Villa Morena – działki pod Poznaniem w otulinie Puszczy Zielonki

Osiedle Villa Morena - działki na sprzedaż w pięknej okolicyOsiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMDziałka na terenie pochylonym czy płaskim? Porośnięta drzewami parkowymi czy owocowymi? Ze strumieniem czy z oczkiem wodnym? Takich wyborów dokonują kupujący działki w Mielnie pod Poznaniem (gmina Czerwonak). Właśnie ze względu na niespotykane nigdzie indziej walory krajobrazu powstaje tu ekskluzywne osiedle – Villa Morena. Nowy kompleks 43 działek rezydencjonalnych zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka.

Swój wyjątkowy charakter osiedle zawdzięcza malowniczemu położeniu na zboczach wzgórz morenowych z ekspozycją w kierunku puszczy. Takie ukształtowanie terenu zapewnia piękne widoki na okoliczne lasy i wzniesienia.

ZŁOTY DOM ZŁOTY DOM dla osiedla Villa Morena w Mielnie koło Poznania za:

  • Możliwość zamieszkania w rezydencji bezpośrednio przy Parku Krajobrazowym Puszcza Zielonka pod Poznaniem.
  • Wyjątkowy klimat miejsca – zróżnicowane ukształtowanie terenu, lasy dookoła, malownicze widoki, cisza i czyste powietrze.
  • Kompletną infrastrukturę – media doprowadzone do działek, eleganckie wybrukowane drogi i chodniki, oświetlenie.
  • Duży wybór działek – do wyboru ponad 40 działek o różnych walorach przyrodniczo-krajobrazowych.
  • Doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku w okolicy – liczne trasy rowerowe, stadniny koni, pole golfowe, marina nad Wartą, jezioro, pływalnia.
  • Szybki dojazd do Poznania dzięki gruntownie przebudowanej ulicy Gdyńskiej.

Mieszkańcy osiedla będą mogli wypoczywać w ciszy, w otoczeniu natury, ale bez konieczności rezygnacji z komfortu i wygody. Duża powierzchnia oferowanych działek – od 1 750 m2 do 4 520 m2 pozwala na budowę wygodnych rezydencji i zapewnia intymność. Osiedle jest ogrodzone, co daje dodatkowe poczucie prywatności i bezpieczeństwa. Wszystkie działki są uzbrojone w sieć wodociągową, elektryczną, teleinformatyczną, a także – co rzadko spotykane na obszarach przyrody chronionej – w sieć kanalizacyjną. Na terenie kompleksu wybudowano drogi i chodniki wewnętrzne z kostki brukowej wraz z rondami oraz zainstalowano oświetlenie.

Co równie istotne, działki w Mielnie pod Poznaniem mają dogodne połączenie komunikacyjne ze stolicą Wielkopolski. Dzięki gruntownej przebudowie i poszerzeniu ulicy Gdyńskiej, mieszkańcy mogą dojechać do poznańskiego Ronda Śródka w 15 minut.

Budowę domu można rozpoczynać praktycznie od ręki, nie martwiąc się o potrzebną dokumentację. Właściciel działki otrzymuje „w pakiecie” pozwolenie na budowę domu jednorodzinnego według projektu domu przypisanego do danej działki. Dla osiedla przygotowano projekty trzech domów w zależności od wielkości działki. Projekt przypisany do danej działki można modyfikować lub skorzystać z usług własnego architekta, który zaprojektuje inny dom.

Gmina Czerwonak, gdzie znajduje się Villa Morena, to raj dla miłośników aktywnego wypoczynku. Na terenie Puszczy Zielonki wytyczono gęstą sieć szlaków rowerowych, pieszych i nordic walking. Często organizowane są rajdy, pikniki i imprezy w stylu eko. W pobliskiej Dębogórze funkcjonuje spa z basenem i restauracją, w Czerwonaku – marina nad Wartą, w Koziegłowach jest pływalnia z centrum fitness, nieco dalej w Trzaskowie  -klub golfowy, a w Kicinie mieści się wysokiej klasy restauracja i hotel.

Co więcej, gmina zapewnia równomiernie rozwinięte zaplecze edukacyjne. Dzieci z Mielna mogą uczęszczać do szkoły podstawowej i przedszkola w Kicinie. Dojazd zajmuje 6 minut. Gimnazjum znajduje się w Koziegłowach, 10 minut drogi z osiedla Villa Morena.

Osiedle Villa Morena to unikat na skalę ogólnopolską a może i europejską. Działki graniczące z parkiem krajobrazowym posiadają bowiem kompletną infrastrukturę w postaci mediów, wybrukowanych dróg, chodników i oświetlenia – rzecz niespotykaną na innych obszarach w otoczeniu takiej przyrody. Poza tym przebieg dróg wewnętrznych i kształty działek są bardzo malownicze, co tworzy unikatowy charakter tego osiedla. Najlepiej zobaczyć to osobiście.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 12.12.2019