Gdzie warto mieszkać? Murowana Goślina – Tu życie płynie wolniej

Osiedle Zielone Wzgórza w Murowanej GośliniePiękne widoki, spokój, lasy z gęstą siecią tras rowerowych oraz konkurencyjne ceny mieszkań i działek budowlanych pod Poznaniem – to wszystko przemawia na korzyść Murowanej Gośliny. Może dlatego gmina promuje się hasłem “Adres marzeń”. My sprawdzamy, czy warto kupić nowe mieszkanie lub działkę budowlaną w sąsiedztwie Puszczy Zielonki, w Murowanej Goślinie!

Jak się mieszka w Murowanej Goślinie? Życie płynie tu wolniej. Klimat małego miasteczka, brak stref przemysłowych i przede wszystkim – otoczenie pięknej przyrody – to wszystko składa się na wyjątkową atmosferę tego miejsca. Miejsca, gdzie naprawdę można odpocząć. 

Sąsiedztwo jezior i Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka to dla miłośników aktywnego wypoczynku kluczowe atuty. Trzeba przyznać, że Murowana Goślina dobrze je wykorzystuje, tworząc dogodne warunki do aktywnego wypoczynku.

500 km oznakowanych szlaków rowerowych przebiega przez malownicze tereny leśne i w pobliżu zabytków.

W sezonie można korzystać z kąpielisk Kamińsko, Okoniec i Wojnówko. W gminie działają też dwa Orliki i pełnowymiarowe boisko.

Z drugiej strony, niektórzy mieszkańcy wsi zlokalizowanych wokół Murowanej Gośliny odczuwają niedostatki w lokalnej infrastrukturze, zwłaszcza w kontekście braku dróg dojazdowych do posesji. Warto jednak zaznaczyć, że gmina jest w fazie widocznego rozwoju i w temacie inwestycji robi całkiem sporo, np. odnowiono ulicę Kolejową w Murowanej Goślinie, przebudowany został też Plac Powstańców Wielkopolskich i ulica Podgórna. Ważnym, z powodzeniem wdrażanym projektem jest rozbudowa sieci kanalizacyjnej w całej gminie.

Na korzyść Murowanej Gośliny przemawia dostęp do szybkiego szynobusu, którym wygodnie – w 30 minut można dotrzeć do centrum Poznania.

To o tyle ważny temat, że sporo napływowych mieszkańców, w tym nowych mieszkańców wsi skupionych wokół miasteczka, takich jak Łopuchówko, Rakownia oraz Łoskoń Stary, dojeżdża do pracy do Poznania.

W tej chwili cena ziemi pod budowę własnego domu w okolicy Murowanej Gośliny jest atrakcyjna i waha się z reguły między 70 a 100 zł za metr kwadratowy. Można oczywiście znaleźć tańsze oferty sprzedaży dużych działek na terenach rolniczych. Obok zabudowy indywidualnej, stopniowo rozwija się także rynek deweloperski w Murowanej Goślinie.

Osiedle Królewskie w MosinieNasza rekomendacja: Osiedle Królewskie w Mosinie, to funkcjonalna przestrzeń domu z ogrodem i przyjazne otoczenie. Sprawdź dlaczego rekomendujemy tę ofertę.

Osiedla mieszkaniowe w Murowanej Goślinie:

Osiedle Zielone Wzgórza

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się mieszkania i domy na dużym, spółdzielczym Osiedlu Zielone Wzgórza w Murowanej Goślinie. Kompleks zapewnia mieszkańcom wygodne warunki do życia, w tym bliskie sąsiedztwo szkół i przedszkoli, sklepów, obiektów sportowych, placów zabaw i jednocześnie – kameralny klimat i dostęp do terenów rekreacyjnych. Ceny mieszkań na Osiedlu Zielone Wzgórza zaczynają się od około 4 tys. zł/m2. Istnieje możliwość zakupu mieszkania wykończonego pod klucz.


Osiedle Pogodna

Oferta mieszkaniowa Murowanej Gośliny stopniowo się poszerza. Osiedle Pogodna to nowa inwestycja dewelopera Linea powstająca w Murowanej Goślinie. Znany z budowy osiedli w Dąbrówce i Dopiewcu deweloper u zbiegu ulic Pogodnej i Okrężnej, w sąsiedztwie zabudowy jednorodzinnej i tylko 200 m od przystanku szynobusu, wznosi kameralne, niskie budynki wielorodzinne z dwunastoma mieszkaniami każdy. Pierwszy taki budynek został już oddany do użytkowania. Najnowszy budynek wielorodzinny typu Villa ma być gotowy w połowie 2018 roku. Co istotne, wraz z rozbudową osiedla, inwestor zapewnia mieszkańcom całą potrzebną infrastrukturę, w tym – drogi, chodniki, miejsca parkingowe i place zabaw. Docelowo ma tu powstać ponad 260 mieszkań. Ceny mieszkań na Osiedlu Pogodna w Murowanej Goślinie zaczynają się od 175 tys. zł.


Osiedle Stolarska

Po sąsiedzku, w ramach nowego Osiedla Stolarska, firma Linea buduje w Murowanej Goślinie mieszkania dwupoziomowe z ogrodami. Pierwsze dwupoziomowe mieszkania w budynku szeregowym typu Forma o powierzchni 70 lub 75 m2 zostaną oddane do użytkowania pod koniec 2017 roku. Ceny tego typu lokali z własnymi ogródkami wynoszą od 269 do 304 tys. zł.


Rosnące zainteresowanie nowymi mieszkaniami w Murowanej Goślinie nie dziwi w kontekście ważnych usprawnień w zakresie transportu. 

Murowana Goślina znajduje się 10 km od Poznania (jadąc przez Biedrusko) lub 15 km od Poznania (jadąc przez Czerwonak). Dojazd do miasteczka jest możliwy na kilka sposobów. Najszybszym jest kolej. W Murowanej Goślinie działa odnowiona stacja kolejowa z parkingiem, skąd w 30 minut można dostać się do centrum Poznania. Stacja działa też 200 m od nowego Osiedla Pogodna.

Kierowcy mają do wyboru dwie wspomniane trasy – przez Biedrusko albo przez Czerwonak. Obecnie z Murowanej Gośliny do Poznania jedzie się około 30 minut. Czas ten uległ skróceniu dzięki zakończeniu gruntownego remontu ulic Gdyńskiej i Bałtyckiej prowadzących z Czerwonaka do Poznania.

Pozostaje jeszcze autobus. Niedawno nastąpiła integracja komunikacji autobusowej gminy Murowana Goślina z tą poznańską, co ma ułatwić przemieszczanie się. Dojazd autobusem z Murowanej Gośliny na poznańskie Rondo Śródka zajmuje około 45 minut.

Zaplecze edukacyjne Murowanej Gośliny prezentuje dobry poziom. Na miejscu funkcjonują zarówno przedszkola, szkoła podstawowa i gimnazjum, jak również kluby malucha. To przeważnie nowe obiekty z odpowiednim zapleczem sportowym. Co ciekawe, w Murowanej Goślinie działa też szkoła zawodowa.

Szybkie zakupy w przyjaznej atmosferze, w małych sklepach i marketach to miła odmiana. 

Murowana Goślina nie może konkurować z innymi lokalizacjami w pobliżu Poznania pod względem dostępu do super- i hipermarketów, ale gwarantuje przyjazny klimat podczas robienia zakupów. Docenią go zwłaszcza osoby lubiące kupować na rynku czy w lokalnych sklepach i małych marketach.

Murowana Goślina to dobry adres dla osób chcących zamieszkać w spokojnej okolicy, gdzie ceny nowych mieszkań są konkurencyjne i skąd można sprawnie dojechać do Poznania.


Gdzie jeszcze można kupić mieszkanie lub dom blisko Puszczy Zielonka? 
Dobrym przykładem jest gmina Czerwonak, która pod względem przyrodniczym w niczym nie ustępuje Murowanej Goślinie i która może się pochwalić dobrej jakości infrastrukturą.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 30.03.2017 r.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną dom w zabudowie szeregowej kilka kroków od Puszczy Zielonki. Oglądaj więcej recenzji mieszkań ›

osiedle-puszcza-zielonka-yt-play-300x169

Dodaj komentarz