodzinnych o charakterystycznej, ciekawej architekturze rozpoczęła się w lipcu 2016 roku. Docelowo powstaną tu mieszkania o powierzchni od 41 do 53 m2. Co ciekawe, na osiedlu można kupić mieszkanie z antresolą. Osiedle ma być również wyposażone w plac zabaw. Pierwsze mieszkania są gotowe. Ceny najtańszych mieszkań zaczynają się od około 4 tys. zł/m2, a najdroższych – z antresolami – wynoszą około 4,5 tys. zł/m2 (powierzchnia antresoli nie jest wliczona w cenę mieszkania).


Osiedle Komfortia

Niska zabudowa i przeszklone klatki schodowe mają być wyróżnikami budynków wielorodzinnych na nowym Osiedlu Komfortia w Rokietnicy, powstającym przy ul. Trakt Napoleoński. Mieszkania o powierzchni od 34 do 60 m2 budowane przez dewelopera Twoje M są gotowe. Ich ceny zaczynają się od około 4,5 tys. zł/m2.


Lake View Villas w Kobylnikach 

Nowe osiedle dewelopera Bona Vista obejmuje 12 mieszkań w budynkach dwulokalowych, w tym mieszkania z widokiem na Jezioro Kierskie. Mieszkania na sprzedaż o relatywnie dużej powierzchni wynoszącej 121 m2 są w trakcie budowy z termin realizacji przypadającym na wiosnę/lato 2019 roku. Mieszkania posiadają 3 sypialnie i łazienkę na piętrze oraz salon z aneksem kuchennym i drugą łazienkę na parterze. Do dyspozycji mieszkańców będą również: wiata garażowa, dwa miejsca postojowe oraz ogród. Ceny lokali zaczynają się od 479 tys. zł


Osiedle Wierzbowe

Kolejną inwestycją w sąsiedztwie jest wznoszone przez Chronos Development Osiedle Wierzbowe (również położone przy Trakcie Napoleońskim). Inwestycja, podobnie jak pozostałe realizowane w tej okolicy, wyróżnia się sąsiedztwem nowoczesnego gimnazjum i kameralnym klimatem. Ceny lokali zaczynają się od 120 tys. zł za najmniejsze mieszkania.


Osiedle Przy Trakcie

Charakteryzujące się stylem willowym Osiedle Przy Trakcie zrealizowała firma Ariel. Wyróżnikiem tutejszych budynków wielorodzinnych jest nie tylko ciekawy projekt architektoniczny, niska zabudowa i komfortowe części wspólne, ale także wysoki standard wykonania i wykończenia mieszkań, w tym między innymi ogrzewanie podłogowe w standardzie (cena od 4.150 zł/m2). Aktualnie mieszkania od dewelopera Ariel znalazły już nabywców. Dowiedz się więcej o Osiedlu Przy Trakcie.


Osiedle domów dewelopera Future 

Osiedle powstaje przy ul. Trakt Napoleoński w centrum Rokietnicy i docelowo obejmie ponad 70 lokali o powierzchni 80 m2 każdy. Domy dwulokalowe (bliźniaki) w centrum Rokietnicy – moim zdaniem – cechuje prosty projekt oraz niskobudżetowe wykonanie, m.in. konstrukcja ścian między lokalami, drzwi wejściowe. W ślad za takim wykonaniem idzie niższa niż gdzie indziej cena wynosząca 249 tys. zł za połówkę bliźniaka z ogrodem.


Zobacz nowe mieszkania nad Jeziorem Lusowskim (gm. Tarnowo Podgórne):


Rokietnica zapewnia mieszkańcom łatwy dostęp do edukacji. Działają tu szkoły od poziomu przedszkola przez podstawówki, przez szkołę zawodową, aż po technikum i liceum.

To znaczący plus. Okazuje się bowiem, że liczba mieszkańców gminy systematycznie rośnie. Największe wzrosty notują Kiekrz i Rokietnica. Nowe mieszkania i domy cieszą się dużym zainteresowaniem z uwagi na szeroką ofertę, konkurencyjne ceny, gotowe nowoczesne zaplecze edukacyjne oraz handlowo-usługowe po sąsiedzku, a często również dodatkowe udogodnienia w cenie nieruchomości.

Duże znaczenie dla komfortu mieszkania w Rokietnicy ma również gotowe zaplecze handlowo–usługowe. Sama Rokietnica jest pod tym względem bardzo dobrze rozwinięta. Działają tu między innymi markety: Fresh, Biedronka, Delikatesy 34, Delikatesy Centrum, Piotr i Paweł, drogeria Rossmann oraz mniejsze sklepy. Okoliczne wsie są pod tym względem gorzej rozwinięte.

Rokietnica – dzięki swojej dogodnej lokalizacji przy Zachodniej Obwodnicy Poznania – posiada duży potencjał rozwojowy, co widać po rosnącej liczbie nowych inwestycji deweloperskich.

Należy jednakże pamiętać, że napływ nowych mieszkańców, zwłaszcza rodzin z dziećmi, nie niesie za sobą wpływu dodatkowych pieniędzy do budżetu gminy. Nowi mieszkańcy powiększają deficyt budżetowy, gmina musi wydatkować więcej środków m.in. na edukację. Przy tak szybkim tempie napływu nowych mieszkańców, gmina Rokietnica powinna skuteczniej pozyskiwać nowych inwestorów biznesowych jeśli – bez dalszego wzrostu zadłużenia budżetu gminy – w przyszłości chce zapewnić mieszkańcom komfort zbliżony do tego, jaki oferują inne gminy otaczające Poznań np. Tarnowo Podgórne, Suchy Las – które doskonale spełniają wszystkie potrzeby rodzin z dziećmi, nie tylko te związane z edukacją.

Osiedle Leśna Polana i Leśna Osada - Dąbrówka. Deweloper LineaPOLECAMY! Osiedle Leśna Polana i Leśna Osada w Dąbrówce zostały przez nas wyróżnione ZŁOTYM DOMEM. Sprawdź dlaczego!

Plusy i minusy mieszkania w gminie Rokietnica:

  • + Atrakcyjne ceny oraz duży wybór nieruchomości w porównaniu z innymi gminami sąsiadującymi z Poznaniem
  • + Dostęp do zaplecza edukacyjnego, handlowo–usługowego i sportowego w Rokietnicy
  • + Nowoczesny charakter nowo powstających osiedli
  • + Szybkie połączenie drogowe i alternatywne połączenie kolejowe z Poznaniem – wkrótce zostanie zmodernizowany Dworzec w Rokietnicy wraz z węzłem przesiadkowym, a także linia kolejowa na trasie Poznań Główny – Rokietnica
  •  Niedostatecznie rozwinięta infrastruktura na terenie całej gminy, w tym brak chodników oraz utwardzonych dróg dojazdowych do posesji w mniejszych miejscowościach
  •  Brak większej liczby zagospodarowanych parków, skwerów, miejsc dla aktywnej rekreacji

bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 5.12.2018 r.

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →

Dodaj komentarz