Osiedle Rozalin, Lusówko – wygodne osiedle domów jednorodzinnych blisko lasu i jeziora

Osiedle Rozalin - LusówkoPrzemyślany projekt, jednolita zabudowa i pełna infrastruktura – to najważniejsze cechy Osiedla Rozalin w Lusówku koło Poznania. Jeżeli dodamy do tego, że osiedle budowane jest bezpośrednio przy lesie, a nieopodal znajduje się jezioro, to nowy dom na Osiedlu Rozalin staje się trafionym wyborem dla osób szukających pod Poznaniem wygody i ciszy.

Deweloper Novum Plus oferuje w Lusówku kilka rodzajów budynków – domy parterowe lub piętrowe, wolnostojące, w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej. Ostatnio w ofercie pojawiły się także nowe mieszkania jedno- i dwupoziomowe z ogrodami przy lesie, o ciekawym układzie pomieszczeń. Dla wygody mieszkańców, obok nowych mieszkań w zabudowie szeregowej powstaje również małe zaplecze handlowo-usługowe. Wszystkie budynki są utrzymane w jednolitej stylistyce, przez co osiedle zyskuje elegancki charakter.

ZŁOTY DOM ZŁOTY DOM dla Osiedla Rozalin przyznajemy za:

  • Bogatą infrastrukturę osiedlową oraz ponadstandardowe wykończenie domów.
  • Lokalizację w jednej z najbogatszych gmin w Polsce – gminie Tarnowo Podgórne zapewniającej optymalne warunki do życia: bezpośredni dostęp do szkół, przedszkoli, sklepów, utwardzonych dróg i chodników oraz tras rowerowych.
  • Położenie na terenach z czystym powietrzem wolnym od spalin, bezpośrednio przy lesie, w odległości jednego kilometra od jeziora z plażą i jednocześnie 20 minut drogi do Poznania.
  • Cykliczne imprezy integracyjne dla mieszkańców, w tym bieg wokół Jeziora Lusowskiego, Zielony Targ, pikniki rodzinne.

Kameralne mieszkania - szeregowce blisko Poznania - Osiedle Rozalin w Lusówku, Fot. Novum Plus

Czytaj artykuł → Sprawdź, dlaczego polecamy mieszkania w szeregowcach na Osiedlu Rozalin.

Eko domy pod Poznaniem - domy pasywne od dewelopera powstają w Lusówku nad Jeziorem Lusowskim, na Osiedlu Rozalin. Tanie domy są już w trakcie realizacji. Novum Plus.

Czytaj artykuł → Eko DOM bez rachunków. Zobacz nowe domy 123 m2 na Osiedlu Rozalin.

ZOBACZ Dom parterowy POD KLUCZ 138 m2 z garażem:


Zakup domu na Osiedlu Rozalin to oszczędność czasu i pieniędzy, ponieważ nabywca otrzymuje dom wymagający wykończenia tylko wewnątrz. Cała reszta jest gotowa. Podjazd, płot, brama – to w tym przypadku standard. Podobnie jak prowadząca do każdego domu wybrukowana droga wraz z chodnikiem i oświetleniem. Rodziny z dziećmi docenią obszerny plac zabaw zlokalizowany w centralnej części osiedla, jednak najważniejsze jest staranne wykonanie budynków i użycie przez dewelopera materiałów z wyższej półki. Należy podkreślić, że ten wysoki standard jest dostępny w konkurencyjnej cenie – od 2970 zł za metr kwadratowy domu wraz z działką.

Oprócz solidnego wykonania, tym co odróżnia Osiedle Rozalin od innych podpoznańskich inwestycji jest atrakcyjna lokalizacja. Lusówko leży w jednej z najbogatszych gmin w Polsce. Gmina Tarnowo Podgórne, bo o niej mowa, systematycznie realizuje kolejne inwestycje. Mieszkańcy mają dostęp do rozwiniętej infrastruktury drogowej, turystycznej, sportowej i edukacyjnej.


ZOBACZ Dom parterowy 107 m2 POD KLUCZ na Osiedlu Rozalin:

Domy i mieszkania na Osiedlu Rozalin wznoszone są w bezpośrednim sąsiedztwie lasu i w odległości jednego kilometra od Jeziora Lusowskiego. Nad jeziorem znajduje się ładna plaża, do której można dotrzeć bezpośrednio z osiedla bezpieczną drogą pieszo-rowerową. Dalej, wzdłuż Jeziora Lusowskiego szlak prowadzi do Lusowa, gdzie mieści się jedna z najlepiej zagospodarowanych plaż w Wielkopolsce z kompleksem boisk i restauracją. Plaża nad Jeziorem Lusowskim znalazła się w naszym RANKINGU najlepszych plaż w okolicy Poznania.


ZOBACZ Dom parterowy wolnostojący pod klucz z garażem 120 m2 na Osiedlu Rozalin:


Komfort życia na Osiedlu Rozalin podnoszą również dostępne w miejscowości placówki oświatowe. Przedszkole publiczne i  zmodernizowana szkoła podstawowa znajdują się w niedużej odległości od osiedla. Kolejne przedszkole o nazwie “Tenisówka” – o profilu sportowym rozpoczęło działalność w roku szkolnym 2016/2017. Również od września 2016 roku w Lusówku funkcjonuje prywatna szkoła podstawowa – “Kuźnia Talentów”. W Lusówku jest przystanek autobusowy, z którego wygodnie mogą korzystać uczniowie zamieszkujący Osiedle Rozalin. Dzięki temu rodzice zaoszczędzą sporo czasu, który musieliby poświęcić na dowożenie dzieci do szkół. Co równie istotne, w Lusówku działa ośrodek zdrowia.


ZOBACZ DOM parterowy 115 m2 na Osiedlu Rozalin:


Przebiegająca w promieniu kilku kilometrów sieć szybkich tras łączy Lusówko z Poznaniem oraz z gminami Aglomeracji Poznańskiej. Dojazd do centrum Poznania zajmuje 20 minut. Do wyboru są dwie bezkolizyjne, dwupasmowe drogi – ul. Dąbrowskiego oraz ul. Bukowska. Ponadto, Zachodnia Obwodnica Poznania gwarantuje wygodny dojazd między innymi do Komornik, Dopiewa, Lubonia, a także w drugim kierunku – do Rokietnicy czy do Suchego Lasu.

Zaplecze handlowo-usługowe jest łatwo dostępne. Aktualnie na osiedlu powstaje lokalny obiekt handlowo-usługowy dla mieszkańców. Na miejscu w Lusówku działa też market Dino, apteka i sklep spożywczy. Natomiast w sąsiednim Tarnowie Podgórnym znajdują się między innymi takie markety jak: Lidl, Chata Polska, Rossmann czy Biedronka. Duże centrum handlowe Auchan zlokalizowane jest w Swadzimiu – 10 minut drogi od Lusówka. Dojazd do poznańskiego Centrum Handlowego King Cross Marcelin zajmuje z kolei 15 minut.

Dodatkową korzyścią dla mieszkańców Osiedla Rozalin są pikniki rodzinne oraz inne imprezy integracyjne organizowane przez inwestora, firmę Novum Plus. Cyklicznie odbywa się na przykład bieg wokół Jeziora Lusowskiego z atrakcyjnymi nagrodami pod nazwą “Rozalińska 13-tka”Imprezę wzbogaca animacja dla najmłodszych.

Osiedle Rozalin w Lusówku to coś więcej niż ładnie zlokalizowane domy i infrastruktura w wysokim standardzie. To także cisza i powietrze wolne od spalin, o które coraz trudniej na przedmieściach Poznania, gdzie stopniowo zaczyna dominować gęsta zabudowa. Analizując plan zagospodarowania dla Lusówka zyskuje się pewność, że w pobliżu nigdy nie powstanie mieszkaniowy moloch ani zakład produkcyjny. Tym samym, można być spokojnym o komfort mieszkania w tym miejscu w przyszłości.


Sprawdź: Nowe mieszkania z ogrodami w zabudowie szeregowej na Osiedlu Rozalin!


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 1.07.2020 r.