Dąbrówka – Wszystko o modnych osiedlach – Zobacz nowe ZDJĘCIA i FILMY!

Dąbrówka (gmina Dopiewo) to popularna lokalizacja pod zakup nowego domu szeregowego lub mieszkania w okolicy Poznania. Położenie w pobliżu obwodnicy i – co za tym idzie – szybki dojazd do Poznania i okolicznych miejscowości to kluczowy atut nowych osiedli w Dąbrówce. Młode rodziny z dziećmi do Dąbrówki przyciąga szeroka oferta deweloperów oraz:

 • Dostęp do Zachodniej Obwodnicy Poznania
 • Szynobus, którym w 15 minut można dojechać do centrum
 • Nowa szkoła, przedszkola i kluby malucha kilka kroków od domu
 • Pełna infrastruktura osiedlowa, w tym duża liczba miejsc postojowych
 • Rozwinięte zaplecze handlowo-usługowe, w tym dwie galerie handlowe na osiedlu
 • Bezpośrednie sąsiedztwo lasu i dużo zieleni na osiedlach
 • Nowoczesny design budynków
 • Opcja zakupu mieszkania wykończonego pod klucz

Dzięki inwestycjom deweloperskim, na czele z Osiedlem Dąbrówka – Leśna Polana Linea, miejscowość zyskała zupełnie nowy kształt. Domy szeregowe i osiedla mieszkaniowe, z dostępem do nowoczesnej szkoły i stacji PKP z wygodnym parkingiem “Park and Ride”, zdominowały wygląd wsi, która jeszcze kilkanaście lat temu miała typowo rolniczy charakter. Obecnie wygląda zupełnie inaczej. Posiada szkołę z zapleczem sportowym, nowe przedszkola, nowy kościół, oryginalne place zabaw (opisane również w naszym RANKINGU), galerie handlowe, markety i restauracje, dostęp do bezkolizyjnych tras szybkiego ruchu, a także – alternatywne połączenie kolejowe z Poznaniem. Dzięki temu, z Dąbrówki można w niespełna 15 minut dotrzeć do centrum szynobusem. Podróż do miasta autem to kwestia 20 minut.

Kluczowym atutem Dąbrówki – w mojej opinii – jest dogodna lokalizacja – tuż przy lesie i jednocześnie – zaraz obok wjazdu na Zachodnią Obwodnicę Poznania oraz stacji kolejowej, skąd szynobusem w 15 minut dojedziemy do centrum.


Zobacz, co mieszkańcy mówią o Dąbrówce! Jakie domy i mieszkania można obecnie kupić w Dąbrówce? Ile wynoszą ceny nowych domów i mieszkań od deweloperów Linea i Nickel? Jakie możliwości aranżacji dają nowe domy?

Osiedle Dąbrówka – Leśna Polana, Linea Deweloper

Linea to deweloper znany z dużego zaangażowania w sprawy lokalnej społeczności w Dąbrówce – podarował gminie teren pod budowę nowej szkoły i ją zaprojektował, tak aby była spójna z okoliczną zabudową. Oprócz tego, Linea dba o podwyższony standard osiedlowej infrastruktury, czego wyrazem są nowoczesne place zabaw, dużo zieleni i oryginalne skalne ozdoby (głazy giganty) wokół budynków, duża liczba miejsc postojowych i cykliczne imprezy dla mieszkańców – naszą relację z jednej z nich – z pikniku rodzinnego – można zobaczyć tutaj.

Aktualnie w Dąbrówce i sąsiednim Dopiewcu w ofercie dewelopera Linea, w ramach Osiedla Dąbrówka – Leśna Polana można znaleźć nowe mieszkania w zabudowie szeregowej oraz wielorodzinnej, oraz domy jednorodzinne (część z aktualnie wykańczanych domów zapewnia widok na las), w kilku konfiguracjach – wszystkie szczegółowo pokazuje nasz nowy film:

Dąbrówka – Leśna Polana: Zobacz, co się teraz buduje!

Forma Mieszkanie dwupoziomowe o powierzchni od 70 do 74 m2 + Ogród

Mieszkanie w zabudowie szeregowej, z dużą strefą dzienną na parterze oraz dwoma sypialniami na piętrze. Układ mieszkania można dopasować do własnych potrzeb. Mieszkania w szeregowcach są dostępne w kilku konfiguracjach do wyboru, na przykład z kuchnią otwartą na salon, z dodatkowym pokojem na parterze lub – z oddzielną kuchnią. Ciekawą opcją jest dodatkowa, pojemna garderoba przy sypialni na piętrze. Wartością dodaną są też prywatne ogrody. Deweloper Linea oferuje usługę wykończenia mieszkania lub domu pod klucz.


Zobacz mieszkanie typu FORMA pod klucz:


Zobacz mieszkanie typu FORMA z dodatkowym pokojem na parterze:


Villa – mieszkania w kameralnym budynku wielorodzinnym

Mieszkania w niskiej, dwukondygnacyjnej Villi można kupić w atrakcyjnej cenie, zyskując jednocześnie prywatny duży ogród lub taras. Warto wiedzieć, że powierzchnia ogrodów przynależnych do mieszkań parterowych dochodzi tu nawet ponad 200 m2. Wyróżnikiem mieszkań w Villi są jasne, dobrze zaprojektowane wnętrza. Okno znajdziemy tu nawet w aneksie kuchennym. Do każdego mieszkania przynależy m.in. komórka lokatorska (w cenie mieszkania). Ten typ mieszkań Linea realizuje w Dąbrówce pod Poznaniem oraz w Murowanej Goślinie. W obydwu lokalizacjach systematycznie powstają nowe budynki.

Zobacz jedno z mieszkań typu VILLA:


Largo – dwupoziomowe mieszkanie w zabudowie szeregowej 74 m2 + Ogród

Largo to ciekawa opcja dla 4-osobowej rodziny. Na piętrze znajdziemy trzy sypialnie, a na parterze – przestronną, otwartą część dzienną. Co ważne, mieszkanie z wystawą na dwie strony świata jest dobrze doświetlone naturalnym światłem. Poczucie prywatności gwarantuje indywidualne wejście. Do dyspozycji każdej rodziny jest prywatny ogród o powierzchni od 45 do ponad 140 m2, wiata gospodarcza oraz dwa miejsca postojowe. Ceny mieszkań prezentuje odrębny artykuł.

Zobacz mieszkanie typu LARGO pod klucz:


Etiuda jednorodzinne domy parterowe w zabudowie atrialnej od 98 do 133 m2 + Ogród

Ceny domów w wygodnej zabudowie atrialnej to szczególna oferta na rynku nieruchomości blisko Poznania. Dom parterowy Etiuda w Dąbrówce posiada 4 lub 5 pokoi i umożliwia wyjście do ogrodu zarówno z salonu, jak i ze strefy prywatnej. Dzięki temu, Etiuda to wygodny dom otwarty na zieleń. Do wybranych domów przynależą garaże. W pozostałych przypadkach – dwa miejsca postojowe.

Zobacz dom atrialny POD KLUCZ:

Piano – domy w zabudowie szeregowej z ogrodami

Piano to domy z widokiem na las o funkcjonalnym układzie. Zobacz dom typu Piano na filmie:Oprócz opisanych powyżej, deweloper Linea prowadzi aktualnie sprzedaż domów i mieszkań nowych typów, takich jak LOGO albo OPTI. Wszystkie szczegółowo opisuję w nowym artykule.


Osiedle Księżnej Dąbrówki, deweloper Nickel

Deweloper Nickel w Dąbrówce oferuje mieszkania na sprzedaż w budynkach wielorodzinnych oraz – co jest nowością – z dwulokalowymi domami jednorodzinnymi z ogrodami i garażami lub wiatami garażowymi.

»Mieszkania Fosowa – w dwupiętrowych budynkach wielorodzinnych, o powierzchni wynoszącej od 50 do 75 m2 posiadają balkony, tarasy lub ogródki oraz przynależne komórki lokatorskie i miejsca postojowe (płatne dodatkowo). Na każdej kondygnacji znajdą się cztery mieszkania.

»Piętrowe domy Gościniec to domy jednorodzinne dwulokalowe z garażami lub wiatami – tak zwane “bliźniaki” – o powierzchni wynoszącej od 104 do 146 m2 są dostępne w czterech różnych układach. Parter tworzy część dzienna z aneksem kuchennym lub oddzielną kuchnią ze spiżarnią, oraz toaleta. Na piętrze do dyspozycji mieszkańców są trzy lub cztery sypialnie, a także łazienka i – w wybranych lokalach – również oddzielna garderoba.


Ceny nowych domów i mieszkań w Dąbrówce nie należą do najniższych w okolicy Poznania, ale warto podkreślić, że wybierając Dąbrówkę, zyskujemy coś więcej niż tylko nowe mieszkania blisko Poznania. Deweloperzy Linea i Nickel inwestują w rozwój infrastruktury osiedlowej, co przekłada się nawygodę mieszkańców, którzy nowe szkoły, place zabaw i galerie handlowe, chodniki, drogi dojazdowe i miejsca do wypoczynku mają do dyspozycji zaraz po wyjściu z domu.


Szukasz domu lub mieszkania na sprzedaż w Dąbrówce pod Poznaniem? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę:

Transport


Dla osób pracujących w Poznaniu Dąbrówka oferuje trzy możliwości dojazdu. Najlepszym i najszybszym środkiem transportu jest wspomniana wcześniej kolej, dzięki której można dojechać do centrum Poznania już w 15 minut. W Dąbrówce powstał parking Park and Ride, ułatwiający podróżowanie. Wygodnie jest także dojeżdżać do pracy korzystając z Zachodniej Obwodnicy Poznania i autostrady A-2. Jeżeli natomiast planowana jest codzienna podróż do Poznania najbliższą trasą przez Skórzewo, to dojazd tą drogą w dłuższej perspektywie czasu może okazać się mniej wygodny. Dąbrówka i sąsiedni Dopiewiec nie zostały jeszcze nasycone zabudową mieszkaniową. Oznacza to, że najkrótszy dojazd do Poznania przez Skórzewo będzie w przyszłości intensywnie wykorzystywany.

Szkoły i zajęcia dodatkowe

Rodziców dzieci w wieku szkolnym na pewno ucieszy fakt, że ich dzieci będą chodziły do najbliższej, nowoczesnej szkoły podstawowej w Dąbrówce. Z uwagi na duży napływ nowych mieszkańców w ostatnich latach, oddana do użytku w 2012 roku placówka, została rozbudowana o nowe skrzydło. Co ważne, szkoła posiada odpowiednie zaplecze sportowe.  Na terenie gminy Dopiewo, tuż obok nowych osiedli działają także nowe przedszkola i kluby malucha, jak również inne ciekawe miejsca służące integracji i edukacji mieszkańców, na przykład Parkova (klub fitness, joga, klub malucha, kawiarnia, co-working, warsztaty) oraz El Pueblo (lekcje tańca, imprezy tematyczne, zajęcia dla dzieci, półkolonie, warsztaty plastyczne i wokalne). Chcąc wybrać się na basen, też nie trzeba daleko szukać – Tarnowskie Termy działają w odległości 12 minut jazdy samochodem od osiedli.

Dostęp do infrastruktury i mediów

Mieszkańcy Dąbrówki, w odróżnieniu od mieszkańców licznych innych podpoznańskich miejscowości, mają zapewniony dostęp do wszystkich mediów, w tym do kanalizacji sanitarnej.


Czy warto zamieszkać w Dąbrówce pod Poznaniem?

Dąbrówka to obecnie popularna lokalizacja wśród młodych osób szukających domów i mieszkań blisko Poznania, które chcą mieszkać wygodnie i chcą mieć zapewnione wszystko, do czego zdążyły się już przyzwyczaić w mieście. Miejscowość kusi więc nowoczesnym designemszybkim połączeniem drogowym i kolejowym z centrum, bliskością lasu, rozwiniętym zapleczem handlowym, nowymi szkołami i przedszkolamibogatą infrastrukturą, miejscami dla integracji mieszkańców oraz przyjaznym klimatem, gdyż w Dąbrówce mieszkają przeważnie młode rodziny z dziećmi, które chętnie się ze sobą zaprzyjaźniają. Z drugiej strony, z uwagi na atrakcyjną lokalizację, ceny nowych domów i mieszkań w Dąbrówce nie należą do najniższych w okolicy Poznania.


Szukasz wygodnego miejsca do życia w okolicy Poznania? Sprawdź miejsca opisane w RANKINGU Najwygodniejszych szeregowców w okolicy Poznania czy też wyróżnione znakiem ZŁOTY DOM.

Plusy mieszkania w Dąbrówce:

 • + Duży wybór domów i mieszkań – od mieszkań jedno- i dwupoziomowych, po domy jednorodzinne w różnych konfiguracjach.
 • + Nowoczesne osiedla z gotową, pełną infrastrukturą, nowymi szkołami i przedszkolami, placami zabaw i rozwiniętym zapleczem handlowo-usługowym
 • + Szybki dojazd do Poznania koleją i samochodem
 • + Węzeł Zachodniej Obwodnicy Poznania w bezpośrednim sąsiedztwie miejscowości.
 • + Możliwość integracji sąsiedzkiej, której sprzyja zbliżony wiek mieszkańców i imprezy integracyjne, np. Bieg o koronę księżnej Dąbrówki
 • + Sąsiedztwo jezior (np. plaży w Zborowie) oraz bezpośrednie sąsiedztwo Lasu Zakrzewskiego, gdzie można swobodnie jeździć rowerem, biegać i spacerować
 • + Spójny, nowoczesny design dający poczucie ładu i harmonii w miejscowości

Minusy mieszkania w Dąbrówce i Dopiewcu (gm. Dopiewo):

 •  Nieco wyższe ceny mieszkań i domów w porównaniu do innych, mniej rozwiniętych i bardziej oddalonych od Poznania miejscowości
 •  Rosnące natężenie ruchu drogowego w obrębie miejscowości w godzinach tzw. szczytu

bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 3.06.2020 r.

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →

3 thoughts on “Dąbrówka – Wszystko o modnych osiedlach – Zobacz nowe ZDJĘCIA i FILMY!

 1. Pingback: Czy warto zamieszkać w gminie Dopiewo? | Blisko Poznania

Dodaj komentarz